BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra večer Ivana7!


KristinaZG: ” Ukratko. 28 godina, ZG, ekonomistica , radim , zaposlena , blisko mi je ovo sa dionicama , pa smo prije koju godinu u obitelji odlučili prodati apartman na moru i krenuti u ove vode. Ne , nisam brokerica , i ne radim u nikakvom fondu ili tome slično.. Pozdrav svim forumašima, posebno iskusnijima, caymanu, mreichu itd ( neke stariji, pod navodnicima,su vidim prestali pisati, zašto ??), volim vas čitati , nadam se da čete me prihvatiti kao ravnopravnu kolegicu. Kolegice molim malo podrške u počecima hm…. Hej…., zašto ovi smajlići bježe….i zašto me izbacilo , a nisam se odjavila….haha plavuša valjda… Svakako zanimljiv pristup na forum od strane Kristine ZG , ali ne baš tako naivan i neiskusan. Dodao bih jako dobro zamotano.

Mark…
Gledaj….mislim…
Ne znam što da ti kažem.Napišem.
Primjetila sam ja istina da ste nekako podjeljeni u nekakve tabore ili sl.
Od tuda valjda sumnja?
Muška posla…
Ovo….ma iskreno ,ubilo mi volju za daljnjim pisanjem …..
Hvala Slaziću skužila sam ovo oko PM-a..pozdrav svima


taman sam citao clanak i htio staviti link… ma sad svi pricaju, ipak je predizborna godina, al mislim da se ne trebamo bojati nikakvog poreza

Iskreno se nadam da ste u pravu, kolega i da porez na kapitalnu dobit nećemo još dugo vidjeti.

Iskreno se nadam da ste u pravu, kolega i da porez na kapitalnu dobit nećemo još dugo vidjeti.


Kao ni SDP sa HNS-om na Vlasti Pavić. [smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

još uvijek se crveni u aziji i europi [smiley5]

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com


još uvijek se crveni u aziji i europi [smiley5]

šta nas briga-mi smo balkan[smiley2][smiley1]

SNC:

još uvijek se crveni u aziji i europi [smiley5]

šta nas briga-mi smo balkan[smiley2][smiley1]

ma vidim ja da se nedamo, samo informiram [smiley1]

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

Croblack:

Iskreno se nadam da ste u pravu, kolega i da porez na kapitalnu dobit nećemo još dugo vidjeti.

Kao ni SDP sa HNS-om na Vlasti Pavić. [smiley2]

Ako ništa znam za koga neću glasati na izborima
[smiley2][smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

dakle poruka SDP-a je jasna: mali investitori, glasajte za HDZ. Pa neka onda bude tako, iako nisam ni sanjao da ću ikad glasati za HDZ.
Inače, baš me zanima kako će to uvođenje objasniti stranim investitorima koji će , naravno kao i svi mi, povući svoje novce iz hrvatske i uložiti u druge zemlje regije, npr. u srbiju. To se tako radi, ali očito Ljubo Jurčić na to ne gleda tako, a to će se dogoditi. Iz hrvatske će izostati opipljive investicije jer para ide tamo gdje se bolje oplođuje. Ovo je udar na ostatak srednje i više srednje, kao i niže visoke klase koje se želi iscijediti do kraja. A tajkuni , naravno, neće biti ni taknuti jer oni ionako ne trebaju dionice jer imaju milione eura na stranim računima. Vuk sit i ovca cijela, a ja molim boga da SDP nikad ne dođe na vlast. Ajme, nekad su mi čak bili simpatični…

Koliko vi dreke dizete a zec je jos debelo u sumi.


Koliko vi dreke dizete a zec je jos debelo u sumi.

he he … a kod prve afere hadezeja će bit opet dreka na drugu stranu he he. i sve tako do izbora. [smiley13]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Evo jednog za mene nepopularnog poteza banaka:

“Banke su često “optuživane” da povećavaju inozemnu zaduženost Hrvatske. Smatrate li da će zbog mjera Hrvatske narodne banke poskupjeti krediti?
– Domaće banke koje se nalaze u vlasništvu inozemnih banaka, a to je više od 90 posto ukupne bankarske aktive u Hrvatskoj, dio potreba za financiranje klijenata rješavaju kreditima dobivenim od svojih vlasnika. Kad je riječ o manjim bankama, koje su pretežito u hrvatskom vlasništvu, one manje-više koriste domaće izvore, depozite domaćih pravnih i fizičkih osoba kako bi financirale svoje kreditne aktivnosti. Stoga možemo konstatirati da manje banke, kao što je i Vaba, nisu utjecale ni posredno niti neposredno na povećanje inozemnog zaduženja. Mjere HNB-a kojima se nastoji ograničiti rast plasmana banaka na 12 posto godišnje, prema našem mišljenju, neće u većoj mjeri utjecati na smanjenje negativnog trenda rasta inozemnog zaduženja, nego na smanjenje kreditnih aktivnosti, prije svega manjih banaka, a posredno će utjecati i na potrebe malih i srednje velikih kompanija za financiranjem. Naime, manje banke uglavnom su orijentirane na kreditiranje obrtnika, malih i srednje velikih tvrtki, te smatramo da će te mjere pogoditi upravo taj segment gospodarstva koji svojim aktivnostima može utjecati na smanjenje ukupnog inozemnog zaduženja. Teško da su vodeće banke u svojim projekcijama za 2007. godinu planirale rast kreditnog portfelja iznad 15 posto. Mjere HNB-a značajno će utjecati na Vaba banku i one su za nas vrlo negativne jer ograničavaju i naš potencijal banke te neizravno i potencijal klijenata. Na kraju, smatramo da će to rezultirati većim kamatnim stopama na kredite.”

Vaš link

New Report

Close