BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


Zanimljivo, ja sam stolar i da mogu vratit vrijeme išao bi na faks , smjer nešto gdje se prodaje zrak i magla ( bankari, brokeri , fond menađeri , osiguravatelji, i slično ).

Ima ih koji masno zarađuju i ekonomista i pravnika, ali nažalost u većini slučajeva u Hrvatskoj su izrabljivani jer ih ima previše na tržištu pa gazde koriste situaciju. Čovjek koji je kapacitet da završi fakultet s velikom vjerojatnošću je i kapacitet da postane uspješni vlasnik obrta ili manje firme koja se bavi obrtničkim poslom. A onda se stvari drastično mijenjaju u korist strukovnih zanimanja. Danas od države za samozapošljavanje frizerka dobije 50 000 kn što joj je dovoljno za početne troškove. Ako radi normalno, s normalnim cijenama mora joj ostat čisto 10 000 kn. S 18 godina završi školu, s 23 položi majstorski i otvori obrt dok ovaj na pravu još razbija s knigama a kad završi još stažiranje i dođe do kakve takve plaće već je u tridesetoj. I to je sasvim ok i normalno, u normalnim zemljama su struka i majstori oduvijek bili cijenjeni samo kod nas
I sličnim zemljama vlada percepcija da je to sramota.



Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


Zanimljivo, ja sam stolar i da mogu vratit vrijeme išao bi na faks , smjer nešto gdje se prodaje zrak i magla ( bankari, brokeri , fond menađeri , osiguravatelji, i slično ).
[/quote]

To znaci da se nisi bas snašao kao stolar. A ne znam zašto misliš da bi se snašao kao bankar, fond menadžer ili osiguravatelj sto god to bilo?


Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


220 kn – materijal 80 = 140 kn m2, 300 m2 x 140 kn ruke ispadne 42000 kn. Slično koliko sam i ja platio.




Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


Zanimljivo, ja sam stolar i da mogu vratit vrijeme išao bi na faks , smjer nešto gdje se prodaje zrak i magla ( bankari, brokeri , fond menađeri , osiguravatelji, i slično ).
[/quote]

To znaci da se nisi bas snašao kao stolar. A ne znam zašto misliš da bi se snašao kao bankar, fond menadžer ili osiguravatelj sto god to bilo?
[/quote]
Odlično pitanje ste mi postavili (moram priznat da ste me pogodili u živac), poanta je kada si Stolar onda moraš radit ali ono radit (znači digneš se u 6, obučeš zmazanu i smrdljivu manduru (koja smrdi koliko god da je pereš) i odeš odradit 10 sati dnevno, radiš skoro svaku subotu, bolovanja nemaš, a za godišnji se moraš jako posvađa s gazdom da bi ga dobio (i to ne plaćeni), pa treba uzet u obzir ona prijašnja vremena kada nije bilo plaće ili je zakinuta, pa moraš otpisat prekovremene jer gazda “nije uspio naplatit”.
Nije vam majstor biti bajno kako se na prvu čini.
Mislim da odvjetnici, bankari i slično, puno više zarađuju sa manje uloženog truda u odnosu na zanate i majstore.




Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


Zanimljivo, ja sam stolar i da mogu vratit vrijeme išao bi na faks , smjer nešto gdje se prodaje zrak i magla ( bankari, brokeri , fond menađeri , osiguravatelji, i slično ).
[/quote]

To znaci da se nisi bas snašao kao stolar. A ne znam zašto misliš da bi se snašao kao bankar, fond menadžer ili osiguravatelj sto god to bilo?
[/quote]
Snašao sam se kao Stolar ali se nisam snašao “za svoja prava”, da sam recimo odvjetnik onda bi znao kako da se izborim za svoja prava, ovako samo šutiš i radiš.

komot

ako su vam 2 čovjeka napravila 300m2 fasade za cca mjesec dana sa pripremom i pospremom objekta, onda su su vam posao napravili nekvalitetno ili su supermeni!!! (iako ste napisali da se koristili kvalitetne materijale što je točno). međutim, možda niste upoznati, informirajte se koliko vremena bi TREBALO (ili je potrebno) ostaviti nakon ljepljenja i tiplanja stiropora ljepilu da veže i na kojoj temperaturi, koliko nakon gletanja mrežice i na kojoj temperaturi, pa tek onda završni slojevi. nije rečeno da nije ili neče biti dobro, ali…. spomenuli ste da ste bili u cajtnotu!
kod sestre su radovi na oko 270m2 trajali više od dva mjeseca proljetos.. sa kvalificiranim i certificiranim majstorima jer je fasada subvencionirana za energetsku obnovu u visini od xy%(puno %) bez ikakve primjedbe završne komisije.





Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


Zanimljivo, ja sam stolar i da mogu vratit vrijeme išao bi na faks , smjer nešto gdje se prodaje zrak i magla ( bankari, brokeri , fond menađeri , osiguravatelji, i slično ).
[/quote]

To znaci da se nisi bas snašao kao stolar. A ne znam zašto misliš da bi se snašao kao bankar, fond menadžer ili osiguravatelj sto god to bilo?
[/quote]
Odlično pitanje ste mi postavili (moram priznat da ste me pogodili u živac), poanta je kada si Stolar onda moraš radit ali ono radit (znači digneš se u 6, obučeš zmazanu i smrdljivu manduru (koja smrdi koliko god da je pereš) i odeš odradit 10 sati dnevno, radiš skoro svaku subotu, bolovanja nemaš, a za godišnji se moraš jako posvađa s gazdom da bi ga dobio (i to ne plaćeni), pa treba uzet u obzir ona prijašnja vremena kada nije bilo plaće ili je zakinuta, pa moraš otpisat prekovremene jer gazda "nije uspio naplatit".
Nije vam majstor biti bajno kako se na prvu čini.
Mislim da odvjetnici, bankari i slično, puno više zarađuju sa manje uloženog truda u odnosu na zanate i majstore.
[/quote]
Koliko godina se treba školovati za postati odvjetnik? Koliko vremena poslije toga treba biti vježbenik ( i koja je vježbenička plaća) pa koliko neprospavanih noći za proći pravosudni? Koliko vremena treba za skupiti dovoljan broj klijenata da bi si pokrio troškove? Odvjetnik se postaje tek tako preko noći pa je to super posao…klijenti padaju s neba, a fakultet, praksa i pravosudni se sami od sebe odrade..previše gledanja američkih serija


komot

ako su vam 2 čovjeka napravila 300m2 fasade za cca mjesec dana sa pripremom i pospremom objekta, onda su su vam posao napravili nekvalitetno ili su supermeni!!! (iako ste napisali da se koristili kvalitetne materijale što je točno). međutim, možda niste upoznati, informirajte se koliko vremena bi TREBALO (ili je potrebno) ostaviti nakon ljepljenja i tiplanja stiropora ljepilu da veže i na kojoj temperaturi, koliko nakon gletanja mrežice i na kojoj temperaturi, pa tek onda završni slojevi. nije rečeno da nije ili neče biti dobro, ali…. spomenuli ste da ste bili u cajtnotu!
kod sestre su radovi na oko 270m2 trajali više od dva mjeseca proljetos.. sa kvalificiranim i certificiranim majstorima jer je fasada subvencionirana za energetsku obnovu u visini od xy%(puno %) bez ikakve primjedbe završne komisije.


Kolega, ne tvrdim da ste u krivu iako prvi put čujem za tako nešto, ali ako negdje treba pričekat da se nešto stvrdne ide se na drugo gradilište. Tako je nekako i bilo, jedno 3 ili 4 dana su radili negdje drugdje, ja ih nisam pito zašto. Radili su ljudi od 63 i 50 godina, ovaj od 50 je bio grmalj od 1.9 m i sigurno 120 kg a drugi od 63 godine koji je ujedno i gazda oko 1.75 visine i stotinjak kila. Supermeni nisu, ali su ştvarno uigrani i lijepo su i kvalitetno napravili iako na nekim mjestima je bilo malo petljavo.

Da, i poslije sam saznao da ovaj radnik od 1.9 m je ustvari u vojnoj penziji i da mu gazda isplati oko 10 000 kn na ruke i plati mu jedan gablec. Izračunajte sami koliko je zaradio gazda (po mojoem izračunu barem 30 000 kn samo od mog gradilišta, a još su nešto i u ona 3-4 dana kaj su radili negdje drugdje zaradili).

Običnog je građanina strah prolistati novine.
I ne samo crnu kroniku.
Nikada kraja apsurdima.






Neto 8500, bruto 1 12 946, bruto 2 15 082.

Neto 9600, bruto 1 15 000, bruto 2 17 475.

Treba i uhljebe nahraniti 😉

220 kn s njuškala su i ruke i skela i sav materijal – ključ u ruke princip.

Slažem se s Vama, od toga se može pošteno i solidno živjeti; samo kažem da nije baš da će kupiti jahtu nakon 3 sezone što bi se zaključilo po Vašim inicijalnim računicama. A da mogu vratiti vrijeme, ne bi faks ni upisivao nego odmah u električare, keramičare ili stolare – živio bih bolje nego pola liječnika u ovoj jadnoj zemlji.


Zanimljivo, ja sam stolar i da mogu vratit vrijeme išao bi na faks , smjer nešto gdje se prodaje zrak i magla ( bankari, brokeri , fond menađeri , osiguravatelji, i slično ).
[/quote]

To znaci da se nisi bas snašao kao stolar. A ne znam zašto misliš da bi se snašao kao bankar, fond menadžer ili osiguravatelj sto god to bilo?
[/quote]
Odlično pitanje ste mi postavili (moram priznat da ste me pogodili u živac), poanta je kada si Stolar onda moraš radit ali ono radit (znači digneš se u 6, obučeš zmazanu i smrdljivu manduru (koja smrdi koliko god da je pereš) i odeš odradit 10 sati dnevno, radiš skoro svaku subotu, bolovanja nemaš, a za godišnji se moraš jako posvađa s gazdom da bi ga dobio (i to ne plaćeni), pa treba uzet u obzir ona prijašnja vremena kada nije bilo plaće ili je zakinuta, pa moraš otpisat prekovremene jer gazda "nije uspio naplatit".
Nije vam majstor biti bajno kako se na prvu čini.
Mislim da odvjetnici, bankari i slično, puno više zarađuju sa manje uloženog truda u odnosu na zanate i majstore.
[/quote]
Koliko godina se treba školovati za postati odvjetnik? Koliko vremena poslije toga treba biti vježbenik ( i koja je vježbenička plaća) pa koliko neprospavanih noći za proći pravosudni? Koliko vremena treba za skupiti dovoljan broj klijenata da bi si pokrio troškove? Odvjetnik se postaje tek tako preko noći pa je to super posao…klijenti padaju s neba, a fakultet, praksa i pravosudni se sami od sebe odrade..previše gledanja američkih serija
[/quote]
U pravu ste, ali ni Stolar se ne postaje preko noći, i mi imamo “stažiranje” samo se to rako ne zove. Poanta je da sam ja htio reći da će odvjetnici ( i slično) puno više zaradit sa manje utrošenog vremena nego stolari (majstori, zanati, obrtnici i slično). Poanta se odnosi i na radnike i na gazde.

New Report

Close