BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

Da škole znaju koga treba poštivati , pokazuje primjer LIDRANA , ove godine koji organizira

Agencija za odgoj o obrazovanje od 24.-26-04.u Vodicama.Najuspješniji učenici u raznim područjima nagrađeni su  dvodnevnim boravkom u hotelu IPERIAL “? u Vodicama,

a malena  djeca od 10 .tak godina   PRVI PUT U SVOM ŽIVOTU  U TAJNIŠTVU ŠKOLE -dobila

su  ……..D N E V N I C E  ! Primjeren đeparaca za  dva dana ,/ smještaj i hrana su osigurani na odličnom nivou/  ugodno je zaprepastio

dječicu koja  nisu mogla vjerovati – da su u tajništvu na spisku isplate / naravno, uz prethodnu  obavijest roditeljima /  stavili svoj potpisić  /  na  isplatu dnevnice… i donijeli

EURE kući – iz škole !

Uz nagradu za sudjelovanje –  jedan  krajnje civilizirani  pristup  malim ljudima , koji nas

iznenade svojom pameću ….  uz pomoć poštenog tajništva škole.

 

CRNO  TRŽIŠTE  IZNAJMLJIVANJA   U DALMACIJI………

Vlada Rep.Hrvatske ima problem s iznajmljivanjem  soba i apartmana bez plaćanja poreza.

Dalmatinci nakupili para i para , ne znaju kud bi s njima…..Kupuju stanove u Zagrebu po 5000 Eura/ m2 …..dok  je prosječna cijena  stana u BARCELONI  ovih dana = 4600,00  Eura po 1 /m2..

Ne plaćaju pristojbe, PDB…i ako treba  registriraju  po 10 -tak –  j.d.o.o. – a.

Dok se ovdje u unutrašnjosti zemlje, jedni druge prijavljuju od zavisti i zlobe,   u Dalmaciji  vlada  kolektivna svijest  samopomoći, gdje u  miru i zgrtanju para , sudjeluju i druge službe

po potrebi…

Policija Dalmacije je zauzeta. Imaju apartmane, kafiće , i pravo neplaćenog g.o.  Posla preko glave , a još bolje  riješiti bolovanja. Jedni druge podržavaju u kriminalu.

 

Kako  ih otkriti?

Vrlo jednostavno.

 

Mi imamo najveću policiju u  Europi po broju stanovnika. Po ljeti –  složiti parove u CIVILU., dati  im dnevnice  i  platiti im  korištenje privatnih automobila-  dok su na poslu.

 

Poslati ih u Dalmaciju, a plaćati ih po ZAPISNIKU,  Svaki zapisnik -..x -Eura /  tj. po učinku +

dodatak na plaću. Smještaj jeftin i  jednostavan.

 

Što će raditi  ?  SKUPLJATI ZAPISNIKE o  evidentiranim osobama u  objektima –  u trenutku

posjete . OSOBNE,…/ EU/  pasoše  /  OSTALI /…..

Osobe koje to rade, moraju imaju  talent za  glumu, pozitivan životni stav, druželjubivost i

nenametljivost.  da ne  rastjeraju  goste , naravno…

A nakon toga  ZAPISNICI putuju do INSPEKCIJA -POREZNE UPRAVE  u unutrašnjosti/ ne smijemo  dati da sami sebe kažnjavaju u Dalmaciji-  to kod njih ne ide nikako/

KAZNE-  DRAKONSKE……..

Slijevati će se  hrpe novaca u Proračun , umjesto u njihove  džepove…

 

 

NEPALCI… nove bebe rođene u Međimurju, od 200 Nepalaca u posljednjoj grupi koja je došla-

100 ih je odmah otišlo u Dalmaciju a 100 ostaje ovdje .

Međutim, poslodavci  vele:

ČIM DOĐE  PRVA  PLAĆA – kupuju karte  za  zemlje srednje i  sjeverne EUROPE… i odlaze ……

Mladi parovi imaju iznajmljene stanove u skupim novogradnjama..

Simpatičniji su  i zgodniji  od naših  prostih , neugodnih i  bahatih ROMA…!

Makar na cesti moraš dobro gledati, koji su , odakle su …međutim, sad je  već lakše

raspoznavanje…

 

A tko će nadgledati poreznu u zg dal radi sve dobro.

Ne nadjem Crypto temu.

.

Danas sam nakon dugo vremena opet shortao BTC. Vjerojatno ce i on dolje, zajedno sa ostatkom trzista.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

sve ok ali naravno da ga je bilo bolje shortati još na 30 + kad onaj koji zna kaže da je 30 000 pa do 30 500 ključan veliki otpor i da se preko “njega ne može samo na temelju ljepih želja” nego treba “puno, puno buda koji će to kupovati”…….a kad je u bearu preko takvih se otpora u ovoj fazi marketa ne prelazi sam’ tak’…….taj shit bit imao je više sreće nego pameti kad ga je  propast onih banaka nagurala do maxa na 30+……..al ne sumnjam za tebe da si digo dobru lovu a ja ništa…….🤣😂👏🍻

Previse mi je riskantno pokusavati loviti vrh na BTC, cekao sam da prvo krene u korekciju i planirao sam uci na retestu tog vrha. Vjerujem da je ovaj rast zadnja dva dana bio retest, dosao je negdje do 30.000 (kako koji exchange), a ja sam danas usao u short na 29.560.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ljekarnička   komora    ne govori  istinu….

 

Neispitane i   samoproizvedene  i bezvrijedne  -pločice za testiranje COVID.a…..koje su tema afere ovih dana-

Ljekarne su  mjesecima prodavale  pacijentima u Rep.Hrvatskoj…  !

 

 

mitkko, 26.04.2023. u 23:34

Previse mi je riskantno pokusavati loviti vrh na BTC, cekao sam da prvo krene u korekciju i planirao sam uci na retestu tog vrha. Vjerujem da je ovaj rast zadnja dva dana bio retest, dosao je negdje do 30.000 (kako koji exchange), a ja sam danas usao u short na 29.560.

Mitkko, preko čega trguješ sa BTC-om i kako se pri tom obračunava PKD?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Mjenjacnice Binance i Kucoin.

.

PKD ide isto kao i za dionice, ali fora ti je da profit racunas tek kada crypro prebacis nazad u fiat – dokle god trgujes u crypto parovima nemas problem.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Hvala Mitkko, pokušao bih za početak trgovati sa cryptom preko Revoluta, pa da vidim kako to ide, te onda poslije možda preko Binance-a ili neke od mjenjačnica.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

mitkko, 26.04.2023. u 23:34

Previse mi je riskantno pokusavati loviti vrh na BTC, cekao sam da prvo krene u korekciju i planirao sam uci na retestu tog vrha. Vjerujem da je ovaj rast zadnja dva dana bio retest, dosao je negdje do 30.000 (kako koji exchange), a ja sam danas usao u short na 29.560.

Ovaj short dobro napreduje. Povećao sam poziciju na retestu 30k, tako mi je sada prosjek ulaska 29.264. Margin mi je 6,3x, trenutni profit 57% 🙂 Target je naoko 24.000. Pozicija nije velika, samo održavam trejdersku formu 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close