BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]VART (Varteks d.d.)[/color]

Ajde što ste se uhvatili neneka, možda je dečko tek počeo investirati? Imate vi i boljih vlastitih bisera[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Premješteno iz teme: [color=blue]VART (Varteks d.d.)[/color] Ajde što ste se uhvatili neneka, možda je dečko tek počeo investirati? Imate vi i boljih vlastitih bisera[smiley2]

treba čitati malo pažljivije. Neno kaže da će Varteks gore prije nego većina drugih dionica. I to je to.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Premješteno iz teme: [color=blue]VART (Varteks d.d.)[/color] Ajde što ste se uhvatili neneka, možda je dečko tek počeo investirati? Imate vi i boljih vlastitih bisera[smiley2]

Kao sto?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kao npr. ovaj tvoj komentar:

“Sutra bi moglo biti veselo. To te ja pitam.”

Ne znam na kojoj je temi napisan, čini mi se dosta univerzalan[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Kao npr. ovaj tvoj komentar: “Sutra bi moglo biti veselo. To te ja pitam.” Ne znam na kojoj je temi napisan, čini mi se dosta univerzalan[smiley1]

Ako si ovo skinuo od mene onda ocito znas na kojoj je temi napisan.
To se meni cini univerzalno

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


“Sutra bi moglo biti veselo. To te ja pitam.”

Sta fali komentaru? Ovakvi komentari, jos ako imaju “hi hi hi” na kraju, znaju biti vrlo korisni. Pozdrav svim indijancima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

A pazi ovo:
REVOLUCIJA U TIJEKU PREGOVORI O REGISTRACIJI
BARROVA LIJEKA ZA HRVATSKO TRŽIŠTE

Nova pilula iz Plive:
mjesečnica samo četiri puta godišnje

Smanjenje menstrualnih ciklusa postiže se dozama hormona, a liječnici su uvjereni kako seasonique, kako se lijek zove u SAD-u, neće štetiti zdravlju više od ostalih kontracepcijskih pilula

Nema do nase Plive; registrirati cemo i Frankensteina ako treba.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Nadrealisti ponovno na tv programu
business.hr
web@business.hr

Predratna Top lista nadrealista ponovno se okuplja u promijenjenom sastavu i uskoro počinju emitirati Nadreality show na RTL televiziji.

U novim epizodama neće biti Branka Đurića i Nele Karajlića, piše Jutarnji list, ali će uz stare članove Darka Ostojića Minke, Zenita Đozića Fu-de, Jipala Junuza i Elvisa Kurtovića okupiti i neke nove.

Dio scenarista prethodnih epizoda ostao je isti, ali će emisija vjerojatno biti nešto drugačija jer je danas potpuno drugačije vrijeme nego prije 17 godina.

Za sad je dogovoreno 13 polusatnih epizoda, koje će se osim na RTL-u emitirati i na Federalnoj televiziji BiH

U novim epizodama neće biti Branka Đurića i Nele Karajlića, piše Jutarnji list, ali će uz stare članove Darka Ostojića Minke, Zenita Đozića Fu-de, Jipala Junuza i Elvisa Kurtovića okupiti i neke nove.

Dio scenarista prethodnih epizoda ostao je isti, ali će emisija vjerojatno biti nešto drugačija jer je danas potpuno drugačije vrijeme nego prije 17 godina.

Nije to to bez Djure i Dr. Neleta

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

To je isto kao da velis da se okupljaju i stara Zlocesta djeca ali bez Pervana i Zuhre

Ljudi,
a gdje je nestao broj postova koje smo do sada napisali?

Umjesto da nam forum upotpune sa animiranim smileovima moderatori i tehničko osoblje nam uzmu i ono malo javnih podataka jednih o drugima.
Što li je sljedeće na udaru? Možda avatar????????? [smiley8][smiley8][smiley8]

La vita e bella!

BORIS GALIĆ, PREDSJEDNIK UPRAVE ALLIANZA, NAJAVLJUJE KOJE SVE NOVOSTI DONOSI LIBERALIZACIJA TRŽIŠTA AUTOODGOVORNOSTI

Od 2008. dobrim vozačima pojeftinjuje polica autoosiguranja

Osiguravatelji će od početka 2008. godine dobiti priliku da svakom klijentu ponude individualiziranu cijenu. Možete očekivati da će dobri vozači vrlo vjerojatno plaćati manje premije, a oni lošiji više, možda ne odmah na početku, ali vjerojatno u budućnosti. Vrlo je vjerojatno da će ukupna razina cijena pasti, ali naravno da će industrija voditi računa o tome da ne bude u gubitku

Razgovarao Paulo GREGOROVIĆ

– U ovoj godini osiguravatelje očekuje velik posao – priprema za liberalizaciju tržišta osiguranja od automobilske odgovornosti. Što vi očekujete od toga?
– Osiguravatelji će dobiti priliku da svakom klijentu ponude individualiziranu cijenu. U konačnici, možemo očekivati da će dobri vozači plaćati manje, a oni lošiji više premije. To je pravedniji i komercijalniji sustav, u kojem će svaki osiguratelj moći pokazati svoju stručnu vještinu. Dakle, na temelju aktualnih izračuna svaka osiguravajuća kuća će donijeti svoj tarifni model. On se može temeljiti na različitim parametrima. Primjerice, starost vozača. Logično je da su mlađi vozači na neki način rizičnija kategorija.
Imamo i različite statistike po vrstama automobila. Neki automobili i vozači su rizičniji, a drugi manje rizični. U ekstremnijoj varijanti mogu se čak gledati i boje automobila. Vozači žutih i crvenih automobila su, po nekim pokazateljima, skloniji riziku nego, primjerice, vozači sivih automobila. Isto tako, parametar može biti i mjesto stanovanja. Živjeti u velikom gradu poput Zagreba je svakako rizičnije za vozače nego voziti u manjem gradu, recimo u Poreču. U nekim zemljama osiguravatelji naplaćuju osiguranje ovisno o prijeđenim kilometrima. Ako vozite puno – plaćate više, i obratno.
Na temelju ponašanja klijenata koje možete otkriti iz prošlosti, svaka osiguravajuća kuća bi trebala izraditi svoju bazu o klijentima. S takvom bazom bit ćete u mogućnosti ponuditi adekvatnu cijenu. Ako nemate takvu bazu, riskirate napraviti grešku u formiranju cijene i u konačnici riskirate i svoj poslovni rezultat. Dakle, neće biti lako definirati adekvatnu cijenu za klijenta. Vrlo je vjerojatno da će ukupna razina cijena pasti, ali naravno, industrija će voditi računa o tome da ne bude u gubitku.

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

New Report

Close