BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e to Roberto nije spominjao u intervjuima koje sam ja čitao

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

jedna matematička zavrzlama za vas… čisto da razbijemo monotoniju [smiley1]

recepcioner trojci turista za noćenje naplati svakom po 100 Eur (ukupno 300 Eur). turisti odu u svoje sobe. Recepcioner shvati da se zabunio u naplati i pošalje po nosaču 50 Eur povrata. Nosač shvati da mu je tečko podijeliti 50 na tri dijela pa vrati svakom turistu 10 Eur, i sebi zadrži 20 Eur. Znači svaki turist je platio sobu na kraju 90 Eur (ukupno 270 Eur) i nosač je zadržao 20 Eur, sveukupno je u igri 290 Eur ili možda 300? [smiley1] Matematičko pitanje je, gdje je nestalo 10 Eur? [smiley1][smiley1][smiley1]

ko pronođe odgovor častim kavom [smiley1]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

U igri nije niti 290 niti 300, nego 250 Eura. Zajedno su platili 270 Eura (a, cijena je 250 Eura!), i sad se onih ukradenih 20 Eura ne pribraja toj svoti, nego oduzima od nje, pa dobijemo 250 Eura. Jer, toliko zapravo koštaju 3 noćenja u tom objektu. [smiley1]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

300-50 = 250
30 po deset svakom gostu i dvadeset recepcionaru = 50, 250 + 50 = 300. sve štima nema manjka svaki je sobu platio 83,3. Eura i nosač fino spremijo 140 kuna u đep 😀

imam ja bolju, u hrvatskom jeziku postoje samo 3 riječi koje završavaju na žva, spužva, gužva, a treća je…?

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

jažva, dižva

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

aaa… nije to baš tako jednostavno

uznači svatko je dao 100
sveukupno 300

recepcioner je dao nazad 50, a svaki gost je dobio 10

noćenje po gostu 100 – 10 = 90 ili
ukupno za 3 gosta 3×90=270

nosač maznuo 20

270 + nosačevih 20 = 290… [smiley9]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

zeko, bojim se da je jednostavno baš kako smo objasnili, ali da tebi zapravo nije jasno. Ili ti se ne plaća kava?![smiley4]
Noćenje ih nije koštalo 270 Eura, nego 250 Eura.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

ma čvarko kavu si si osigurao [smiley2]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


jažva, dižva

hehe prave riječi bez dijalektizama i slanga 🙂
još nisi kafu zaradio

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

Čuj, jesu li to prave riječi ili ne…?
Inače, možda dijalektizam nije “manje prava” riječ (recimo, jažva-dolazi od riječi jaz) od spužve koja korijen vuče iz latinskog jezika.
Ti reci treću “normalnu”, pa ja plaćam kavu.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Baš ste prave mušketine na muškom forumu muškog planeta Poslovni…
Sramite se… ajmeeee…
Da je iti jedan od svih vas “velikih” frajera čestitao nama ženama NAŠ jedan jedini mizerni dan u godini, da ste nam zahvalili što vas mudro savjetujemo u investiranju na ovom forumu, što vam dajemo sve ove silne korisne informacije kada god zatreba NESEBIČNO, što vas uveseljavamo svojim LEPRŠAVIM tekstovima, a o hrabrenju da ne pričam… a o živcima smirenim i strpljenju da ne pričam… [smiley2]

Paaa eto kad nitko neće… cure moje… SRETAN VAM DAN ŽENA.
Želim vam svakoj od srca, da od sada na dalje imamo barem iste plaće kao mušketine za iste poslove koje radimo… [smiley11]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

ajd seve, a kad je ko nama čestitao dan muškaraca [smiley1][smiley1][smiley1] prave ste žicarice, samo da vam je pokona bar 356 dana u godini [smiley1]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close