BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ekipa, pozdravljam Vas i odoh malo odmoriti od ove letargije . pisemo se pocetkom kolovoza kad stignu izvjesca i nadam se, malo dinamicnije trgovanje…

p.s. mozda se pokoji put i javim posto i laptop zeli malo odmoriti [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

ULAGANJA Britanski analitičari savjetuju kupnju kuća i stanova u Hrvatskoj i poručuju:
Bolje kupiti nekretnine u Zagrebu nego na moru

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/1505819/index.do

No respect


Na svojoj današnjoj sjednici Nadzorni odbor Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. donio je odluku o dokapitalizaciji banke za dodatnih 150 milijuna eura.

U temeljni kapital hrvatske Hypo banke ulaže se tako novih milijardu i 95 milijuna kuna.

http://www.zse.hr/novosti/801-07-HVBA_dokapitalizacija.doc

Ide i dokap slavonske. Ne razumijem baš koji je cilj svemu.
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Možda je ovaj razlog:

Raiffeisen International zainteresiran za hrvatski ogranak Hypo Group Alpe Adria

MUENCHEN/BEČ/ZAGREB, 16. srpnja 2007. (Hina/APA) – Austrijska banka Raiffeisen International (RI) zainteresirana je za preuzimanje hrvatskog ogranka Hypo Group Alpe Adria (HGAA), doznaje duesseldorfski list Handelsblatt.

“Još nismo u toj fazi ali ne isključujemo mogućnost da ćemo dobro promotriti tu banku bude li stavljena na prodaju”, izjavio je u Beču jedan glasnogovornik RI-a. No, trenutno HGAA nije na prodaju a ako se to dogodi, sve su opcije opet otvorene, dodao je.

Za preuzimanje HGAA navodno je zainteresirana i austrijska Erste Bank.

Pitanje preuzimanja hrvatskih ogranaka Hypo Group Alpe Adria otvorilo se nakon što Bayerische Landesbank (BayernLB) kao nova vlasnica HGAA nije dobila zeleno svjetlo guvernera Hrvatske narodne banke Željka Rohatinskog za preuzimanje njezinih hrvatskih ogranaka.

Naime, Bayerische Landesbank je sredinom 2000. od hrvatske države kupio većinski udio u trećoj po veličini hrvatskoj banci – Riječkoj banci. Samo tri godine kasnije njezin je angažman u Riječkoj banci završio kriminalnim skandalom zbog kojeg je hrvatska vlada bila prisiljena sanirati tu banku da bi je potom za oko 100 milijuna eura prodala Erste Bank.

Crveno svjetlo guvernera HNB-a zazvonilo je u Muenchenu na uzbunu pa je po pisanju Handelsblatta u međuvremenu čak i vlada njemačke savezne zemlje Bavarske uputila hrvatskom predsjedniku Stipi Mesiću molbu da razmotri tu odluku Rohatinskog.

Predstavnici BayernLB-a i Hypo Group Alpe Adria namjeravaju ovog tjedna otputovati u Hrvatsku kako bi potaknuli HNB da njemačkoj banci ipak odobri preuzimanje hrvatskih ogranaka HGAA.

Oni inače spadaju među “krunske dragulje” austrijske banke u jugoistočnoj Europi, pri čemu se kao posebno unosne ističu Hypo Alpe Adria Bank u Zagrebu i Slavonska banka u Osijeku. Tako su u 2006. hrvatski ogranci imali najveći udio u EBIT-u HGAA, od čak 26,4 posto.

No respect

HINA
utorak, 17. srpnja.

ZAGREB – Početak istrage u slučaju korupcije u Hrvatskom fondu za privatizaciju, u sklopu koje će istražni sudac Boris Ivančić saslušati četiri svjedoka. Njihovim saslušanjem počinje sudska istraga protiv osmero osumnjičenih za korupciju u HFP-u, uhićenih u akciji Maestro. Budući da je sudac istragu proglasio tajnom, ne zna se tko bi sve trebao svjedočiti. Istraga se vodi protiv trojice potpredsjednika HFP-a Josipa Matanovića, Roberta Peše i Ivana Gotovca, voditelja Službe prodaje nekretnina HFP-a Igora Petlevskog, odvjetnice iz Buja Asje Piplović i njezinog suradnika Mladena Jandričeka, zagrebačkog odvjetnika Jurja Parazajdera te poduzetnika iz BiH Svjetlana Stanića, za kojim je raspisana tjeralica. Ostalih sedmero osumnjičenih je od sredine lipnja u pritvoru (Županijski sud, Zrinjevac 5, 9 sati).

No respect

Postovani formasi.

Novi sam na vasem forumu (inace sam iz MK)pa bih vas zamolo za savet ili pomos.
Radi se o tom putem poslovne knjizare porucio sam i platio nekoliko knjiga i to:
Kako to radi Buffett? ,Inteligentni investitor ,Analiza financijskih izvještaja ,Tko je uzeo moj novac?
I pored toga sto je iznos uredno placen jos 13.06.2007 porudzbenicu jos nisam dobio.
Poslao sam nekoliko e-mail poruke na:shop@poslovni.hr i info@poslovni.hr megutim nazalost do sada nisam dobio odgovr sa njihove strane.
Molio bi vas za info dali je neko od vas porucivao putem Poslovna knjižare i dali je iste dobio.

Izvinite sto vam se obracam za personalni problem,ali sam to ucinio u nadi da cu dobiti savet ili info.

Hvalam vam unapred.

P.S. Nadam se da moderatori nece obrisati ovas post.

Mary Sue Williams, skromna, jednostavna konobarica
iz stara 46 godina koja NIKAD PRIJE U ZIVOTU NIJE NI
TREJDALA NI INVESTIRALA NITI UOPCE GLEDALA CNBC! Prije nego me ostali
“poklope” ovom cinjenicom (tj kako je moguce uspjesno trejdati i BEZ da se gleda CNBC)
da vam samo skrenem paznju da doticna gospodja ne poznaje ni Tehnicke Indikatore
kao ni fundamentalne ni principe investiranja ni trejdanja ni money managementa
a pitanje je kako bi tako uspjela na dulji rok i konstantno trejdajuci!>?

Zapravo ovaj natjecaj je bio vise usmjeren na cistokrvno kockanje (bubni 1 mil u
neku dionicu i cekaj efekt, zatim prodaj krajem tjedna i ponovi sve iduci)> Po srijedi je
vise sreca nego neki SKILL ali drago mi je da je zapalo barem ovakvu osobu a ne nekog
vec bogaog Yappiya trejdera kao Erick koji vec ima sve i privatni mlaznjak. Eto vidite –
ipak su u meni ostali neki elementarni osjecaji za socijalnu pravdu iako ih smatram vise
slaboscu, koju trebam iskorijenioti ha ha! AKO ISTA MOZEMO NAUCITI NA OVOM PRIMJERU
TO JE DA U TREJDANJU I MALI IGRACI IMAJU NEKE SANSE (barem na kratak rok) kao i oni
drugi iskusniji, obrazovaniji itd. Nemojmo se zavaravati, medjutim! VEliki (Hedge i Mutual) Fondovi NISU MOGILI
sudjelovati u natjecanju alli u Marktetu ih ima tisuce i tisuce ! Uz njih bi doticna trejderski nepismena
konobarica na zalost ipak samo mogla postpremati stolove. Zato smo mi svi tu da se necemu zajedno naucimo!
Pozdrav svima: OptnMstr

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Premješteno iz teme: [color=blue]JDRN (Jadran d.d. Crikvenica)[/color]


Molim moderatore da isprave naslov teme,naime ,JDRN-R-A je oznaka za Jadran Crikvenica!(Hoteli Jadran imaju oznaku HJDR-R-A). Pozdrav!

Bambi, lovac ti još nije konknuo mamu, ali hoće uskoro, ako nisi znao! [smiley2]

Sorry, znam da nema veze sa temom, ali nisam izdražala ne prokomentirati nick. [smiley2]

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Molim za pomoć.Upravo sam se iznenadio jer je moja pretplata na mostic danas istekla,bez ikakvog upozorenja od nadležnih iz Zagrebačke burze.Jasno ohmah sam obnovio pretplatu ali kažu da trgovanje danas neću moći pratiti, pa molim kolege da me savijetuju preko koje stranice se može najažurnije pratiti stanje na burzi.
Inače sam pratio na limunu i abacusu +15min. da li ima sada možda nešto brže a free do sutra
HVALA!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Postovani formasi.

Novi sam na vasem forumu (inace sam iz MK)pa bih vas zamolo za savet ili pomos.
Radi se o tom putem poslovne knjizare porucio sam i platio nekoliko knjiga i to:
Kako to radi Buffett? ,Inteligentni investitor ,Analiza financijskih izvještaja ,Tko je uzeo moj novac?

Da ne ispadne da nitko ne želi pomoći … ali, pretpostavljam da se vam se javili iz poslovnog nakon ovog posta?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Postovani formasi.

Novi sam na vasem forumu (inace sam iz MK)pa bih vas zamolo za savet ili pomos.
Radi se o tom putem poslovne knjizare porucio sam i platio nekoliko knjiga i to:
Kako to radi Buffett? ,Inteligentni investitor ,Analiza financijskih izvještaja ,Tko je uzeo moj novac?
I pored toga sto je iznos uredno placen jos 13.06.2007 porudzbenicu jos nisam dobio.
Poslao sam nekoliko e-mail poruke na:shop@poslovni.hr i info@poslovni.hr megutim nazalost do sada nisam dobio odgovr sa njihove strane.
Molio bi vas za info dali je neko od vas porucivao putem Poslovna knjižare i dali je iste dobio.

Izvinite sto vam se obracam za personalni problem,ali sam to ucinio u nadi da cu dobiti savet ili info.

Hvalam vam unapred.

P.S. Nadam se da moderatori nece obrisati ovas post.

Ja sam naručio dvije knjige. Naručene su u ponedjeljak navečer, stigle su u srijedu ujutro. U utorak su me nazvali da potvrde narudžbu.

Plaćao sam pouzećem, dakle tek kad je stiglo.

Zanima me, da li su te nazvali da potvrde narudžbu?

P.S.: Ne sumnjam u tvoje riječi, a ako je istina vjerujem da će dečki iz PD i Masmedie to riješiti.
Ako i dalje bude problema, javi se ponovno na Forum, pa ćemo ti pomoći u daljnjim koracima.

No respect

Hvala,
U pravu ste da su mi se javili iz poslovnok dnevnika.
To su ucinili danas.Objasnili smo se,radi se da su isporucili na pogresnu adresu.
Obecali su da ce mi poslati ponovo.

P.S. Neznam dali zbog posta ili zbog moje e-mail poruke ali su reagirali stvarno brzo.

New Report

Close