BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako utjece moguca inflacija na dionice? u sta uloziti

e ako me sad nije kolpiralo hahaha, hitno ulažite još dok stignete 😀

https://formalstabilize.eu/mw/12/31/btc_hr_em.php?oid=1095&f=feed53&cid=1053243&fs=261874-5238604&sxid=847p63ged027

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Go Emil go…eto i mene tamo, para bez motike…ko zadnji magarac

Rastimo zajedno...


Za neoporezivu dobit nije potrebno podnositi poreznu prijavu na obrascu JOPPD.
To znači da niste dužni državi otkriti koliku ste dobit ostvarili ukoliko ista ne podliježe oporezivanju.

Ok, hvala vam (svima) na odgovorima! 🙂
Dodatno ću još pitati i brokera za slučaj kada se desilo spajanje dionica i sl. pa javim ovdje ako nešto pametno saznam 😀

Konačno dobio odgovore i od brokera i od porezne (telefonom, te jedan manji dio mailom).

Ovo je odgovor porezne mailom:
Vezano na Vaš upit odgovaramo. Dohodak od kapitala po osnovi kapitalnih dobitaka ne oporezuju se ako je otuđenje (u Vašem slučaju dionice) otuđene nakon dvije godine od dana nabave, odnosno stjecanja te imovine, sukladno čl.67.st.8. Zakona o porezu na dohodak .
Kod spajanja dionica, također vrijedi ista odredba Zakona, jedino ako nije došlo do novog ulaganja financijskih sredstava u te dionice, odnosno kupnja novih dionica.

Dodatno, telefonom mi je rečeno da nije potrebno prijavljivati neoporezivu dobit već samo ono što je po zakonu oporezivo. Kod spajanja dionica (a da je pri tome bilo nekog dokupa i sl.), porezna PRETPOSTAVLJA da se tada kao novi datum kupnje gleda datum dokupa (tu nisu bili 100% sigurni, pitanje je koji dio je tu zapravo oporeziv, a koji ne).

Ono što nitko od njih nije znao je kako ispuniti JOPPD za slučaj kada je došlo do spajanja npr. 100 dionica u jednu, tj. što je ulaz, a što izlaz (kupnja 100 – prodaja 1; kupnja 100 – prodaja 100; kupnja 1 – prodaja 1…). Tu su mi iz porezne preporučili da čekam dvije godine pa izbjegnem ispunjavanje JOPPD obrasca 😀 ili da dođem do njih pa da se to tamo razjasni u trenutku predaje prijave.

Eto, nadam se da će ovo nekima od vas biti od pomoći! 🙂

i dalje bolje ne predat JOPPD 😁😂😜😊

Apsolutno se slažem, tako ću i napraviti kada dođe vrijeme, ionako je većina već preko 2.g. 😀
Ono što me čudi (zapravo i ne baš :-D) je kako porezna ne zna odgovore na ta pitanja… e lijepa naša 🙁

Gledam ove odluke vlade danas vezano za stambenu stednju ovo je posalo smijesno haha

Maksimalan iznos DPS-a koji stambeni štediša može ostvariti temeljem stambene štednje prikupljene u 2020. godini iznosi 35,00 kuna.

%DPS 0,7% x 5.000,00 raspoložive stambene štednje = 35,00 kuna

Iznos DPS-a za stambenu štednju prikupljenu u 2020. godini trebao bi se isplatiti stambenim štedišama iz državnog proračuna za 2021. godinu.

Iznos DPS-a za stambenu štednju prikupljenu u 2019. godinu iznosi 1,2%, odnosno maksimalni iznos DPS-a koji je stambeni štediša mogao ostvariti iznosi 60,00 kuna (1,2% x 5.000,00 = 60,00 kuna). Iznos DPS-a za stambenu štednju prikupljenu u 2019. isplatit će se iz državnog proračuna za 2020. godinu.

Ignore : renči


Gledam ove odluke vlade danas vezano za stambenu stednju ovo je posalo smijesno haha

Maksimalan iznos DPS-a koji stambeni štediša može ostvariti temeljem stambene štednje prikupljene u 2020. godini iznosi 35,00 kuna.

%DPS 0,7% x 5.000,00 raspoložive stambene štednje = 35,00 kuna

Iznos DPS-a za stambenu štednju prikupljenu u 2020. godini trebao bi se isplatiti stambenim štedišama iz državnog proračuna za 2021. godinu.

Iznos DPS-a za stambenu štednju prikupljenu u 2019. godinu iznosi 1,2%, odnosno maksimalni iznos DPS-a koji je stambeni štediša mogao ostvariti iznosi 60,00 kuna (1,2% x 5.000,00 = 60,00 kuna). Iznos DPS-a za stambenu štednju prikupljenu u 2019. isplatit će se iz državnog proračuna za 2020. godinu.


Ja otvorio stambenu štednju u PBZ-u (moram zbog kredita) , uplaćivati ću 200kn mjesečno na 5 godina , a za 5 godina će mi isplatit 11965kn ( sa kamatom i DPS) , u ja ću u tih 5 godina uplatit 12000kn.
Molim čitati pažljivo da skužite caku.

kuzi se caka.. vise cete uplatit nego ce vam isplatit.. ulazna naknada ( ako je ima 500-700kn), vodjenje racuna stednje mislim da je 40ak kn godisnje… i kad se to sve zbroji.. a kamata je 0.5na eur i 0.8na kn.. bar po zadnjim podacima.. ja uspio ugovorit 1.5 na eur.. 🤩😍😀

Dobar mi je ovaj izraz “stambeni štediša” 🙂

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


kamata je 0.5na eur i 0.8na kn.. bar po zadnjim podacima.. ja uspio ugovorit 1.5 na eur.. 🤩😍😀

gdje si to ugovorio pa da i ja probam pregovarati 🙂

budapest !

New Report

Close