BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde kada sam to napisao? Pitaj boga. I dalje bi to napisao.


a povlaštene? ajde onda do kraja …

iskreno ne znam, ako netko zna volio bih da nas poduči …

I love the Smell of Profits in the Morning


Ajde kada sam to napisao? Pitaj boga. I dalje bi to napisao.

Jesi li vido žuti dugmić pored teme i znaš li što on znači. Eto vidiš, ja stiso taj dugmić i odveo me ravno na tvoj post!

I love the Smell of Profits in the Morning

Zašto cjepidlačiš? Taj post je odavno. Ali još jednom, uglavnom je tako.


Zašto cjepidlačiš? Taj post je odavno. Ali još jednom, uglavnom je tako.

Savjetujem ti da kod IPKK ponovno preračunaš sve pokazatelje nakon što je trezor prodao dio do 10%. Možda rezultati i nisu spektakularno drukčiji, ali je ipak razlika.

I love the Smell of Profits in the Morning


TunaSalad:

a … imamo mi i na jadroplovu broj telefona, al ne pomaže. [smiley2] jeli ima još šta?

Skupiš nekoliko forumaš i svi uglas počnete drukati. Tu ti je dobar primjer IPKK.

a i nije neki primjer kad cijena pada.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


fazan: ” TunaSalad: ” a … imamo mi i na jadroplovu broj telefona, al ne pomaže. [smiley2] jeli ima još šta? ” Skupiš nekoliko forumaš i svi uglas počnete drukati. Tu ti je dobar primjer IPKK. ” a i nije neki primjer kad cijena pada.

Drukali su oni kada je trebalo 1250 -> 1350.

Kako je ovo vrijeme lagane stagnacije, onda treba drukati nadolje i lagano nadokupljivati ako imaš love. Ako nemaš love, onda si odi prošetati pesa. To pomaže.

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo primjer Jadroplova gdje svi drukaju a cijena pada. Nije fazan u pravu. To se radi na niskolikvidnim dionicama.


Savjetujem ti da kod IPKK ponovno preračunaš sve pokazatelje nakon što je trezor prodao dio do 10%. Možda rezultati i nisu spektakularno drukčiji, ali je ipak razlika.

Uglavnom je tako, ponavljam. Nemaju svi trezorske niti imaju sve povlaštene dionice.

Evo da se nađe i ova novost!

ZSE: novi trgovinski sustav omogućivat će i internet trgovinu (11.06.2007)

Novi sustav dimenzioniran na 200 tisuća transakcija dnevno, odnosno pet tisuća transakcija u sekundi. Jedna od novih fun …Opširnije
Novi sustav dimenzioniran na 200 tisuća transakcija dnevno, odnosno pet tisuća transakcija u sekundi. Jedna od novih funkcionalnosti koje će nositi novi trgovinski sustav Zagrebačke burze (ZSE) bit će i mogućnost da brokeri, članovi burze, razviju aplikacije kojima će građanima pružati uslugu internet trgovine. Očekuje se kako će brokeri s razvojem vlastitih aplikacija za internet trgovinu moći krenuti mjesec do dva nakon puštanja novog trgovinskog sustava u pogon. Da podsjetimo, novi OMX trgovinski sustav trebao bi krenuti u puni pogon tijekom rujna čime bi se zamijenila dva postojeća – MOSTich i BTS – na kojima se trenutno trguje na Zagrebačkoj burzi, a što je posljedica spajanja Zagrebačke i Varaždinske burze.
Prema planu koji su u ponedjeljak novinarima predstavili na Zagrebačkoj burzi, sam OMX sustav bi trebao biti instaliran za potrebe testiranja ZSE tijekom lipnja tako da bi od početka srpnja trajala edukacija za zaposlenike ZSE i za predstavnike Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga. Nakon toga, tijekom kolovoza bi se aplikacija instalirala kod brokera, a od 20. kolovoza pa do kraja mjeseca trebala bi uslijediti njihova edukacija. Testiranje s brokerima bi trebalo početi u rujnu, a negdje oko sredine rujna, ovisno o tome kako će biti završeno testiranje će se krenuti sa samom trgovinom.

Roberto Motušić, predsjednik Uprave ZSE, kazao je kako će novi sustav krenuti u petak kako bi se eventualni problemi mogli otkloniti tijekom vikenda. On je kazao i kako je novi sustav dimenzioniran na 200 tisuća transakcija dnevno, odnosno pet tisuća transakcija u sekundi. Rečene brojke su znatno iznad trenutnih potreba ZSE pošto se prosječni dnevni broj transakcija trenutno kreće oko 1.700 (dnevni broj transakcija ponekad dosegne i tri tisuće), no kako se očekuje nekoliko javnih ponuda dionica, među ostalima Magma, HT, te dionice INA-e zaposlenima i bivšim zaposlenima, očekuje se i daljnji rast broja transakcija odnosno prometa.
Na ZSE su u ponedjeljak istaknuli kako prvih pet mjeseci ove godine pokazuju daljnji rast trgovanja u odnosu na rekordnu 2006. godinu kada je ostvareni promet na burzi bio veći od pet prethodnih godina zajedno.
Predsjednik Uprave ZSE kazao je kako je za povećanje prometa ključan lakši pristup trgovini što će se omogućiti novim trgovinskim sustavom koji koristi desetak svjetskih burzi. Uz mogućnost da brokeri razviju aplikacije za internet trgovinu, od samog početka korištenja novog sustava na tržištu će biti uveden i market-making, a s novim sustavom doći će i nove web stranice ZSE.

izvor: http://www.bankamagazine.hr

14.04.2008.


fazan: ” Skupiš nekoliko forumaš i svi uglas počnete drukati. Tu ti je dobar primjer IPKK. ” IPKK definitivno nije taj primjer. Vrlo likvidna dionica, dogovorene milijunske transakcije. Što je tu drukanje?

mauricije, meni je ovo oko drukanja šala, a čini mi se da si ti poprilično ozbiljan …

šteta što su obrisali temu drukanje, bila bi jako dobra zeza …

I love the Smell of Profits in the Morning


Nemaju svi trezorske niti imaju sve povlaštene dionice.

Ali to nije razlog da se ne zanemare, ako ih pojedina društva imaju!

I love the Smell of Profits in the Morning

Meni nije, ja sam vrlo ozbiljan i investiranju prilazim isto.

Ponovio si drukanje 50 puta, pa i nije više šala.

New Report

Close