BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


ljubo jurčić nema blage veze o burzi. sama izjava da su obje dobre firme pokazuje da pojma nema. pa ne vrednuje burza kvalitetu firme nego je sve ovo samo psihologija.

šta onda ljudima puniš glavu o zemljištima,proizvodnom asortimanu i kvaliteti proizvoda (od pamučnih jastučića do plastike) i drugim glupostima na svojim dionicama kad to nije važno?

...pig slayer...

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]

Gospon dr. Ljubo Jurčić ne da nema pojma o politici već se nikada nije niti iskušao na tržištu kapitala.
To se vidi iz svake njegove rečenice.
Samo nek on ulaže u sigurne nekretnine…. dok mu se tržište nekretnina ne uruši kao kula od karata, što se može dogoditi kao i sa svakim drugim tržištem.
Između sigurnosti i slobode dotični uvaženi gospodin, sveučilišni profesor, bira sigurnost.
Za te njegove odabire ga još jako dobro plate (iz javne, sveučilišne kase!!!)
E, moj Ljubo!!!

La vita e bella!

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


cayman006: ”
ljubo jurčić nema blage veze o burzi. sama izjava da su obje dobre
firme pokazuje da pojma nema. pa ne vrednuje burza kvalitetu firme nego
je sve ovo samo psihologija.

šta onda ljudima puniš glavu o zemljištima,proizvodnom asortimanu i
kvaliteti proizvoda (od pamučnih jastučića do plastike) i drugim
glupostima na svojim dionicama kad to nije važno?

Da masa shvati upravo ovo što govorim – kvaliteta firme nema veze s burzom. Imaš kod nas puno primjera za to, nemoj sad da moram nabrajati jer mi se zbilja ne da komunicirati s ovakvima poput tebe. pusti ti jastučiće i odi malo do konzuma pogledati tko proizvodi vatu i jastučiće K-plus robne marke pa će ti biti jasno o čemu ti pričam. Do tad, smanji doživljaj i nauči pristojno komunicirati preko foruma.

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]

Molim pomoć
ova poruka mi već izvjesno vrijeme bode oči.
Text posta će se prikazati nakon odobrenja moderatora. Hvala na razumjevanju.

Koliko to dugo traje
Hvala

Niente

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


Da masa shvati upravo ovo što govorim – kvaliteta firme nema veze s burzom. Imaš kod nas puno primjera za to, nemoj sad da moram nabrajati jer mi se zbilja ne da komunicirati s ovakvima poput tebe. pusti ti jastučiće i odi malo do konzuma pogledati tko proizvodi vatu i jastučiće K-plus robne marke pa će ti biti jasno o čemu ti pričam. Do tad, smanji doživljaj i nauči pristojno komunicirati preko foruma.

a što je bilo nepristojno?pa tebi 90% postova navlakačkih, a kad ti dionica padne 10% svi su budale i idioti?normalno komuniciram uvijek i nikada nekog nisam uvrijedio, što se za tebe ne može reći.
Pisanje ti se temelji na “informacijama koje nisu za javnost” i ostalim metodama s kojima bi hanfa mogla imati posla.da nije bull tržište većina bi ti dionica završila na podu.ovo nije vrijeđanje nego moje mišljenje.
šta mi znači tko proizvodi kad konzum uzme cijelu maržu?!ovi sretni da si pokriju troškove, a ti pišeš da će rasti jer je to sandi reko.
tržište uvijek traži kvalitetu,a prepozna ju s više ili manje zakašnjenja.

...pig slayer...

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


cayman006: ” Da masa shvati upravo ovo što govorim – kvaliteta firme nema veze s burzom. Imaš kod nas puno primjera za to, nemoj sad da moram nabrajati jer mi se zbilja ne da komunicirati s ovakvima poput tebe. pusti ti jastučiće i odi malo do konzuma pogledati tko proizvodi vatu i jastučiće K-plus robne marke pa će ti biti jasno o čemu ti pričam. Do tad, smanji doživljaj i nauči pristojno komunicirati preko foruma. ” a što je bilo nepristojno?pa tebi 90% postova navlakačkih, a kad ti dionica padne 10% svi su budale i idioti?normalno komuniciram uvijek i nikada nekog nisam uvrijedio, što se za tebe ne može reći. Pisanje ti se temelji na “informacijama koje nisu za javnost” i ostalim metodama s kojima bi hanfa mogla imati posla.da nije bull tržište većina bi ti dionica završila na podu.ovo nije vrijeđanje nego moje mišljenje. šta mi znači tko proizvodi kad konzum uzme cijelu maržu?!ovi sretni da si pokriju troškove, a ti pišeš da će rasti jer je to sandi reko. tržište uvijek traži kvalitetu,a prepozna ju s više ili manje zakašnjenja.

bravo kolega!
[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/1228555/index.do

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


Tony,

kako sam i ja komentirao prof. dr. Ljubu Jurčića a ti si sve naše postove okarakterizirao kao “opću pljuvačinu” želim ti napomenuti da ne smatram da sam ikoga pljuvao.
I dalje mislim da je prof. dr. Ljubo Jurčić možda krasni i zanimljivi sveučilišni profesor.
Iskreno, volio bih poslušati neka njegova predavanja.
Ali se čovjek očito nije iskušao s trgovinom na burzi. Nije mu za zamjeriti jer većina u Hrvatskoj to nije radila a on se očito samo njima obraća.

Veći problem je to što želi biti političar a kad ga se pitaju osnovne stvari izvan djelokruga kojim se svakodnevno bavi, počinje zamuckivati.

Nadalje, uvaženi profesor nam tvrdi da će uvođenje novog poreza (poreza na kapitalnu dobit) dodatno obogatiti one koje se želi oporezovati (naivno to prikazuje kao da će taj porez plaćati samo tamo neki bogatuni koji se igraju na burzi i zarađuju milijune pritiskom na miša, ne želeći reći tko će sve taj porez morati plaćati – svi koji imaju štednju na bankovnim računima koji dobivaju bilo koj oblik kamata i drugi).[smiley8]

Tony, ovaj gospodin ima poteškoća sa osnovnim logičkim zaključivanjem.


Djelomično se i slažem s vama kolega, dijelom koji se odnosi na uvođenje poreza na kapitalnu dobit, te bi se o tome dalje dalo diskutirati, ali da poštedimo topic digresije..

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

mig i tsunami, odnosno jedan te isti lik koji se krije iza tipkovnice i samo tamo je hrabar. ja otvoreno pišem, sve što mislim i napišem i imam sve dionice o kojima pišem za razliku od vas i sličnih koji navlače kad prodaju i onda se rugaju. provocirate kad god stignete, a u stvari se tu krije tipični hrvatski jal što ne znate prepoznati dobru dionicu. Kladim se da sada kupujete LRH, a kad sam govorio da ju se treba kupiti na 3000 kuna pljuvali ste me upravo vas dvojica i vaših ostalih 10 nickova, isto je bilo na Diokiu, bzjk i što ja znam gdje. Riješite se frustracija, upišite neki sport ili otiđite malo do opatije na wellness da smanjite frustraciju jer ovakva razina rasprave nema smisla. Kultura prije svega, a onda ostalo. Ugodan vikend dečki, možda i neke ženskice ulovite, u što sumnjam naravno obzirom na ton komunikacije.

Uživajte,ako možete[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

da se pridružim … evo primjera kako korekcija može biti dobra stvar
Vaš link

tako će i naša burza nakon korekcije biti predivna.

ili obratno [smiley10]
(ne znam što je “prije” a što “poslije”)

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

mislim da ce dionica belja biti [smiley11][smiley11][smiley11]vrlo skoro

New Report

Close