BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo, Jambo na nedjeljom u 2 reklamira ulaganje u dionice, HT i to…

Da ali i referendumsko pitanje dobro pokazuje koliko narod ima povjerenja u Vladu i poslove u HFP.

Sanader je opet odigrao vrhunsku igru i skidam mu kapu na tome, a vidjet ćete uskoro zašto sam ovo napisao. Ovim udarcem ubio je ne dvije nego 5 muha i svaka mu čast. Od 1-10 ocjena ovog poteza: 9,5. Povežite malo sve ovo pa ćete vidjeti da je više priča u pozadini ovih događaja…

Odvjetnica Asja Piplović iz Buja uhićena u akciji Maestro!
17.6.2007.

Odvjetnica Asja Piplović iz Buja, prema neslužbenim ali pouzdanim izvorima, uhićena je u sklopu akcije Maestro u kojoj je danas “palo” i šest čelnika Hrvatskog Fonda za privatizaciju.
(Barkun)
Piplović je, prema tim informacijama, prepraćena u Istražni centar u Zagreb.
Odvjetnica Piplović poznata je istarskoj javnosti iz slučaja kada je godinama zastupala Grad poreč u predmetima uknjižbe zemljišta dok 2005. godine nisu javnosti obznanjeni astronomski honorari koje joj je navodno dugovao Grad i to u iznosu od 800 tisuća kuna bez kamata.
Piplović je, navodno, u suradnji s nekim od uhićenih HFP-ovaca, preko firme registrirane u Istri odrađivala poslove i u drugim područjima Hrvatske.
I iz ove informacije očito je da je korupcijska hobotnica HFP-a raširila pipke po cijeloj Hrvatskoj a hoće li Državno odvjetništvo, USKOK i policija još neke aktualne slučajeve u Istri povezati s uhićenim čelnicima HFP-a, vjerojatno ćemo uskoro saznati.
Iz Državnog odvjetništva, USKOK-a i policije danas su, uz ostalo, otkrili kako se šestorica sumnjiče i za malverzacije s državnim nekretninama koje su Fondu dane na raspolaganje. – nekretnine su, primjerice, po ranijem dogovoru s investitorima procjenjivali po nižoj cijeni ili ih na natječajima definirali sukladno željama pojedinih investitora, kazao je ravnatelj USKOK-a Dinko Cvitan. Dodao je da je počinjen izuzetno velik broj kriminalnih radnji koji , kako je rekao, jednostavno zapanjuje

Bit će svega tu…Najviše me zanimaju pogođene dionice…..


Odvjetnica Asja Piplović iz Buja uhićena u akciji Maestro! 17.6.2007. Odvjetnica Asja Piplović iz Buja, prema neslužbenim ali pouzdanim izvorima, uhićena je u sklopu akcije Maestro u kojoj je danas “palo” i šest čelnika Hrvatskog Fonda za privatizaciju. (Barkun) Piplović je, prema tim informacijama, prepraćena u Istražni centar u Zagreb. Odvjetnica Piplović poznata je istarskoj javnosti iz slučaja kada je godinama zastupala Grad poreč u predmetima uknjižbe zemljišta dok 2005. godine nisu javnosti obznanjeni astronomski honorari koje joj je navodno dugovao Grad i to u iznosu od 800 tisuća kuna bez kamata. Piplović je, navodno, u suradnji s nekim od uhićenih HFP-ovaca, preko firme registrirane u Istri odrađivala poslove i u drugim područjima Hrvatske. I iz ove informacije očito je da je korupcijska hobotnica HFP-a raširila pipke po cijeloj Hrvatskoj a hoće li Državno odvjetništvo, USKOK i policija još neke aktualne slučajeve u Istri povezati s uhićenim čelnicima HFP-a, vjerojatno ćemo uskoro saznati. Iz Državnog odvjetništva, USKOK-a i policije danas su, uz ostalo, otkrili kako se šestorica sumnjiče i za malverzacije s državnim nekretninama koje su Fondu dane na raspolaganje. – nekretnine su, primjerice, po ranijem dogovoru s investitorima procjenjivali po nižoj cijeni ili ih na natječajima definirali sukladno željama pojedinih investitora, kazao je ravnatelj USKOK-a Dinko Cvitan. Dodao je da je počinjen izuzetno velik broj kriminalnih radnji koji , kako je rekao, jednostavno zapanjuje Bit će svega tu…Najviše me zanimaju pogođene dionice…..

ovim će događajima biti pogođeno cijelo tržište…da se to desi na zapadu, tržište bi automatski palo 5%…

ovim će događajima biti pogođeno cijelo tržište…da se to desi na zapadu, tržište bi automatski palo 5%…

….neznam zakaj bi palo cijelo tržište, vjerojatno samo one dionice u kojima je hfp…..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


ovim će događajima biti pogođeno cijelo tržište…da se to desi na zapadu, tržište bi automatski palo 5%…

….neznam zakaj bi palo cijelo tržište, vjerojatno samo one dionice u kojima je hfp…..

a to je većina dionica…



Daj ne trkeljajte, Ostovic je bio zrtveno janje, Gotovca su samo bezveze spomenuli novinari. Kakve se gluposti novinari pisu. ao HT ide po 100 kn naslov. (Da, ali nominala). Ovo je zaista blacenje odredjenih ljudi, svasta

Ne shvacam u cem je problem? Prenio sam stvari sa sluzbene stranice HFP-a i vijest iz 2005. A gospoda u upravnom odboru jedino sto mogu napravit je u ponedjeljak podnjeti ostavke na sve svoje sluzbene duznosti. Ah da, pa mi smo u Hrvatskoj. Sorry.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sve je ovo još jedan nastavak u nizu loših vijesti,počelo je prizivanjem korekcije,Polančec,INA,sindikati itd.Možda neki nisu svjesni dokle bi to moglo otići.Kolega indijanac je dobro objasnio situaciju ali moglo bi biti i gore po sve ulagače.[smiley3]


ovim će događajima biti pogođeno cijelo tržište…da se to desi na zapadu, tržište bi automatski palo 5%…

….neznam zakaj bi palo cijelo tržište, vjerojatno samo one dionice u kojima je hfp…..


Kakve veze ima da je u nekoj dionici HFP? Osim ako cijena nije napuhana u očekivanju brze privatizacije (a takvih je malo).

Osnovat će se nova Agencija (iz šupljeg u prazno, rekao bi narod). I jedino će se promijeniti vlasnik u knjigama dionica. S time da će se valjda sada napokon raditi bolja kontrola državnog vlasništva.

Na kratki rok će možda i doći do malog pada, ali je ovo dugoročno gledano, početak katarze Hrv. tržišta. Još i da se HANFA uozbilji, di bi nam bio kraj.

Kolega 20 dana sam u katarzi i još malo pada bi me moglo lansirat u neko teže stanje[smiley7]Nadam se da ste u pravu[smiley2]

luki007:

ovim će događajima biti pogođeno cijelo tržište…da se to desi na zapadu, tržište bi automatski palo 5%…

….neznam zakaj bi palo cijelo tržište, vjerojatno samo one dionice u kojima je hfp…..

Kakve veze ima da je u nekoj dionici HFP? Osim ako cijena nije napuhana u očekivanju brze privatizacije (a takvih je malo).

Spekulacija je da ce oni koji su nezakonito stekli udjele od HFP-a poceti to prodavati (zbog straha od zapljene/nesigurnosti). Ne znamo koliko je takvih i o kolikoj kolicini dionica je rijec. Medjutim, s obzirom na mito koji se isplacivao (samo policija je platila 800.000 EUR mita u godinu dana), rekao bi da to mora biti malo veca cifra. Ovi vjerojatno rade sa 10%-20% neto profitne marze [smiley2].

A sad, tko od investitora nije mislio da se takve stvari rade? Mislim da smo svi bili svjesni kako to funkcionira. Za mene tu nema nekog iznenadjenja. Sutra je novi dan, bez panike! A danas je suncano i toplo, pa valja prosetat malo sa zenom/djecom/prijateljima. Popit kavu i sok. “Over and out” za danas.

Dok je mesa i bombona, nedamo se iz vagona!

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kolega 20 dana sam u katarzi i još malo pada bi me moglo lansirat u neko teže stanje[smiley7]Nadam se da ste u pravu[smiley2]

Pa ovih 20 dana nije ništa posebno što se već nije u puno goroj varijanti dešavalo u prošlosti.

Treba se prisjetiti loma od 50tak % sredinom 90tih (mislim 96-97). Tu sam izgubio 50% glavnice jer sam uletio u zadnji vagon. [smiley7] Ali se sve to vraaaaaatilo. Doduše, trebalo je neko vrijeme, ali…

New Report

Close