BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hnb-financijski-inspektorat-kaznio-zagrebacku-banku-s-33-milijuna-kuna/2227070.aspx?index_tid=66207

unutarnjih kontrola za smanjivanje i učinkovito upravljanje rizikom od pranja novca i financiranja terorizma, kaže se u priopćenju.


Prekršaje koje je HNB utvrdio Zagrebačka banka počinila je od 1. siječnja 2017. do 8. studenoga 2019., a središnja banka u priopćenju iznosi da se to odnosi na više propusta Zagrebačke banke – nije provela mjere pojačane dubinske analize stranke za 72 klijenta; nije analizirala pozadinu i svrhu 1126 transakcija koje su identificirane kao složene i neobične, a nisu imale očiglednu ekonomsku ili vidljivu pravnu svrhu; nije se za 2028 transakcija stranaka koristila listama indikatora kao smjernicama u utvrđivanju razloga za sumnju na pranje novca ili financiranje terorizma; nije Uredu za sprječavanje pranja novca prijavila 1122 sumnjive transakcije te nije uspostavila djelotvoran sustav unutarnjih kontrola za smanjivanje i učinkovito upravljanje rizikom od pranja novca i financiranja terorizma.


”Broj, vrsta i trajanje utvrđenih nezakonitosti ukazali su na strukturne nedostatke u provođenju propisanih mjera, radnji i postupaka sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma. Takvo postupanje posebno je neprihvatljivo uzme li se u obzir pozicija koju Zagrebačka banka u financijskom sustavu Republike Hrvatske ima kao najveća kreditna institucija”, kažu u HNB-u.


pošto se ne razumijem u hnb/banke/agrokor/toda/roha zamolio bi da mi se pojasni kako hnb/roha nisu primjetili da poslovanje agrokora je bilo šuplje a ovi u adrisu su dali kredit Todi koji mu više nije htjela dati ni jedna banka pa je AV pomogao s kreditom Todu a roha dobio posel u agrokoru i još nekaj i bio bih zahvalan kaj je s onom nagodbom/sudom i gdje je lova. Zaprav uopće ne znam za što je postignuta nagodba i na kojoj ploči suda da gledam

https://www.seebiz.eu/trzista/europske-burze-rastu-drugi-dan-zaredom/244377

zeleno i na zse ali po meni opet u dionicama koje nemam

promašio sam cjeli fudbal jer znaju oni da ako porastu perjanice da onda izlazimo

plavi01, 03.11.2020. u 12:10

https://www.seebiz.eu/trzista/europske-burze-rastu-drugi-dan-zaredom/244377

zeleno i na zse ali po meni opet u dionicama koje nemam

promašio sam cjeli fudbal jer znaju oni da ako porastu perjanice da onda izlazimo

LOL samo je pitanje s kojim prometom i količinom dionica

S obzirom na to da Bitcoin jucer i danas dozivljava boom, evo jedan prigodan video, za pocetnike https://www.youtube.com/watch?v=I_yyS1_aQFg








Pozdrav ljudi! Evo i videa usporedbe BTC sa zlatom, pa pogledajte koga zanima  https://www.youtube.com/watch?v=pxxctBNFSDs

 

čujte ovak s neba pa u rebra ak ima nekaj vu nagodbi za onu lovu kaj je adris posudil agrokorua koju nebu videl nigdar zakaj se nebi dogovorili/nagodili agrokor/adris/cromaris/podravka jer njima trebaju konzum police frižideri za ribu itd. I molim Vas nemojte mi ništ zamerit jer nebi se štel mešat ak mogu ovi vu sabornici svakaj verglat pa valjda mogu i ja na forumu nekaj pametnog reč (nisam u stranci pametno).

Ah sad tek vidim kaj sam napisal poslije ovog adris bu još više potonul na tržnici

lijepo prosim kaj bi ovo moglo nekaj podignut tržnicu pa da imamo lijepi i bogovski blagdan.Ak nikak drukće molim Vas izbacite adris iz crobexa pa da bar on naraste

Globalni investitorski stampedo nezabilježen u povijesti: Evo što se kupuje, a što rasprodaje

kod nas euforije/stampeda nema jer nema zlata/HNB na tržnici ima nešto dionica ali ih nitko ne će kupiti no NB ipak uvalio đuru nekima a PC prodaje ali ne znam tko kupuje. Cjepivo je na vratima i treba uzeti RB na automatima i krećemo na more s turističkim dionicama i onim turističkim karticama bit će navala na jadran jer ljudi su se zaželjeli mora i trošenja love.

hahahaha tak sam negdje to pročital i treba biti optimist kaj ne

Je, treba bit optimist, al koliko vidim rast vani je odrađen i sad traje hlađenje.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

svi koji su uletjeli   ubacivanjem nešto love u sustav……sad su u problemima…

HZZO    zna  kako treba  s ljekarnicima …..

 

Nakon što su odradili lavovski posao tijekom ove godine, i od HZZO.a potražuju  poprilične iznose dospjelih  neplaćenih  računa……ovih dana., kada treba isplatiti plaće……nema novaca

od HZZO. a  niti za taj dio  troškova…

HZZO zna – kako  držati  ljekarnike na uzdama,  da se ne pobune ko veledrogerije….da ne štrajkaju,  da ne  dosađuju s plaćanjima i sl….

Ugovore o radu imaju SAMO DO  31.12  ove godine …………a dalje……….NIŠTA-……! I tako svake godine… ŠTO je kriza veća ……socijalno nezadovoljstvo veće ….to su rokovi  ugovora s državom kraći……….

 

Milijunski iznosi / milijarde   /   dugovanja i potraživanja ……na klimavim stolcima…na krajnim granicama izdržljivosti  i na  krajnjim  neetičkim, neprofesionalnim i  nezakonitim načinima pritiska , kontrole  i ekonomske  neizvjesnosti……….

 

Pozz,

može savjet, mišljenje o Ciak javnoj ponudi.

Pisat ili ne pisat…

Hvala

New Report

Close