BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.slobodnadalmacija.hr/20070308/novosti02.asp

Bolje prekasno nego nikad.

business.hr
web@business.hr

(objavljeno 9.3.07 10:23)

Jutros oko 8 sati u središtu Zagreba u Petrinjskoj ulici, u zgradi zagrebačke policije gdje se izdaju isprave zbog nestručnog rukovanja pištoljem policajac je upucao jednu ženu u nogu.
Kirinovi specijalci
uskoro ćemo morati u banke i pošte sa pancirkama…


http://www.slobodnadalmacija.hr/20070308/novosti02.asp

Kad se vidi tko je napisao članak, tada sve ima novo svjetlo.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Koga zanima Forbesova lista friska najbogatijih nek baci oko na http://www.forbes.com/lists/2007/10/07billionaires_The-Worlds-Billionaires_Rank.html

p.s.
Nisam na listi [smiley3]

Premješteno iz teme: [color=blue]ADRS (Adris grupa d.d.)[/color]


adris nece prodavati tako brzo svoj duhanski biznis, zasto bi uopce isli gradit u kanfanaru da zele prodavat??s time da jos nije sve tamo gotovo, jos ima toga za izgradit…. sto se tice toga sto nisu kupili licencu za marlboro razlog je sto im je preskup i ne isplati se, sa svojim ronhilom su uspjeli nadoknadit to “izgubljeno” sa marlboro i povecavaju izvoz , izvoze u češku, španjolsku, irak itd, pokrili su ono sto im je davao marlboro i sad planiraju i vise od toga sto je marlboro davao… prodat ce duhananski biznis kat tad ali nece to biti tako brzo….

Zasto nema onog smajlica koji lupa glavom u zid…. [smiley13]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]ADRS (Adris grupa d.d.)[/color]


…. ” Zasto nema onog smajlica koji lupa glavom u zid…. [smiley13]

ha-ha, dobar..

Premješteno iz teme: [color=blue]ADRS (Adris grupa d.d.)[/color]


” Zasto nema onog smajlica koji lupa glavom u zid…. [smiley13]

zasto bi ga trebalo bit? [smiley9]

DOKUP!

LJudi, molim vas za pomoc!!!
Radim seminar za fakultet, o dionicama, naravno. i kada sam tra~io na netu neke tematske slike
esto mi se pojavljuju slike medvjeda i bika u borbi. Znam da sam u srednjoj skoli nesto ucio o tome i da je bilo vezano uz dionice, ali nikako se nemogu tocno sjetiti sta! Molim vas moze li mi netko od vas pomoci i reci mi o cemu se radi?!
Unaprijed se svima zahvaljujem!!!


LJudi, molim vas za pomoc!!!
Radim seminar za fakultet, o dionicama, naravno. i kada sam tra~io na netu neke tematske slike
esto mi se pojavljuju slike medvjeda i bika u borbi. Znam da sam u srednjoj skoli nesto ucio o tome i da je bilo vezano uz dionice, ali nikako se nemogu tocno sjetiti sta! Molim vas moze li mi netko od vas pomoci i reci mi o cemu se radi?!
Unaprijed se svima zahvaljujem!!!

http://www.transfer-biro.hr/63.aspx

Životinjsko carstvo na burzi
BIKOVI I MEDVJEDI

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


LJudi, molim vas za pomoc!!! Radim seminar za fakultet, o dionicama, naravno. i kada sam tra~io na netu neke tematske slike esto mi se pojavljuju slike medvjeda i bika u borbi. Znam da sam u srednjoj skoli nesto ucio o tome i da je bilo vezano uz dionice, ali nikako se nemogu tocno sjetiti sta! Molim vas moze li mi netko od vas pomoci i reci mi o cemu se radi?! Unaprijed se svima zahvaljujem!!!

Bull market ili tržište bikova karakteriziraju optimizam i rastuća očekivanja. Tržište je to na kojem cijene rastu ili se očekuje da će porasti, odnosno nastaviti se dobri rezultati. Bull (bik) je, dakle, ulagač koji kupuje neke dionice u očekivanju rasta cijena na burzi, rasta cijena pojedinog sektora ili konkretne dionice.

Bear market ili tržište medvjeda obrnuto je od tržišta bikova. Tržište medvjeda je pesimistično, tržište na kojem cijene dionica padaju ili se očekuje njihov pad. Može se reći da pad cijena dionica ili indeksa od 15 do 20 posto označava ulazak u takvo tržište. Bear ili medvjed stoga je investitor koji nastoji zaraditi u očekivanju pada cijena dionica.
Dugoročnim investitorima najbolji je savjet stoga čekati promjenu trenda i ne boriti se protiv “medvjeda”.

Evo: copy-paste.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Premješteno iz teme: [color=blue]VPIK (VUPIK d.d.)[/color]

Srbijanski poduzetnik Miroslav Mišković, jedini milijarder s ovih prostora na Forbesovoj listi najbogatijih ljudi na svijetu, sprema se na ulaganja u Hrvatsku. Mišković je u Srbiji u posljednjih pet godina izgradio poslovni imperij sa 17.000 zaposlenih i prihodom od 1,8 milijarda eura.
Devedesetih je gradio banku Delta koju je dobro prodao talijanskoj Intesi za 300 milijuna eura. To je bio golem kapital za sve što je dalje nastalo, kaže Milka Forcan, jedna od dviju potpredsjednica Delte holdinga. A cijelu industriju Mišković je uspio kupiti u privatizaciji i dosad je u Deltinu fokusu bila Srbija.

Stvoren je među ostalim najveći nacionalni trgovački lanac Delta M koji se do kraja godine treba spojiti s Konzumom što će biti najveća regionalna gospodarska integracija. U Delti, po riječima potpredsjednice Forcan, nemaju dvojbi o nužnosti toga spajanja.

Osim suradnje s Agrokorom, Delta nije u Hrvatskoj ni pokušavala bilo kakvu akviziciju. Mišković procjenjuje da u našoj zemlji postoji otpor ulasku srbijanskog kapitala na razini javnog mnijenja, ali ne u politici i gospodarstvu. Stoga je sve na razini planova iako su velike ambicije u prehrambenoj industriji, PIK-ovima, proizvodnji mineralnih gnojiva, mesnoj industriji.

Za početak Delta ulazi u malu privatnu tvrtku u Hrvatskoj u mesnoj industriji. Sigurno je i Podravka jedan od ciljeva, no ograđuju se da to ne bi bilo pravedno, za Podravku je potreban barem miješani vlasnički kapital. Ali zato se Mišković ne bi libio kupiti atraktivnu veliku lokaciju u širem centru Zagreba za gradnju najvećeg šoping-centra u Hrvatskoj. U Delti ni u Beogradu ne pitaju za cijenu za najbolje lokacije pa bi tako bilo i za zagrebačku lokaciju.

evo me!

Zasto nema onog smajlica koji lupa glavom u zid…. [smiley13]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close