BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zvekir: ugovorio sam to u 10.mj 2016. godine.. mogao sam birati kn 1.7% ili eur 1.5%. odabrao sam eur za slucaj devalvacije kune koja je precjenjena..
takodjer ugovorio sam u PBZu.. a da sam ugovorio samo 4 mjeseca ranije mogao sam dobiti 2.1% eur..



@zvekir
: ugovorio sam to u 10.mj 2016. godine.. mogao sam birati kn 1.7% ili eur 1.5%. odabrao sam eur za slucaj devalvacije kune koja je precjenjena..
takodjer ugovorio sam u PBZu.. a da sam ugovorio samo 4 mjeseca ranije mogao sam dobiti 2.1% eur..

Pazi si na troškove vođenja, mogli bi ti troškovi vođenja pojest zaradu od kamata!

troskovi vodjenja su 35kn godisnje ( plativo u eur, jedino je naknada za skpalanje ugovora bila oko 500 kn , takodjer olativo u eur).
s time da troskove vodjenja pokrivam sa DPSom.. ali to je jako dobra kamata u odnosu koja se sad nudi na stambenu stednju u eur..


troskovi vodjenja su 35kn godisnje ( plativo u eur, jedino je naknada za skpalanje ugovora bila oko 500 kn , takodjer olativo u eur).
s time da troskove vodjenja pokrivam sa DPSom.. ali to je jako dobra kamata u odnosu koja se sad nudi na stambenu stednju u eur..

DA točno .
Opalite si matematiku! Uložit čete 25000kn na razdoblje od 5 godina(cca 420kn mjesečno ) , a zaradit čete manje od 500kn. (500kn za svih 5 godina )!

a kako vi znate da cu ja uloziti samo 25 000 kn .?
ugovor o stambenoj stednji kaze da je potrebno ustedjeti min 40% a ugovoreni iznos je 10 800 eur. kako vi znate da ja ne planiram uloziti 10 000 eur ( 75 000kn ) dakle 3 puta vise. ?
da ne duljim vec sada inam unutra 6500 eura a ugovor je do 2021. 😊


a kako vi znate da cu ja uloziti samo 25 000 kn .?
ugovor o stambenoj stednji kaze da je potrebno ustedjeti min 40% a ugovoreni iznos je 10 800 eur. kako vi znate da ja ne planiram uloziti 10 000 eur ( 75 000kn ) dakle 3 puta vise. ?
da ne duljim vec sada inam unutra 6500 eura a ugovor je do 2021. 😊

Pardon. Ako je moguće to što vi kažete onda bi se moglo isplatiti.

@darc11: sve u redu 😉 Vi ste mislili da radim minimalnu uplatu godisnje od 5000 kn (u eur naravno) radi maximalnog DPSa.. mozda vecina ljudi gleda tako ali kad vec stedim iso sam na to da se isplati. krivu info sam Vam dao sto se tice vodjenja racuna stambene stednje. za 2019. su mi naplatili 45 kuna, do sad je bilo 35. u plusu cu svakako biti ali kad se sve zbroji ispada da sam im dao preko 700 kn za vodjenje i ulaznu naknadu.
ajde u prilog ise cinjenica da postoji mali popust na usluge banke sto se vise proizvoda banke koristi ( dolovce mali pupust jer se mjeri u par kn mjesecno ) 😀😁

JOPPD pitanje:

Ove godine prvi put prijavljujem porez pa imam par pitanja za iskusne. Imam:
1. Prihode od zagrebacke burze.
2. Prihode od Forexa i trgovanja stranim dionicama preko IB-a.

Nakon sto sve izracunam, treba li uz JOPPD dati u prilog transakcije u nekom obliku ili samo upisem brojku i uplatim taj iznos a njihovo je da provjeravaju?
Kako oni mogu provjeriti iznose koje sam prijavio da sam zaradio na stranim burzama? Ili samo cekaju da mi sjedne neki prihod sa tih racuna na racun u Hrvatskoj pa da me pitaju odakle mi?

Sto se tu isplati? Ne vidim svrhu ulaganja, osim ako vam treba kredit.

tocno, jako malo se isplati. u ovom trenutku barem više nego orečen novac.. 😉
k tome.. što se isplati kod dionica ako se delistiraju? ili padnu a u tom trenu mi treba novac.
mislim da nitko nije toliko lud da sav kapital ima u dionicama.

Pridružujem se izrazima sućuti, obitelji poduzetnika Šestan-Bush iz Preloga…povodom tragičnog događaja …..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]


Gade mi se ovakve priče…
Ako se Vlada želi baviti s DDJH i saniranjem nastalog duga, našim novcima…onda nek ponište sve dionice, nek preuzme vlasništvo pa neka ga danas sutra puste na tržište kroz neki IPO…
A ne da kojekakvi špekulanti i burzovni mešetari zarađuju na račun poreznih obveznika…

a kako drugačije? evo vam najnoviji primjer s ministrom: firma propada ali nisu zaboravili prije toga izvući nekretninu iz stečajne mase
ako firma i je njegova (ili od supruge, nebitno) te doprinose i poreze koje su bili dužni nitko nije platio
dakle opet su nagrabusili porezni obveznici

nit uplaćuju u proračun
plus uzimaju gdje stignu
dobro mi još stojimo kakvi državu vode!

New Report

Close