BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]ELKA (EIG d.d.)[/color]


Apsolutno se slažem.
Od svojih dragih 500 komadića Elke očekujem za 2 godine da mi kupe Alfu Spidera…[smiley11]

ja sam skromniji. Neka ak niš drugo bude za novog Lancera GTS [smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]ELKA (EIG d.d.)[/color]


pusa

Neka intimne stvari ostanu intimne, pa te molim da kolegi kojem je to namjenjeno ubuduće ovakve poruke šalješ na PM [smiley1]

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


što je danas kakav blagdan, ili burza ne radi,?? Nema nikakvih sviježih podataka[smiley9][smiley9][smiley9]

. lipnja – Blagdan je Tijelova, jednog od četiriju zapovijedanih blagdana Katoličke crkve. Pomiče se ovisno o Uskrsu i uvijek se slavi u četvrtak nakon svetkovine Presvetog Trojstva. Tijelovo se slavi u spomen na ustanovljenje euharistije na Veliki četvrtak, a blagdanom ga je u 13. stoljeću proglasio papa Urban Četvrti.

Na taj, kao i na još nekoliko blagdana u tijeku godine, izlaže se Presveti Oltarni Sakrament. Noseći ga gradom u procesiji vjernici sa svećenstvom javno svjedoče svoju vjeru.

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


dule5: ” što je danas kakav blagdan, ili burza ne radi,?? Nema nikakvih sviježih podataka[smiley9][smiley9][smiley9] ” . lipnja – Blagdan je Tijelova, jednog od četiriju zapovijedanih blagdana Katoličke crkve. Pomiče se ovisno o Uskrsu i uvijek se slavi u četvrtak nakon svetkovine Presvetog Trojstva. Tijelovo se slavi u spomen na ustanovljenje euharistije na Veliki četvrtak, a blagdanom ga je u 13. stoljeću proglasio papa Urban Četvrti. Na taj, kao i na još nekoliko blagdana u tijeku godine, izlaže se Presveti Oltarni Sakrament. Noseći ga gradom u procesiji vjernici sa svećenstvom javno svjedoče svoju vjeru.

svaka čast kolega dejavue. i da dodam; u slavoniji se blagdan zove Brašančevo. Proslavlja se Isus Krist
odnosno istina vjere o Kristovoj otajstvenoj prisutnosti pod prilikama kruha i vina,koje su posvećene u svetoj misi. Taj presveti sakrament vjernici blaguju u svetoj pričesti.

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

Dejavue hvala ti. Izvini baš sam glup[smiley16]

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


Dejavue hvala ti. Izvini baš sam glup[smiley16]

I ja ne bih znala, da je neradni dan, ako ne bi imala kalendar od Atlantske[smiley11], gdje su svi Hrvatski praznici.

[emo_cool]

I ja sam ostao zacudjen kada sam vidio da me jutos kolege iz SLO neprestano zovu ,
a u Njemackoj je isto praznik i ne radi se …

[color=blue][i]Trgovina na malo ,veliko i od panicara u korekciji [/i][/color]

Novi trgovinski sustav ZSE početkom rujna
Market-making i nova web stranica samo su neke od novosti koje će omogućavati novi trgovinski sustav

Novi trgovinski sustav na Zagrebačkoj će burzi (ZSE) početi operativno funkcionirati početkom rujna, a ne kao što je prvotno bilo predviđeno početkom srpnja. Kako je ZSE na novom sustavu, kojeg uvodi švedski OMX, tražila dodatne funkcionalnosti, a dobavljaču su bila potrebna dodatna dva do tri tjedna kako bi ispunio te zahtjeve odlučeno je, kako se ne bi radom počinjalo u razdoblju godišnjih odmora, da trgovanje počne tek najesen.

Želimo biti operativni kad dionice Hrvatskog Telekoma stignu na tržište, kazao je za http://www.bankamagazine.hr Roberto Motušić, direktor ZSE, a kao najvažnije novosti koje će odmah donijeti novi sustav on ističe novi način zadavanja trgovinskih naloga, market-making te novu web-stranicu sa znatno proširenim mogućnostima za investitore. Novi trgovinski sustav zahtijevat će i obuku brokera što je bio dodatni razlog za Burzu da ne inzistira na tome da se trgovanjem počinje usred ljeta.

Novi će trgovinski sustav zamijeniti postojeća dva (MOSTich i BSE) na kojima se trenutno trguje, a posljedica su spajanja domaćih burzi prije nekoliko mjeseci. Na ujedinjenoj Zagrebačkoj burzi odlučili su zadržati servere tih dvaju sustava na starim lokacijama u Varaždinu odnosno na zagrebačkom Ksaveru jer su ionako imali planove uvesti novi sustav pa bi premještanje servera bilo dodatni operativni rizik i nepotreban posao.

Na ZSE predviđaju da će prvi dan trgovanja u novom sustavu biti krajem tjedna kako bi se eventualni problemi mogli riješiti tijekom vikenda. Sustav će, prije ‘puštanja u pogon’ prvo biti testiran interno na samoj Burzi, a nakon toga i zajednički s brokerima.

Ono što bi brokerima moglo zadati najviše posla je prebacivanje naloga iz starih u novi sustav jer neki veći brokeri imaju i po nekoliko tisuća naloga.

Novi trgovinski sustav, OMX, predviđa i mnoge dodatne mogućnosti, no na ZSE kažu kako će se one uvoditi s vremenom kako se budu ispunjavali uvjeti za njih (od zakonodavnih do same potražnje za pojedinim uslugama). (Bankamagazin)

No respect

Ma nije, Plodine i Mercator samo su osnovali zajednicko poduzece za grosisticnu nabavu robe, a tek nakon toga ce Mercator preuzeti plodine [smiley6]


Ma nije, Plodine i Mercator samo su osnovali zajednicko poduzece za grosisticnu nabavu robe, a tek nakon toga ce Mercator preuzeti plodine [smiley6]

MILE ĆURKOVIĆ PREDSJEDNIK UPRAVE I JEDINI DIONIČAR PLODINA, O RAZVOJNOJ EKSPANZIJI OVE RIJEČKE TRGOVAČKE TVRTKE:
“Realna vrijednost Plodina je oko 150 milijuna eura, ali prodaja ne dolazi u obzir ”
Vaš link

[url]http://melaman2.com/cartoons/singles/mp3/mumbly.mp3[/url]

Scanius:

Ma nije, Plodine i Mercator samo su osnovali zajednicko poduzece za grosisticnu nabavu robe, a tek nakon toga ce Mercator preuzeti plodine [smiley6]

MILE ĆURKOVIĆ PREDSJEDNIK UPRAVE I JEDINI DIONIČAR PLODINA, O RAZVOJNOJ EKSPANZIJI OVE RIJEČKE TRGOVAČKE TVRTKE:
“Realna vrijednost Plodina je oko 150 milijuna eura, ali prodaja ne dolazi u obzir ”
Vaš link


Scanius:

Ma nije, Plodine i Mercator samo su osnovali zajednicko poduzece za grosisticnu nabavu robe, a tek nakon toga ce Mercator preuzeti plodine [smiley6]

MILE ĆURKOVIĆ PREDSJEDNIK UPRAVE I JEDINI DIONIČAR PLODINA, O RAZVOJNOJ EKSPANZIJI OVE RIJEČKE TRGOVAČKE TVRTKE:
“Realna vrijednost Plodina je oko 150 milijuna eura, ali prodaja ne dolazi u obzir ”
Vaš link

priče za malu djecu, a može Mercator preuzeti Plodine, a Mile dobije xy dionica Mercatora i svi sretni i zadovoljni

Pa mladići vrijeme je da se pripremite za SHORT SELLING. Korekcija je stigla i u naše dvorište.

Znate kako se rudari pozdravljaju prije ulaska u rudnik? SRETNO!

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

New Report

Close