BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NIJEMCI UPOZORAVAJU HRVATSKU NA KINEZE: ‘Razmislite u što se upuštate, pogledajte Afriku – tamo su već neki upali u dužničku zamku’

H E P TROGIR

Prošlo je više od 8 mjeseci od kada je poslan gore navedenom naslovu
zahtjev za izradu uvjeta za priključenje građevine na elektroenergetsku
mrežu u jednom dijelu lijepe naše oko Trogira..
No, BANDA koja radi taj posao u HEP -u Trogir – jednostavno ne trza,
ne radi ništa …i vjerojatno ĆEKAJU DO IM SE DONESU NOVCI…
kako bi našvrljali tri riječi na papir..
Naši, ovdje u Čakovcu, u kompliciranijem predmetu donose akt
u tri / 3 dana / …i nikome ne pada na pamet pitati niti za kunu… a kamoli
zajebavati investitore kako to radi BANDA u Trogiru…
Naša Vlada ne kuži gdje je problem.
Gospodo, problem je HEP . Tamo rade osobe koje ne zaslužuju svoja radna mjesta,
ljudi koji misle da je more njihovo vlasništvo, i debi-li koji jedva čekaju
priliku da kontinentalce maltretiraju svojim neradom…

Kome je nadležan HEP – da mogu poslati prestavku i uprijeti prstom na osobu koja
zajebava sve oko sebe …?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


NIJEMCI UPOZORAVAJU HRVATSKU NA KINEZE: ‘Razmislite u što se upuštate, pogledajte Afriku – tamo su već neki upali u dužničku zamku’

po mojim iskustvima, veće zlo od kineskih “investicija” teško da može zadesiti hrvatsku, oni su čak veća pošast od svih lidlova, ht, str. banaka i političkih klika na vlasti zadnjih 25 godina!

naime, kinezi su socijalno neosjetljivi arogantni snobovi sa paranoičnom ljubavi za parama i priznaju samo čvrstu čižmu tj. režim, strašno su korumpirani i strašno vjerni svojoim idealima a to su pare i komunistička kina i nema hebene šanse da taj potroši jednu lipu više nego što baš mora.

životni standard i vlasništvo ih uopće ne zanima pa im tako uglavnom i izgledaju životni ili poslovni prostori koji su spartanski skromno opremljeni isključivo nužnom opremom ali zato prema van se nosi brandirana odjeća i vozi u mercedesu a tko si to ne može priuštiti taj trpi podrugljivi mobing.

što se radnika tiće, u izvršavanju pravnih i fin. obveza su transparentni u lipu ali zato kada jedan nabavi magarca, jaše ga cijelo selo…nema tu strukovnih radnih zadataka nego se radi sve, doslovce!

na kraju, pokušajte naći i jednu kinesku investiciju u hr, sve su to najmovi a platni promet se vrši u kešu da se izbjegnu porezi, a što se tiće turista, isto tako hr ne vidi niti kune njihovog novca je se sve plaća u kini a kineski vodići koji svi imaju kombije i tvrtke u hr, se ugovaraju preko we chata te troškove grupa koje ne plačaju u kešu prikazuju kao trošak poslovanja dok pravi novac sjeda na kineske račune, također, isti ti hr kinezi koji su se prešaltali na turizam imaju dogovorene aranžmane sa trgovinama, ugostiteljima pa ćak i štandovima na plitvicama kojima kao exkluzivu vode svoje grupe a za uzvrat uvjetuju reket od namanje 10%

do sada se nitko se na ovome svijetu nije usrečio sa kinizima pa nečemo niti mi!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kolega, bome ste se raspisali…



NIJEMCI UPOZORAVAJU HRVATSKU NA KINEZE: ‘Razmislite u što se upuštate, pogledajte Afriku – tamo su već neki upali u dužničku zamku’

po mojim iskustvima, veće zlo od kineskih "investicija" teško da može zadesiti hrvatsku, oni su čak veća pošast od svih lidlova, ht, str. banaka i političkih klika na vlasti zadnjih 25 godina!

naime, kinezi su socijalno neosjetljivi arogantni snobovi sa paranoičnom ljubavi za parama i priznaju samo čvrstu čižmu tj. režim, strašno su korumpirani i strašno vjerni svojoim idealima a to su pare i komunistička kina i nema hebene šanse da taj potroši jednu lipu više nego što baš mora.

životni standard i vlasništvo ih uopće ne zanima pa im tako uglavnom i izgledaju životni ili poslovni prostori koji su spartanski skromno opremljeni isključivo nužnom opremom ali zato prema van se nosi brandirana odjeća i vozi u mercedesu a tko si to ne može priuštiti taj trpi podrugljivi mobing.

što se radnika tiće, u izvršavanju pravnih i fin. obveza su transparentni u lipu ali zato kada jedan nabavi magarca, jaše ga cijelo selo…nema tu strukovnih radnih zadataka nego se radi sve, doslovce!

na kraju, pokušajte naći i jednu kinesku investiciju u hr, sve su to najmovi a platni promet se vrši u kešu da se izbjegnu porezi, a što se tiće turista, isto tako hr ne vidi niti kune njihovog novca je se sve plaća u kini a kineski vodići koji svi imaju kombije i tvrtke u hr, se ugovaraju preko we chata te troškove grupa koje ne plačaju u kešu prikazuju kao trošak poslovanja dok pravi novac sjeda na kineske račune, također, isti ti hr kinezi koji su se prešaltali na turizam imaju dogovorene aranžmane sa trgovinama, ugostiteljima pa ćak i štandovima na plitvicama kojima kao exkluzivu vode svoje grupe a za uzvrat uvjetuju reket od namanje 10%

do sada se nitko se na ovome svijetu nije usrečio sa kinizima pa nečemo niti mi!

[/quote]

Čista istina.
To je jedan jako grozan svijet, naprosto strašno odudaraju od našeg poimanja života.
Sve je totalno obrnuto.
Što se pak tiče njihovih investicija, za to se napravi katalog, popis potencijalnih prilika i uvjeta povezanih s njima i bok, no cherry picking.
Ako misle ulagati onda njihova ulaganja moraju biti u tehnologije, proizvodnja ovdje. Ako to neće neka idu doma. A ne da ih se moli da spašavaju industrije i radna mjesta 19.st.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

@KUKURIKU, kina je neki oblik komunističkog feudalizma, ko srednji vijek 21 st.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


H E P TROGIR

Prošlo je više od 8 mjeseci od kada je poslan gore navedenom naslovu
zahtjev za izradu uvjeta za priključenje građevine na elektroenergetsku
mrežu u jednom dijelu lijepe naše oko Trogira..
No, BANDA koja radi taj posao u HEP -u Trogir – jednostavno ne trza,
ne radi ništa …i vjerojatno ĆEKAJU DO IM SE DONESU NOVCI…
kako bi našvrljali tri riječi na papir..
Naši, ovdje u Čakovcu, u kompliciranijem predmetu donose akt
u tri / 3 dana / …i nikome ne pada na pamet pitati niti za kunu… a kamoli
zajebavati investitore kako to radi BANDA u Trogiru…
Naša Vlada ne kuži gdje je problem.
Gospodo, problem je HEP . Tamo rade osobe koje ne zaslužuju svoja radna mjesta,
ljudi koji misle da je more njihovo vlasništvo, i debi-li koji jedva čekaju
priliku da kontinentalce maltretiraju svojim neradom…

Kome je nadležan HEP – da mogu poslati prestavku i uprijeti prstom na osobu koja
zajebava sve oko sebe …?

Rok za dostavu uvjeta je 15 dana, a kontrolu rada HEP-a radi HERA. Sve to je navedeno u pravilima o priključenju. E sad koliko je to samo slovo na papiru o tome bi se dalo raspravljati.

https://www.hera.hr/hr/html/index.html

http://www.hep.hr/ods/UserDocsImages/dokumenti/Pristup_mrezi/pravila_o_prikljucenju_na_distribucijsku_mrezu.pdf

@ Barbosa
Lajkam!

Ja ne znam da li ste Vi u toj ELEKTRI svi popizdili ili koji Vam je došao vrag. Vi ste od
komunikacije s investitorima napravili svemirsku nauku, pa odkuda mi ko investitori možemo
znati sve faktore i elemente koje treba ispunjavati u MILIJUN OBRAZACA , ako hoćeš
građevinsku dozvolu tj. priključak na građevinu…
Jel to opravdava onog manijaka koji neće dati uvjete za prikjučenje…pa,
je on kriv što nema infrastrukture, transfomatorskih stanica , mreže ..?
On je kriv – jer nije napravio svoj posao tj. treba mu 1 godina – da napiše
da ti daje par kilovata struje ?…. i da se potpiše na projekat !

Pa, zašto su svi Dalmatinci takvi prema investitorima ????? Pa, misle da će nas zaustaviti
u gradnji kuća za odmor, apartmana ….. ? Pa, kakva je to država koja
svoje ljude ne kontrolira – i dozvoljava ovakav nerad i samovolju..? Čime to opravdavate..
Tko Vam je za to kriv što ste bolesno pokvareni i puni mržnje prema investitorima ?
Mislite da će komplicirana dokumentacija biti prepreka ? Pa, tko Vas j..be..
ja sam na jedan takav JAPANSKIM RJEČNIKOM formular napisala: ..NISMO ZNALI ISPUNITI..
Pa, baš ću zvati dipl. ing. arh,.,ili elektrotehničara sa diplomom, ili koga sve ne ..
da ispuni prokleti zahtjev za dodjelu uvjeta za priključenje?………..Vi ste ludi svi poprijeko na čelu
s onima koji VAS PLAĆAJU…i koji to dozvoljavaju…… Boli Vas briga za ljude…čovjeka…
Pa, predmet je u rukama budale, koja namjerno sabotira postupak….8 MJESECI tamo sjedi
dr-ka ONU STVAR..I DOBIVA PLAĆU? !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
nadam se da niste moj mail shvatili kao da branim HEP 🙂 svakodnevno radim s njima i kao svugdje ima onih koji dobro rade svoj posao i onih koji ga uopce ne rade
za dobivanje uvjeta za prikljucenje treba Vam idejni projekt i ispravno popunjeni zahtjev. Idejni projekt Vam projektant napravi u jednom danu i ispravno popuni zahtjev koji Vi potpišete, a nakon toga se preda u HEP. Radim s HEPom već 15ak godina i nikada nisam cekao posebne uvjete ili elektroenergetsku suglanost toliko dugo kao Vi, a radio sam po cijeloj Hrvatskoj.

Je li ovaj što vodi Moje dionice prešao u holding?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kod nas vam ima dvije različite grupe djelatnika, jedni rade što neznaju, a drugi neznaju što rade…

New Report

Close