BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

cazo22:

Kolega 20 dana sam u katarzi i još malo pada bi me moglo lansirat u neko teže stanje[smiley7]Nadam se da ste u pravu[smiley2]

Pa ovih 20 dana nije ništa posebno što se već nije u puno goroj varijanti dešavalo u prošlosti.

Treba se prisjetiti loma od 50tak % sredinom 90tih (mislim 96-97). Tu sam izgubio 50% glavnice jer sam uletio u zadnji vagon. [smiley7] Ali se sve to vraaaaaatilo. Doduše, trebalo je neko vrijeme, ali…

Ako bi dan trajao deset godina, ne bi se ni sjećao te 96-97. Prespavao bi to. I na kraju zaključio da je to bio vrlo uspješan dan.

No respect

SUTRA – Baš me zanima izbor

ZAGREB – Na ovogodišnjem jubilarnom, desetom izboru za “Zlatnu dionicu” i “Zlatni udjel”, uz godišnje nagrade za najbolje dionice, bit će dodijeljena i nagrada za “Dionicu desetljeća” tvrtki koja je uz dosadašnjim izborima osvojila najveći broj nagrada. Za 2006. godinu nominirano je ukupno 60 dionica u šest kategorija – za financijsku dionicu godine, turističku, tri industrijske dionice (za tri područja), a po prvi se puta bira i najbolja regionalna dionica. Nagrade za fondove podijeljene su u četiri podgrupe otvorenih investicijskih fondova, zatim za društva za upravljanje investicijskim fondovima, obvezne te otvorene dobrovoljne mirovinske fondove, a ukupno je nominirano 65 fondova i društava. Izbor organiziraju Poslovni klub HRT-a, tjednik Lider, Kapital klub i Zagrebačke burze, a dodjeli će, kako je najavljeno, biti nazočan i premijer Ivo Sanader (12,00 sati, Hotel Westin, Kršnjavoga 1).

No respect

SNBA,najbolja financijska[smiley2]

Oprezno s unutarnjim mirom 😉

”Dok prolazimo kroz sve što nam život priređuje, neophodno je da imamo neki svoj kutak mira. Ja sam postupila po jednostavnom savjetu koji sam pročitala u jednom članku i napokon sam našla svoj unutrašnji mir. U članku je pisalo: “Da biste postigli unutarnji mir, morate završiti sve stvari koje ste započeli.”
Onda sam pogledala po kući i vidila sve stvari koje sam započela, a nisam završila… I prije nego što sam jutros krenula od kuće, dovršila sam flašu crvenog vina, flašu pelinkovca, flašicu rakije, kutiju valijuma, štangu čokolade i jedan dopola potrošeni džoint. Osjećam se FENOMENALNO!”
Anonimna

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

No respect

Rop: Janša i Sanader dogovarali incidente u Piranskom zaljevu

LJUBLJANA, 17. lipnja 2007. (Hina) – Bivši slovenski premijer Anton Rop u nedjelju je rekao kako je slovenska obavještajna služba 2004. prisluškivala telefonske razgovore hrvatskog premijera Ive Sanadera sa tadašnjim oporbenim čelnikom i sadašnjim premijerom Janezom Janšom radi incidenata u Piranskom zaljevu te da su Sanader i Janša dogovarali te incidente.

“Prisluškivanje (razgovora) odnosilo se je prvenstveno na incidente u Piranskom zaljevu”, rekao je Rop u razgovoru za RTV Slovenija, dodajući da predmet praćenja nije bio Janša, ali da su se o incidentima “dogovarali” hrvatski premijer i Janša, tada predsjednik najjače oporbene stranke koja je na jesenskim izborima iste jeseni osvojila relativnu većinu u parlamentu.

Rop je rekao da se je praćenjem razgovora utvrdilo da je postojao “dogovor” između “slovenske i hrvatske strane” u vezi incidenata.

“Hrvatska vlada davala je direktive kada da dođe do incidenta i to neposredno prije izbora. Janša i Sanader dogovarali su se kad će doći do incidenata u Piranskom zaljevu”, ustvrdio je Rop u razgovoru za RTV Slovenija.

Rop je na mjestu premijera i predsjednika liberalnih demokrata (LDS) 2002. naslijedio Janeza Drnovšeka nakon što je Drnovšek izabran za predsjednika države, ali je vladu vodio samo dvije godine jer je na parlamentarnim izborima 2004. stranka LDS zabilježila slab rezultat, pa je novu vladu formirala koalicija desnog centra Slovenske demokratske stranke premijera Janše.

Rop je sada zastupnik u parlamentu, a nakon ostavke na mjesto predsjednika stranke djeluje u zastupničkoj skupini Socijalnih demokrata (SD), trenutno najpopularnije stranke u bloku lijevih oporbenih stranaka.

Ljubljanski dnevni list Dnevnik u subotu je pozivajući se na “neslužbene, ali pouzdane” informacije iz obavještajne agencije SOVA ustvrdio da je agencija u izbornoj 2004. zabilježila više razgovora Janše i Sanadera, ali da predmet prisluškivanja nije bio Janša nego hrvatsko vodstvo zbog otvorenih pitanja među dvjema državama.

Janša je na to u subotu reagirao izjavom u kojoj nije pripisao mnogo važnosti članku u listu bližem strankama ljevice. No, dodao je da bi to bio “nečuveni skandal” ako bi se informacija pokazala točnom.

Sanader je u subotu rekao kako ne vjeruje da je slovenska obavještajna služba pratila njega nego da je, ako je prisluškivanja bilo, vjerojatnije da se prisluškivalo razgovore s Janšom, dodavši da bi pojašnjenje o tim medijskim napisima mogao dati Rop.

Afere oko slovenske obavještajne zajednice u slovenskim su medijima prisutne već nekoliko mjeseci i vezane su na istragu o navodnim nepravilnostima u toj službi koju provodi posebna radna skupina Janšine vlade, a tvrdnje da je predsjednik Drnovšek navodno koristio sredstva iz “crnog fonda” SOVA-e izazvale su velike napetosti između ureda premijera i predsjednika države.

No respect

pozdrav SLK. ona bjelina gore je više umjetnčko djelo: “Vrisak RIBE” [smiley2]

sugestija za tekstove: pomoglo bi kad bi dao link na vijest. time se odmah vidi i izvor, a i nema onda potrebe kopirati cijeli tekst. možda samo najzanimljivije pasuse (da se nabrzaka vidi o čemu se radi). lakše je čitati forum kad su postovi manji.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


pozdrav SLK. ona bjelina gore je više umjetnčko djelo: “Vrisak RIBE” [smiley2]

sugestija za tekstove: pomoglo bi kad bi dao link na vijest. time se odmah vidi i izvor, a i nema onda potrebe kopirati cijeli tekst. možda samo najzanimljivije pasuse (da se nabrzaka vidi o čemu se radi). lakše je čitati forum kad su postovi manji.

Dobro. Ja volim pročitati tekst u cjelini, pa ne volim kasapit. Boldam naslove ili dijelove.

A konkretno, većina mojih tekstova je sa http://www.hina.hr. Mislim da nemaju ljudi pretplatu na HINA-u, pa onda ne vrijedi slati samo linkove. [smiley11]

Vijesti na HINA-i su uvijek barem pola sata, a nekad i nekoliko sati ispred svih ostalih portala.

No respect

Predsjednik Mesić: “HFP najveća korupcijska afera dosad u našoj zemlji”

ZAGREB, 17. lipnja 2007. (Hina) – Predsjednik Republike Stjepan Mesić ustvrdio je danas kako je Hrvatski fond za privatizaciju najveća korupcijska afera dosad u našoj zemlji tijekom koje je država oštećena za nekoliko stotina milijuna kuna, a stotine poduzeća kupovala su se bez natječaja.

“To je najveći kriminal koji se dogodio u Hrvatskoj, usudim se reći da je to najveća korupcionaška afera koja se ikad kod nas dogodila”, ocijenio je Predsjednik u intervjuu za Hrvatski radio. Smatra da bi ministri koji su Upravnom odboru HFP-a, ako se utvrdi bilo kakva nepravilnost u njihovu radu trebali snositi odgovornost. “Ako se utvrdi da je bilo tko i na bilo koji način sudjelovao ili omogućio drugome da sudjeluje u ovim nezakonitim radnjama premijer će morati povući poteze koji bi neke ljude koštati i mjesta ne samo u nadzornom odboru, nego i u Vladi“, drži predsjednik Mesić.

Predsjednik Mesić smatra kako je državi nanesena šteta veća od više stotina milijuna kuna, jer su stotine poduzeća kupovana bez licitacije i natječaja. “Radilo se o tome da je natječaj proveden, a da su svi dobili obavijest da se natječaj poništava, a onda se poduzeće prodaje nekome drugome koji je ponudio više za kavu“, rekao je Predsjednik.

Istaknuo je da treba preispitati sve privatizacije od osnutka Fonda, no nije mogao procijeniti koje će privatizacije morati biti poništene
. “Mnogi će biti iznenađeni kada se objavi imena osoba koji su sudjelovali u tom velikom kriminalu“, rekao je Mesić.

Predsjednik Republike smatra kako ne treba sve okrenuti protiv aktualne Vlade, jer se zauzima da se utvrde činjenice o aferi u HFP-u, no zaštitio je bivšu koalicijsku Vladu, jer ističe da su glavni krivci dovedeni u Fond davno prije nego što je koalicijska Vlada preuzela vlast. Mesić smatra da su ministri koji su bili u nadzornim odborima HFP-a trebali znati što se događa u toj instituciji te da će imati što reći u daljnjoj istrazi.

Predsjednik Mesić je od Sabora i Vlade zatražio da se provede istraga o tzv. kuponskoj privatizaciji. Naglasio je da već duže vrijeme traži da se ispita kako su pojedinci kupili te fondove za pomoć stradalnicima i kako su ih pretvorili u holdinge koji su pak postali vlasnicima desetaka hotela.

No respect

Evo premier slavodobitno na početku emisije HTV-a , a u nastavku pomalo se prizemljio. Sliči mi ova situacija oko HFP na onu oko zločinačke skupine također prije izbora kada su nosali vezane one mafijaše po Zagrebu , a na kraju samo što im država nije tribala platit oštetu.


Evo premier slavodobitno na početku emisije HTV-a , a u nastavku pomalo se prizemljio. Sliči mi ova situacija oko HFP na onu oko zločinačke skupine također prije izbora kada su nosali vezane one mafijaše po Zagrebu , a na kraju samo što im država nije tribala platit oštetu.

Umro sam od smijeha kad sam ovo procitao. Tesko da se moglu jednostavnije i sazetije sve objasnit. Bravo kolega…[smiley2][smiley2][smiley2]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close