BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma koga briga Alien…uvijek smo bili posebni i najbolji….[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Koja svinjarija. Hoce li socijalizam i spajanje praznika ikad zavrsiti u ovoj zemlji? Ajd da smo napredni kao recimo Norveska onda bih i shvatio da si mozemo dozviliti ovakav luksuz nerada, ali kad kaskamo za svima onda mi je to totalno neshvatljivo.

A što fali spajanju alien. Ja se nadam da mi nikad nećemo postati “napredni” kao Norveška i ostale skandinavske zemlje koje sad glume finoću a do prije 40 godina su sterilizirali laponce i ostale na sjeveru kako bi ih polako i sigurno uništili. o sadističkom izlovu kitova i masakriranju kitova na plažama fjordova u kojima sudjeluju i mala djeca neću ovom prilikom. Živio balkan i živio mediteran.

bravo cayman006!

da u lijepoj nasoj samo profunkcionira pravna drzava i svjest rezultati bi bili brzo vidljivi.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Alien:

Koja svinjarija. Hoce li socijalizam i spajanje praznika ikad zavrsiti u ovoj zemlji? Ajd da smo napredni kao recimo Norveska onda bih i shvatio da si mozemo dozviliti ovakav luksuz nerada, ali kad kaskamo za svima onda mi je to totalno neshvatljivo.

A što fali spajanju alien. Ja se nadam da mi nikad nećemo postati “napredni” kao Norveška i ostale skandinavske zemlje koje sad glume finoću a do prije 40 godina su sterilizirali laponce i ostale na sjeveru kako bi ih polako i sigurno uništili. o sadističkom izlovu kitova i masakriranju kitova na plažama fjordova u kojima sudjeluju i mala djeca neću ovom prilikom. Živio balkan i živio mediteran.

O jesi nasao paralele ono svaka cast. Dobro ak ti skandinavci ne odgovaraju da se ugledamo na njih moze Svicarska ili Novi Zeland? [smiley2] Usput, nemam ja nis protiv spajanja praznika al’ ajmo mi malo prvo zapeti i razviti se pa cemo onda spajat praznike.

Ugodni praznici.

Neki imaju podeblje novčanike!
Neka, neka, takve vas volim sretne i debele![smiley2]
A sljedeći tjedan sve opet iz početka.

La vita e bella!


Koja svinjarija. Hoce li socijalizam i spajanje praznika ikad zavrsiti u ovoj zemlji? Ajd da smo napredni kao recimo Norveska onda bih i shvatio da si mozemo dozviliti ovakav luksuz nerada, ali kad kaskamo za svima onda mi je to totalno neshvatljivo.

naravno da nece, ali norveska i jest toliko napredna sto si takav “luksuz” ne bi dopustila
ako ste primjetili zemlje sa sjevera su (prosjecno) bogatije i bolje razvijenije od ovih sa juga, medjutim idnikativno jest da su ovi sa sjevera koji su bogatiji, a i neki s juga (recimo australija) slucajno protestanske zemlje, a dok ove juzne (u ovom slucaju mislim iskljucivo na europu) su mahom katolicke
to je ono sto se zove protestanska etika, oni imaju radnu etiku, kod njih je rad, odnosno stvaranje imetka pozitivno, time se dokazuje da ih bog voli, i da su spaseni, dok je u katolicanstvu rad bozja kazna
to je u naprosto usadjeno u njih, kroz sam razvoj, isto takvu etiku, dapace cak i bolju, imaju zidovi, zato su svi finacijasi i bankari (bili) zidovi (dobro, tu ima i drugih povijesnih razloga, sto su oni bili deprivirani u drustvu, te su se morali baviti s poslovima s kojima se nisu (htjeli) bavili/ti drugi u doticnom drustvu, i slicno)
uglavnom da skratim, imate izvornu knjigu na tu tematiku od jednog od najznacajnijih sociologa s pocetka 20. stoljeca: maxa webera “protestanska etika i duh kapitalizma”, pa ju u slobodno vrijeme konzultirajte
a vec kad smo kod toga, jedna od prihvacenih teorija o tome kako je nastao kapitalizam, govori da se on izrodio od kalvinista, a kalvinizam se razvio i bio centar svog dijelovanja, vjerovali ili ne, u SVICARSKOJ
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

svaka čast protestantima na marljivosti, ali čemu nametati taj bolesni mentalni sklop ovamo na mediteran i na balkan. pa da smo u njemačkoj ili švedskoj, vi bi s 18 godina od strane svojih roditelja bili izbačeni na ulicu pa se snađi druže. čitav bi ti smisao života bio rad i zarada, a to mi se gadi. zar nije ljepše raditi pa onda malo produžiti pauzu, pa otići ranije s posla. sve to imamo u RH i regiji, u italiji (neradni ponedjeljak, pauza od 2 sata), u francuskoj (bježanje s posla ranije), španjolskoj (idu doma u 14 sati na 2 sata spavanja pa se vraćaju popodne od 17-19 na posao). Zašto mi uvijek težimo švicarskoj i sličnima…pa bilo je doba u švicarskoj povijesti koje im ne služi na čast, o švabima nećemo, a skadinavci su odurni rasisti i podcjenjivači. Trebate prvo tamo otići i dobro ih upoznati. vjerujte, vratit ćete se ovamo plačući. a što se švicarskog reda tiče, svaka čast. to mi se sviđa, ali ne bi volio biti ko oni.

Kolega cayman a koliko mi zaostajemo za Spanjolskom, Italijom a kamoli Francuskom? Koliko desetljeca?


svaka čast protestantima na marljivosti, ali čemu nametati taj bolesni mentalni sklop ovamo na mediteran i na balkan. pa da smo u njemačkoj ili švedskoj, vi bi s 18 godina od strane svojih roditelja bili izbačeni na ulicu pa se snađi druže. čitav bi ti smisao života bio rad i zarada, a to mi se gadi. zar nije ljepše raditi pa onda malo produžiti pauzu, pa otići ranije s posla. sve to imamo u RH i regiji, u italiji (neradni ponedjeljak, pauza od 2 sata), u francuskoj (bježanje s posla ranije), španjolskoj (idu doma u 14 sati na 2 sata spavanja pa se vraćaju popodne od 17-19 na posao). Zašto mi uvijek težimo švicarskoj i sličnima…pa bilo je doba u švicarskoj povijesti koje im ne služi na čast, o švabima nećemo, a skadinavci su odurni rasisti i podcjenjivači. Trebate prvo tamo otići i dobro ih upoznati. vjerujte, vratit ćete se ovamo plačući. a što se švicarskog reda tiče, svaka čast. to mi se sviđa, ali ne bi volio biti ko oni.

Potpisujem.
A kada bi se jos usporedjivali sa Istocnjacima.
Da li je to zivot?
Da li je to buducnost kojom trebamo teziti.
Raditi od jutra do sutra pa jedva docekati penziju.
Mozda jesu efikasni ali da li je to pravi nacin???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Slažem se sa Caymanom i plavim čovjekom. Mislim da smo najbolja zemlja na svijetu za živjeti,samo da se ljudima malo podigne standard. A te priče o radu za bolje sutra…..pa bit će bolje sutra narodu i državi,ako država stisne velike i male glumce na Hrvatskoj sceni,koji ne plaćaju porez i radnike,ali voze limuzine i dobro se oblače.
E to je problem naše zemlje,a ne to raditi ili ne..pa rade i kinezi cijeli dan…za 1 posrani $.
Radio sam i u SAD-u kratko,cijeli dan za jebenu paru,ali nisam imao kada potrošiti kunu,a kamoli dolar. Na kraju krajeva odi u SAD i pogledaj one starce na što liče. Ružniji su od ne znam kojih stvorenja,to su čisti imbecili sa opranim mozgom…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Slažem se sa Caymanom i plavim čovjekom. Mislim da smo najbolja zemlja na svijetu za živjeti,samo da se ljudima malo podigne standard. A te priče o radu za bolje sutra…..pa bit će bolje sutra narodu i državi,ako država stisne velike i male glumce na Hrvatskoj sceni,koji ne plaćaju porez i radnike,ali voze limuzine i dobro se oblače.
E to je problem naše zemlje,a ne to raditi ili ne..pa rade i kinezi cijeli dan…za 1 posrani $.

Ovo kolega stoji samo se bojim da cemo to vidjet kad na vrbi rodi grozdje

Cijenjeni forumasi, dok se vi ovdje prepucavate [smiley2] ja Vam svima zelim Sretan Uskrs.

Uzivajte i odmorite se malo od burze.

poz

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

New Report

Close