BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


molim moderatore da mi objasne zašto su moje privatne poruke već mjesec dana označene kao da su pročitane a nisam ih čitao. to meni izgleda kao da mi netko s poslovnog dnevnika čita privatne poruke jer sam neki dan promijenio password i opet se isto događa. Molim za pojašnjenje što se to događa? Hvala

Poštovani korisnici,

Naime Vaš upit je proslijeđen tehničkoj službi. Ista je stvar na djelu i kod nas jer i naše PP su označene kao da su pročitane i da ih nema pa katkada niti ne znamo da imamo PP.

Uglavnom, budite sigurni da nitko ne čita Vaše privatne poruke.

Sa štovanjem

Suricata suricatta


Ako imate problema s PG, znajte da sam ja danas doslovce živce izgubio. Izgubio sam pritom i kakvih par tisućica kn, jer jednostavno nisam mogao zadati naloge ni po razno. Timeout non stop. Tako da ću im se obratiti jednim mejlom. Ako još ima zainteresiranih, idemo svi odjednom, da postignemo efekt. Web hosting provider im ima kapacitet veze kao da ja modemom svoj laptop spojim na net i postavim ga kao server, zagušenje do bola i radi toga trpi moja brzina zadavanja naloga.

Ista stvar i kod mene. Isto sam im pisao mail ali bez rezultata. Sad sam otvorio račun kod drugog brokera (neću reći kojeg da ne ispadne reklama) i prebacio sam tamo već 70% keša, tj. kako što prodam od dionica prebacujem na tekući pa na novi račun. Mene je nefunkcioniranje servera PG-a ove godine koštalo bar 20.000 kn jer nisam mogao na vrijeme reagirati i kupiti – prodati ono što sam htio. Kad ih napusti pola klijenata možda nešto i promijene.

Ignore: KressoM, delux

US: Eastern Europe is this summer’s hot spot

25 May 2007
bbj.hu

According to AAA Travel, summer vacation bookings to Eastern Europe are skyrocketing. North America’s largest, full-service, leisure travel agency and AAA Travel professionals attribute the increased interest to favorable exchange rates, less crowding and a desire for new experiences.

Based on travel taking place June through August this year, tour bookings to Europe, in general, are down slightly. However, travel to Eastern Europe is up by 55%. Travel to Croatia has increased 69%, Slovenia 100%, Poland 10% Hungary 76%, and Romania 700%. In comparison, Italy and Germany are down 7% and 43% respectively. Travel to the United Kingdom is down 1.9% and Ireland is down 10.4%. However, travel to France is up 40% this summer. The data is based on AAA Travel agency bookings through May 1. Increased air services to Eastern Europe, positive media coverage and increased promotion have also boosted interest in Eastern European travel. (homeandawaymagazine.com)
Print

cayman006:

molim moderatore da mi objasne zašto su moje privatne poruke već mjesec dana označene kao da su pročitane a nisam ih čitao. to meni izgleda kao da mi netko s poslovnog dnevnika čita privatne poruke jer sam neki dan promijenio password i opet se isto događa. Molim za pojašnjenje što se to događa? Hvala

Poštovani korisnici,

Naime Vaš upit je proslijeđen tehničkoj službi. Ista je stvar na djelu i kod nas jer i naše PP su označene kao da su pročitane i da ih nema pa katkada niti ne znamo da imamo PP.

Uglavnom, budite sigurni da nitko ne čita Vaše privatne poruke.

Sa štovanjem

Hvala na brzom odgovoru. Vjerujem da nitko ne čita, ali i ako čita – ne ljutim se.

Ista stvar i kod mene. Isto sam im pisao mail ali bez rezultata. Sad sam otvorio račun kod drugog brokera (neću reći kojeg da ne ispadne reklama) i prebacio sam tamo već 70% keša, tj. kako što prodam od dionica prebacujem na tekući pa na novi račun. Mene je nefunkcioniranje servera PG-a ove godine koštalo bar 20.000 kn jer nisam mogao na vrijeme reagirati i kupiti – prodati ono što sam htio. Kad ih napusti pola klijenata možda nešto i promijene.


što sve treba točno napraviti da bi se promijenilo brokera?
i da li se mora promijeniti i račun i lozinka računa kod sda?

hvala 🙂


Hvala na brzom odgovoru. Vjerujem da nitko ne čita, ali i ako čita – ne ljutim se.

Ajde , sad kada ti je rečeno da se ne čitaju, sada se kao ne ljutiš i da se čitaju.
Ne zezaj.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


što sve treba točno napraviti da bi se promijenilo brokera? i da li se mora promijeniti i račun i lozinka računa kod sda? hvala 🙂

” što sve treba točno napraviti da bi se promijenilo brokera? i da li se mora promijeniti i račun i lozinka računa kod sda? hvala 🙂

Ne mora se promijeniti SDA broj i PIN .. to je tvoj osobni broj investitora i PIN ..

trebaš napraviti :
1. zatražiti sadašnje brokere da odregistriraju tvoje dionice (točno napišeš kojih i koliko komada) .. one su sada registrirane na njih jer ih ti direktno ne možeš prodavati na burzi , nego posredništvom brokera …
2. kažeš novim brokerima da si odregistrirala dionice ..
3. oni će napraviti zahtjev za registracijom tih dionica na njih .. svaka vrsta dionice jedan zahtjev
4. pozivom u SDA , trebaš potvrditi te zahtjeve ;sa svojim SDA brojem i PIN-om …

ovo sve traje 1-2 sata … i sve napraviš mailom + telefonom (SDA govorni automat) …
Maja nadam se da sam ti pomogao [smiley1]

inače možeš imati razne dioce registrirane na razne brokerske kuće .. naravno jedna dionica može biti samo jednom registrirana na nekog brokera ….

moj komentar : čemu uopće ti brokeri? zašto ja trebam brokera za trgovanje burzom , sa informatikom oni su više nego bespotrebni , a i bez nije baš neka njihova uloga; da prime poziv i zapišu,prosljede moj nalog ? hmm nije baš nešto komopliciran posao ..
prepisivači naloga = brokeri ..a za to postoji i neki službeni ispit .. :)) hehe .. ispit za prepisivanje …

isto što nije baš do kraja logično je : zašto ja mogu staviti toliko naloga koliko imam novaca ??
moglo bi biti ovako ; napraviš naloga koliko hočeš : i kad se neki ostvare oduzima se od sume novaca i kad više nema novaca ovi drugi nalozi se brišu .. znači imati više naloga pa koji prvi prođu …
dobro recimo da je problem ako neka dva naloga budu realizirana u isto vrijeme ; ali i to bi se informatikom;softverom moglo riješiti ….

toliko od mene …


što sve treba točno napraviti da bi se promijenilo brokera? i da li se mora promijeniti i račun i lozinka računa kod sda? hvala 🙂

sve što trebaš napraviti je SAMO otvoriti račun kod novog brokera (znači javni bilježnik)…

nakon toga pošalješ zahtjev starim brokerima da ODREGISTRIRAJU dionice koje su zavedene kod njih te ti potom nazoveš SDA i potvrdiš sa svojim PIN-om…

nakon toga novim brokerima daš zahtjev za REGISTRACIJU istih dionica na njih i isto potvrdiš PIN-om u SDA..

znači, sve telefonski i emailom osim javni bilježnik za start sa novom brokerskom kućom
ne morate prodavati dionice i obavljati prijenos casha na Avaxov način

nema mi druge nego se zae..ti

Za otvaranje računa kod Abacusa nije potreban nikakav javni bilježnik.
Treba ti osobna i broj tekućeg računa.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

ja sam u brokerskoj kuci Rast sve obavio preko neta. morao sam samo osobnu faxirat i to je to.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Za otvaranje računa kod Abacusa nije potreban nikakav javni bilježnik. Treba ti osobna i broj tekućeg računa.

toćno… no s otovorenim računom ne možeš ništa… mislim na trgovanje dionicama i prijepis registracija…

za tako nešto će ti ipak trebati i u Abacusu kao i u bilo kojoj kući – punomoć ovjerena kod javnog bilježnika – ta još nismo u EU

nema mi druge nego se zae..ti

za topalova
svjetski poznatog majstora šaha koji nije još baš pravi majstor na hrvatskoj burzi ali postoje šanse da to vrlo brzo postane…

primjer 1: svaka uprava firme koja je većinski vlasnik iste i želi postati još veći vlasnik ne želi da dionica ide gore dok ne postane koliko je htjela ili dok uspijeva igrati takvu igru (ULPL)

primjer 2: svaki fond koji je većinski vlasnik firme odmah nakon HFP-a koja ide na javnu ponudu po zakonu o javnim ponudama želi prosječnu cijenu iste održati što nižom (PBZ)

s time da varijacije na temu postoje milijon… recimo zašto bi neka uprava htjela još dionica može biti iz potpuno kontradiktornih razloga… zašto bi neka uprava štopala cijenu može biti iz potpuno nesuvisle logike za nas (jer nemamo podatke na osnovu kojih zaključujemo informacije kao što imaju oni)

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close