BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi,treba investirati u Makedoniju!!! [smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]
http://www.youtube.com/watch?v=DwtotvEmqd0

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

kaj nije to bugarska? [smiley2]

zanimljiv aranžman. šteta što cura ne zna pjevati.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

A šta ovi opet izvode:

ZAGREBAČKA BURZA d.d. – smanjenje temeljnog kapitala

29.06.2007

Poštovani,

u skladu s člankom 87., a u svezi s člankom 88. st. 2. Pravila Središnje depozitarne agencije d.d. (dalje u tekstu: Agencija) i Rješenja Trgovačkog suda u Zagrebu od 28. lipnja 2007. godine, Broj: Tt-07/6929-2, obavještavamo vas da je Agencija dana 29. lipnja 2007. godine za društvo ZAGREBAČKA BURZA d.d. (dalje u tekstu: Društvo) obavila u sustavu Agencije upis smanjenja temeljnog kapitala Društva.

Društvo je odlukom Glavne skupštine smanjilo temeljni kapital s iznosa od 3.688.000,00 kuna za iznos od 780.000,00 kuna na iznos od 2.908.000,00 kuna. Smanjenje temeljnog kapitala Društva izvršeno je na način da je povučeno ukupno 780 vlastitih, redovnih dionica, oznake: ZB-R-A, ISIN: HRZB00RA0003, CFI oznaka: ESVUFR.

Temeljni kapital Društva nakon provedenog upisa smanjenja iznosi 2.908.000,00 kn i podijeljen je na 2.908 redovnih, nematerijaliziranih dionica na ime, pojedinačnog nominalnog iznosa od 1.000,00 kuna. S poštovanjem,

No respect

Smanjenje temeljnog kapitala dioničkog društva (njem. Kapitalherabsetzung) se provodi i u prilikama kada dioničko društvo ima višak kapitala, i u prilikama kad je društvo pretrpjelo veći gubitak, a ne postoji vjerojatnost da će ga u nekom razumnom roku moći nadoknaditi.

Načini smanjenja temeljnog kapitala su sljedeći:

1. redovito smanjenje temeljnog kapitala, efektivno smanjenje (njem. ordentliche Kapitalherabsetzung, effektive Kapitalherabsetzung) je takvo koje služi da se prekomjerni kapital društva vrati dioničarima, a provodi se smanjenjem nominalne svote dionica, ili spajanjem dionica, što je dopušteno samo ako se nominalna svota dionica ne može više smanjiti. U usporednim pravima ovo se smanjenje provodi iznimno, pošto su rijetki slučajevi da društvo ima previše kapitala, pa se – kad ne zna kako će ili hoće li ga oploditi – odluči na smanjenje temeljnog kapitala, što znači njegovo vraćanje dioničarima;

2. pojednostavnjeno smanjenje temeljnog kapitala, nominalno smanjenje (njem. Vereinfachte Kapitalherabsetzung, nominelle Kapitalherabsetzung) provodi se kada zbog gubitaka vrijednost temeljnog kapitala ne odgovara više njegovoj stvarnoj vrijednosti, pa se ta razlika izravnava s pravim stanjem njegovim nominalnim smanjenjem. Ovo smanjenje dopušteno je samo u svrhe ozdravljenja (sanacije) društva i u praksi se najčešće provodi. Kod ovog smanjenja temeljnog kapitala to se čini i stoga kako bi se dio temeljnog kapitala prenio u kapitalnu dobit (pričuve kapitala). Kod nominalnog smanjenja temeljnog kapitala dioničari ne primaju nikakvu naknadu iz imovine društva, njima se ništa ne vraća;

3. povlačenje dionica (Kapitalherabsetzung durch Einziehung von Aktien) je takvo smanjenje temeljnog kapitala kod kojeg se smanjenje ne odnosi na sve dionice, nego se njegovo smanjenje sastoji od povlačenja dijela dionica iz prometa. Povučene dionice gube vrijednost pošto se moraju poništiti, a kako zbroj nominalnih svota vrijednosti dionica čini temeljni kapital, povlačenjem dionica i on se smanjuje. Povlačenjem dionica pogođeni su njihovi imaoci, jer gube sva imovinska i upravljačka prava vezana uz povučene dionice, makar i primili od društva nešto za povučene dionice, ali i vjerovnici, jer se za povučene dionice daje naplata iz kapitala društva čime se on smanjuje, pa vjerovnicima treba dati osiguranje. I pri smanjenju temeljnog kapitala društvo mora ispuniti opće uvjete koje zakon propisuje za svako smanjenje, te posebne uvjete za svaki način smanjenja temeljnog kapitala

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Pozdrav svima na 15-tak dana, odoh malo na jug opet brati agrume.
Puno sreće u trgovanju svima, pa čak i 40 – nicku.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pozdrav svima na 15-tak dana, odoh malo na jug opet brati agrume.
Puno sreće u trgovanju svima, pa čak i 40 – nicku.[smiley2]

Ajde drži se, odoh i ja negdje u ponedjeljak – utorak.

No respect


plavi: ” Pozdrav svima na 15-tak dana, odoh malo na jug opet brati agrume. Puno sreće u trgovanju svima, pa čak i 40 – nicku.[smiley2] ” Ajde drži se, odoh i ja negdje u ponedjeljak – utorak.

Lijep provod želim[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A šta ovi opet izvode: ZAGREBAČKA BURZA d.d. – smanjenje temeljnog kapitala 29.06.2007 Poštovani, u skladu s člankom 87., a u svezi s člankom 88. st. 2. Pravila Središnje depozitarne agencije d.d. (dalje u tekstu: Agencija) i Rješenja Trgovačkog suda u Zagrebu od 28. lipnja 2007. godine, Broj: Tt-07/6929-2, obavještavamo vas da je Agencija dana 29. lipnja 2007. godine za društvo ZAGREBAČKA BURZA d.d. (dalje u tekstu: Društvo) obavila u sustavu Agencije upis smanjenja temeljnog kapitala Društva. Društvo je odlukom Glavne skupštine smanjilo temeljni kapital s iznosa od 3.688.000,00 kuna za iznos od 780.000,00 kuna na iznos od 2.908.000,00 kuna. Smanjenje temeljnog kapitala Društva izvršeno je na način da je povučeno ukupno 780 vlastitih, redovnih dionica, oznake: ZB-R-A, ISIN: HRZB00RA0003, CFI oznaka: ESVUFR. Temeljni kapital Društva nakon provedenog upisa smanjenja iznosi 2.908.000,00 kn i podijeljen je na 2.908 redovnih, nematerijaliziranih dionica na ime, pojedinačnog nominalnog iznosa od 1.000,00 kuna. S poštovanjem,

Zanima me da li netko zna što bi ovo moglo značiti?
Zašto bi to ZSE napravila?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Morti je to udio Interfinancea?

A pogle kaj je tvrtki Zagorje napravil velki Ratimir Čačić, i još bi štel biti premijer?

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/1098899/index.do


Ljudi,treba investirati u Makedoniju!!! [smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]
http://www.youtube.com/watch?v=DwtotvEmqd0

to je bugarska. piše bulgarian a u desnom gornjem kutu piše veliko B na ćirilici… a da treba investirati u mkd već znamo.


Pozdrav svima na 15-tak dana, odoh malo na jug opet brati agrume.
Puno sreće u trgovanju svima[smiley2]

Hvala uvaženi kolega Pli na lijepim željama, i ja vama želim ugodan povratak iz Austrije.

Nadam se da nećete morati forsirati rijeku Dravu da bi ste stigli nazad u Domovinu?????????????

Ako vam to može pomoći, ja znam par poljskih prekograničnih puteva za koje ne zna ni slovenska ni austrijska policija!!!!!!!!!

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

http://www.nk-dinamo.hr/vijest/prikaz/379/Default.aspx

[smiley10]

New Report

Close