BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U samoupravljačkim glavama Banke bi trebale biti servis udruženog rada, sačuvaj Bože profit da ostvaruju. A svi su ogorčeni na banke, kao da sam ja ljut na tvornicu čokolade jer imam pokvarene zube

OBRAČUN MIROVINE

U obračunu mirovine …stvoren  je  klišej  /matematika/   da  umirovljenik ima pravo dobiti

toliko  novaca koliko  je uplaćivao…..

Poslodavci   su vršili  uplate mirovinskog   po svojim mogućnostima  , ne poštujući

STRUČNU SPREMU  .

 

Danas,  visokoobrazovani  umirovljenici imaju 400-500  Eura mirovine.   Postotak u odnosu

na brutto ilil netto  je smanjen.

 

PRIJEDLOG:           stvoriti  poštene grupe umirovljenika – S PRIBLIŽNIM IZNOSIMA

PO STRUČNIM SPREMAMA   /  JEBEŠ TO –  koliko je tko uplaćivao?

 

Sad  ispada  da je  PREBIJANJE   ILI  CIRKULIRANJE NOVACA  IZMEĐU MINISTARSTAVA i Vlade

donijelo  PROFITABILNE  MIROVINE   dijelu  radnika koji su  sjedili   u foteljama,  a

SIROTINJSKE  onima koji su uplaćivali  taj novac  – TAKVIMA !   A to su poduzetnici, članovi

njihovih obitelji i njihovi radnici. Poduzetnik nije uplaćivao samo  mirovinsko cijeli svoj život

nego je plaćap   i     POREZ NA DOHODAK ILI DOBIT , poreze za turizam, šume, i ostale pizde materine….

USPOREDBA:     Žena s VSS   koja radi  npr.  u   Hrvatsko  zavodu  za  zdravsveno ili mirovinsko,  ili  drugom ministartsvu –    ima   OGROMNU  MIROVINU….

a cijeli je život sjedila   ,  tipkala  jedna dio poslova , A  NJENO MINISTARSTVO joj je dalo

ASTRONOMSKU PLAĆU.

 

Žena  poduzetnica  VSS   npr. ekonomistica , sebi je uplaćivala manju plaću, ALI  JE PLAĆALA

svojim radom i  ovu GORE  LJENČINU koja je sjedila 8 sati u fotelji i dobila plaću radila ili

ne… BItno je da je njen poslodavac –  jebiga DRŽAVA.

 

To je osnovna  NEPRAVDA  kod obračuna>  Ja bih te dvije  umirovljenice   JEDNAKO obračunala  , zbog  stručne spreme  ili barem  VRLO SLIČNO ..tj. dodali bih najviše koeficijenata

na stručnu spremu   .   TU JE SUŠTINA  NEPRAVDE,

 

Jer, ovako-  LIJENČINA  je  nagrađena  velikom mirovinom  i  poduzetnica –  kažnjena  malom mirovinom………………i kaj je nagore.

Ova  koja je sjedila  i plaćalo ju je Ministarstvo  / Uprava  ili tkogod drugi iz državne kape/

radi  65 GODINA …jer ima kondicije , nije se uopće naradila-…a   poduzetnice idu u penziju

prije 60 te  , jer su iscrpljene .   Zanima me korelacije  i dorpinosa s osnove obiteljskog naraštaja.

 

Poduzetnica valjda prosječno ima  2 djece …a  ova druga   jedno…./1 /  jer joj je i to previše.

Ispravite to po uzoru na  druge –  humane  države u svijetu !

 

 

 

Južno ubrzanje….

Vidi bre, Srbe kakav su film napravili u PČM….Svaka čast.!

Halo novinari, da li može malo sličica s vjenčanje  sina Dalić Zlatka i tenisačice Ive…? Ovaj tjedan….KAS ….VŽ…?

Viktoru    – uvrede , poniženje i  primitivni  stavovi …..gledateljima patnja, suze, cendranje  i

kuhara širom Hrvatske…..?

Masterchef..?  Gledatelji  žele  svjetske talente a ne   slinjnje , cendranje i psihičku patnju

kuharica i  kuhara…

Nepopularan stav, ali istinit.

.

Ovaj milijunaš kaže da su radnici postali previše arogantni: “Treba nam bol u ekonomiji”

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nedugo sam pročitao a odnosi se na njemačku gdje je radnik rekao da se više ne isplati raditi.

istina! ako radiš slabije plačeni posao i normalni 38 satni radni tjedan, vrlo teško živiš. a socijala dobiva 1100 eura + stan (kakav god da jest) + struja i voda.

zato čovjek i jest to izjavo. ako ide na socijalu i nešto zaradi na fušu, na bolje mu ga dođe.

Poštovani, Točno i kod nas neki bez posla žive bolje nego oni koji rade i postoje činjenice koje to mogu i potvrditi. Jedan po meni od razloga za demografski slom je da se danas ne stvara obitelj je da ne zaradiš ništa za sebe nego za druge

@plavi01

Slažem se da je to misao vodilja, ali ta logika nam civilizaciju vodi u dekandenciju i moguću propast, nalik na stari Rim.

Hrpa današnjih Europljana se ponaša kak da mora imati milijun eura da ima dijete. Prvo dijete je velik financijski izdatak, ali drugo i treće ne toliko. Ionak se baca hrpa hrane i odjeće i potrepština, a skoro isto svega trošim na kuhanje i sve ostalo i da kuham za sebe solo i/ili za ženu sa/bez djece. Tako da mi ta logika da “ostaje drugome” ako “trošim” na djecu nema previše smisla. Opet će nekome ostati to kad me ne bude… Ispada da delam za rodbinu ili za koga, za općinu? Puno mlađe ekipe to ne razumije. Ne razumiju da je to vid ulaganja, a ne “trošenja” sredstava.

demografija je problem cijelog razvijenog svijeta ako ne prije, onda od kraja WWII. i svakim danom sve više sveprisutan.

Koliko vidim Vi ste u svoju računicu već u računali nešto što posjeduje te i ne bih se u globalnu složio s tim što pišete. Nedugo je objavljen podatak koliko mladih živi kod roditelja jer nije financijski u mogućnosti uzeti curu za ruku i odvesti je u podstanarstvo i život. Za većinu je to nemoguća misija.

New Report

Close