BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


plavi: ” Silvana Milić, pa što je bilo? Nije valjda da netko misli da žena piše ” naručene ” članke? ” Znači da žena ne želi više raditi brokerske poslove, oduzimanje dozvole ne znači ama baš ništa loše.

Dozvola se oduzima,ako broker ne radi kao broker mislim tri mjeseca.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Premješteno iz teme: [color=blue]Znanac best buy komentari i analize[/color]


bubašpara: ” Imam šest vrsta portfelja koji su već gotovi i spremni: 1. slow low risk 2. medium slow risk 3. medium risk 4. high risk 5. very high risk 6. top high risk ” Gotovi i spremni!!?? O čemu ti pričaš? Šta prodaješ peciva pa imaš 6 vrsta? Daj mi 2 high riska. Katastrofa. Kakav medium slow risk portfelj. Treba zaključat ovog klona.

kolega Conan jos se nisam ovako dobro nasmjao na forumu. covjek je stvarno nevjerojatan. meni se najvise svidja medium slow risk ali bio bi zahvalan kolegi bubaspari ako moze skrojit i jedan “custom” portfelj i to “slow&low risk / high&fly income” cijena nije bitna. [smiley13][smiley13][smiley13]

two bad....milosh dead

Premješteno iz teme: [color=blue]investiranje uz posao[/color]

Davids, jel to tebe više ne moderiraju? Mašala! Čestitam… [smiley2]

No respect

Premješteno iz teme: [color=blue]investiranje uz posao[/color]


Davids, jel to tebe više ne moderiraju? Mašala! Čestitam… [smiley2]

THX!

Glasnogovornik IGH na neodređeno

fortifLy:

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

Zahvaljujem deckima na odgovorima.
Znam ja i sama procjenit dobru firmu i dobru cijenu samo jos nisam pohvatala logiku i psihologiju samog trgovanja, prometa i fluktuacije tih brojka….al evo sad cu!

Krecem sa prilicno malim ulogom pa mi je jos i to otezavajuca okolnost, jako sam se veselila Magmi i HTu al su ***obrisano*** prebacili za jesen i sad se moram kretati misijim koracima prema gore.

Ispricavam se sto sam malo iskocila iz teme.
Pozdrav

kakva navlakuša!

KAKVA NAVLAKUŠA?

[color=black][/color]Sreca je na mojoj strani.

Premješteno iz teme: [color=blue]DIOK (DIOKI d.d.)[/color]


Predlažem uvođenje nagrada. tko prvi napiše post na svakoj 100 stranici sudionici foruma po kunu.

[smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

i kad vec raspravljamo.. (moze moderator i premjestiti).. kako je moguce da zse.hr jos ne radi? stara VSE stranica je jedno 150 puta bolja i funkcionalnija od nove, neradece zse

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Čak 80 posto Hrvata ne sprema novac za starije dane. O poslovanju financijskih institucija znaju malo. Najviše vjeruju bankama, a predviđaju si siromašnu starost.

ZAGREB – Samo 20 posto hrvatskih građana ima neki oblik štednje za mirovinu, 40 posto namjerava početi štedjeti u narednih deset godina, a trećina ih niti štedi niti to namjerava.

Pokazuju to rezultati istraživanja koje je agencija Puls provela tijekom ožujka i travnja na uzorku od 900 ispitanika.

Samo šest posto anketiranih građana štedi u dobrovoljnim mirovinskim fondovima, a ukupno ih 16 posto izjavljuje da je upoznato s tim oblikom štednje. Pritom, građani imaju istu razinu povjerenja u investicijske fondove i dobrovoljne mirovinske fondove, premda je štednja u investicijskim fondovima znatno rizičnija.

Inače, prema rezultatima istraživanja, među financijskim institucijama najveće je povjerenja građana u banke.

Istraživanje je pokazalo i to da građani koji izdvajaju u obvezne mirovinske fondove, općenito malo znaju o njihovom poslovanju. Tako više od 50 posto anketiranih u istraživanju Pulsa i AZ fonda ne znaju ni približno stanje na svojim računima u obveznim mirovinskim fondovima, a 80 posto ih ne zna koliki je bio prinos njihovim fondova u prošloj godini.

Unatoč skromnim mirovinama sadašnjih umirovljenika, 56 posto anketiranih građana optimistično gleda na odlazak u mirovinu, a pesimizam je više zastupljen kod osoba koje uskoro odlaze u mirovinu. Optimističniji su obrazovani mlađi ljudi s višim primanjima.

Prema rezultatima istraživanja, 48 posto građana u mirovini očekuje niži standard u odnosu na sadašnji kao i u odnosu na standard sadašnjih umirovljenika.

Među anketiranim sadašnjim umirovljenicima, samo 11 posto smatra svoje prihode u potpunosti dostatnim za kvalitetan život. Najviše, 43 posto, ocjenjuje da im prihodi donekle zadovoljavaju potrebe.

Komentirajući rezultate istraživanja, predsjednik Uprave AZ fonda Dinko Novoselec ocijenio je kako je dojam da su se budući umirovljenici pomirili s lošim standardom u mirovini te da prepoznaju potrebu za štednjom, ali izostaju akcije.

Znanstveni suradnik u Ekonomskom institutu Danijel Nestić smatra pak da su stavovi budućih i sadašnjih umirovljenika najviše uvjetovani niskim mirovinama, koje iznose 40 posto prosječne plaće, što je jedna od najnižih relativnih mirovina u Europi.

Očekivanje građana da će njihove mirovine biti niske već sada utječu na njihovo ekonomsko ponašanje – rast ulaganja u investicijske fondove, procvat na tržištu nekretnina, bujanje različitih oblika osiguranja i rast depozita građana u bankama mogu se, prema njegovom mišljenju, barem dijelom pripisati zabrinutosti za buduća primanja.

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Tužno, ali istinito…a šta ćeš…[smiley1]

Kolega Elvar, oprostite ali moram ispuniti želju prijateljici. Zanima ju da li je to vaša slika ili ste stavili tuđu.
Pozdrav, i hvala na iskrenom odgovoru

to sam glavom i kapom ja osobno… star sam i mudar, mada volim i novce i imam ludog brata iz Indije koji je doselio tamo na onaj drugi forum… prati me u stopu i kopira ali svatko je zapravo svoj [smiley2]

zbog starosti dionice mi teško rastu, ne mogu plesati sa Seve ali zato bubnjam šamanski bubanj, obilazim svoja stabla na polju te volim dijeliti savjete mladim kolegicama [smiley2][smiley2][smiley2]

družim se s indijancima, učlanjen sam u bratovštinu Time, zvjezdani klub Quarka te se družim povremeno i s bogom mora…

sve u svemu ima me

nema mi druge nego se zae..ti

Elvare, Elvare! Nasmijale smo se do suza. Prijateljica kaže da nije frka zbog dionica ako je ostalo u redu.

Usput drago nam je da se družite sa indijancima jer od njih možete puno toga naučiti i postati još mudriji te tako otkriti i dioncu koja će biti boljeg prinosa.

Vjerujemo da su vam stabla u polju sretna kada ih dođete obići i malo im zasvirati. Znamo iz iskustva jer obrađjemo jedan manji vinograd i voćnjak, a počesto obilazimo šume i beremo gljive. Upravo su počeli ljetni vrganji.

New Report

Close