BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uhhh, koja epizoda GOT, kakva epska bitka

Idiocracy, po mom skromnom mišljenju je ispodprosječan film, dok je sami početak filma upravo genijalan. Nažalost, čini mi se da je i surovo istinit, prosječan nivo inteligencije je prošao svoj vrh i u padu je. A to se i vidi po današnjoj djeci, po odgodama polaska u školu, poteškoćama u govoru, instrukcijama koje su postale normalne u osnovnoj školi, snižavanjima kriterija obrazovanja itd. Uz to, tjelesna snaga i spretnost današnje djece je neusporedivo slabija u odnosu na prošlost. Ali zato samopuzdanje i pozitivna slika o sebi je na vrhuncu. Zato nemamo u prošloj godini niti jednog odškolovanog zidara. Pljunuti u šake i raditi pošteni posao, pridonositi društvu i pritom dobro zarađivati kao zidar je u našem društvu sramota. Ni ne zaslužujemo bolju državu od ove koju imamo.

@komot
Sve istina.

Generalno da, ali ne slažem se da je to samo problem naše države, isto je u svim razvijenim zemljama svijeta. Djece je sve manje, IQ pada jer se inteligentne žene posvećuju karijeri, a ne obitelji iako je utvrđeno da je IQ do 80% genetski uvjetovan, najviše preko majčine strane, posebno kod muške djece. Djecu danas imaju ili radnička klasa ili imigranti (opet niži slojevi), većinom nižeg prosječnog IQ, tako da nam se ne piše dobro u budućnosti.
Tko će kupovati stanove, tko će izmišljati, tko će kreirati nova i inovativna dobra i usluge za 20-30 godina?
Na žalost već smo prešli vrhunac ove civilizacije na prijelazu milenija, sad nas očekuju fibonacci valovi prema dolje – dugi pad pa kratki oporavak, onda opet dugi pad i tako dalje…


Idiocracy, po mom skromnom mišljenju je ispodprosječan film, dok je sami početak filma upravo genijalan. Nažalost, čini mi se da je i surovo istinit, prosječan nivo inteligencije je prošao svoj vrh i u padu je. A to se i vidi po današnjoj djeci, po odgodama polaska u školu, poteškoćama u govoru, instrukcijama koje su postale normalne u osnovnoj školi, snižavanjima kriterija obrazovanja itd. Uz to, tjelesna snaga i spretnost današnje djece je neusporedivo slabija u odnosu na prošlost. Ali zato samopuzdanje i pozitivna slika o sebi je na vrhuncu. Zato nemamo u prošloj godini niti jednog odškolovanog zidara. Pljunuti u šake i raditi pošteni posao, pridonositi društvu i pritom dobro zarađivati kao zidar je u našem društvu sramota. Ni ne zaslužujemo bolju državu od ove koju imamo.

“dobro zarađivati kao zidar”? Prvi puta čujem takvu rečenicu. Jeste li vi sigurni da oni dobro zarađuju (mislim na radnike ne na gazde).
A što se tiče da današnja djeca imaju više samopouzdanja i pozitivnu sliku o sebi mi se sviđa jer ja kao dijete sam imao negativnu sliku o sebi i nula samopouzdanja (nažalost tako je i ostalo), ja sam Stolar i današnjoj mladeži bi preporučio da bježe od takvih zanimanja.

Ne znam što za Vas znači dobro zarađivati, ali u današnjoj Hrvatskoj, školovani zidar zarađuje od 10 000 kn pa na više na kontinentu. Na obali i više. Rad u fušu je oko 1000 kn dnevno. Mislim da bi se to u Hrvatskoj moglo nazvati “dobro zarađivati”, pogotovo za osobu prosječnog intelekta i s trogodišnjom školom.

Prošli tjedan bio u društvu jednog lika koji ima firmu za postavljanje keramike. Lik mu šalje mail, ima 800 kvadrata pločica na moru za postavit i nudi 25 evra po kvadratu. I ovaj pokvarenjak ne odgovara ništa. Lik ponovno šalje mail i nudi još plus smještaj za radnike. E sad, kolko on plača radnike, ne znam. Ali on je tvrdio da mu je to 80 000 kn čistog u tjedan dana.

Postavljanje termo fasada, 10 cm stiropora je između 200 i 220 kn po kvadratu. Materijal je maksimalno 80 kn kvadrat. Dvoje ljudi na crno u mjesec dana na tome zarade između 40 000 i 60 000 kn. Kaj je to malo? Zakaj nebi mladi čovjek išao za fasadera, do tridesete ima kuću i dvoje djece dok mladi pravnik još odrađuje staž negdje za 4500.

Matematika vam ne štima, (nemojte se ljutit) , kada bi se toliko zarađivalo svi bi htjeli biti zidari, napomenu sam i još ću jednom da zaradi gazda (on spada pod menadžer a ne zidar), a radnici zidari ne zarađuju baš puno.
I nije isto dali radnik radi 8 sati na dan 5 dana tjedno sa bolovanjem i sa plaćenim godišnjim ; ili radnik radi 10 sati na dan 6 dana tjedno bez bolovanja , bez godišnjeg. Velika vam je razlika između te dvije računice.
Neka se javi zidar (ako ga ima ovdje) pa da čujemo njegovo mišljenje?

darac je sigurno u pravu….računica je malo kompliciranija. može se zaraditi ali bacati tako cifre je fulano skroz.

Ja sam napisao pljunuti u šake i raditi a ne vući se po bolovanjima. I da, moja računica je za oko 220 sati mjesečno što nije malo, ali ko hoće zaraditi tako se radi. Odmara se po zimi. Ja sam imao prošlo ljeto fasaderske radove, dvojicu majstora na crno, materijal je bio moj, njima sam za 22 radna dana iskeširao 43000 kn. Njihov trošak je bio gablec, radna obleka i prijevoz skele i fosni koji nije bio više od 500 kn.

Probajte nešto radit na kući, ako ko živi u kući ili na vikendici pa podijelite s nama na forumu kolko su koštale ruke. Vidjet ćete da ne bacam cifre bez veze.

New Report

Close