BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zadovoljan sam jer smo pridonijeli razotkrivanju laži i licemjerja politike te dokazali da u Skupštini egzistira takozvana oporba. Ima još ruku koje su spremna podržati proračun, ali su se sada prikrili”; rekao je Hasanbegović i dodaoda je uvjeren da trojica zastupnika nisu solirala nego da su nalogodavci predsjednik Darinko Kosor i predsjednik HSS-a Krešo Beljak.

“Oni su politički mrtvaci, dsamo im nitko to još nije rekao. Ovo je dogovor. Otac toga dogovora, te laži i prevare se zove Andrej Plenković. To se porađalo proteklih tjedana, no o detaljima toga dogovora i te prevare trebate pitati ključne aktere, a oni se zovu Darinko Kosor i Krešo Beljak.”, rekao je Hasanbegović.

U kakvoj kaljuži živimo…




Obraćajući se Siščanima koji su je došli dočekati u velikom broju, predsjednica je naglasila da se posebno veseli susretu s učenicima i studentima, jer su oni budućnost Hrvatske, naglasila je kako pozdravlja donošenje zakona o besplatnim udžbenicima, jer je to prava, konkretna demografska mjera

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-premjestila-ured-u-sisak-besplatni-udzbenici-su-prava-konkretmna-demografska-mjera/8140139/


Pa nismo mi Švicarska ili bogata Skandinavija.
Besplatni udžbenici su prava ,konkretna mjera za skupljanje političkih bodova i ulagivanje biračima.
Najpoštenije i najjednostavnije bi bilo da se pravo na besplatne knjige veže uz pravo na dobivanje dječjeg doplatka jer s obzirom da smo siromašna država to bi trebalo spadati u područje socijale.
Dvijestopedeset tisuća građana svake zime ode na skijaču , a komplet knjiga manje košta od sedmodnevne ski karte.
Istina je da su sva djeca jednaka ,ali roditelji nisu.
A oni kupuju i plaćaju knjige.
[/quote]

Dječji doplatak bi kao i besplatne knjige trebala dobiti SVA djeca, odnosno njihovi roditelji.
Jer su kod nas socijalni transferi ionako vrlo visoki i vrlo selektivno raspodijeljeni, odnosno kako se tko ogrebe jer je najglasniji.
Znači, ako ja kao srednja klasa uplaćujem neki porez da bi netko nešto dobio e onda i ja imam pravo dobiti to isto jer sam ili sam to kroz porez platio za sebe i njega ili barem platio veliku većinu za sebe i njega. I onda je bez veze da on dobije, a ja ne. Jer on kao nema, je li? Pa neka radi pa će imati! WTF?!??
Isto vrijedi i za besplatnu vožnju tramvajem za pazi molim te, umirovljenike. Oni koji tramvaj ne plaćaju su oni koji ga ne plaćaju niti kroz prirez, a ja koji ga plaćam kroz prirez ga moram platiti i iz džepa! E pa ne može!!! Ako je besplatno penzićima onda i meni. Ako nije meni neka plaćaju i oni.
Dosta socijalizma.
Porezna baza se treba širiti, a ne sužavati.
Može se eventualno razgovarati o tome da se nekome transferira više nego nekome drugome, ali se ne može nekoga derati za neku uslugu i onda mu ju još uskraćivati, a nekome davati džabe i još da bude oslobođen poreznog deranja.
Sve sam rekao i u pravu sam, zatvaram diskusiju i ne tražim ničiji odgovor.
[/quote]

Evo da se i ja napokon slozim sa serislavom…
I sto je najgore….djeciji doplatak vecinom dobije ekipa koja je prijavljena na minimalac, a mjesecno zaraduje vise od 10k kn.
Jadna drzava da jadnija tesko moze biti

u Belgiji gdje živim svi ulaze na prva vrata u bus (javni prijevoz) i svi provlače karte za prijevoz, od 0,01-100 godina (možda i oni preko 100?)




Obraćajući se Siščanima koji su je došli dočekati u velikom broju, predsjednica je naglasila da se posebno veseli susretu s učenicima i studentima, jer su oni budućnost Hrvatske, naglasila je kako pozdravlja donošenje zakona o besplatnim udžbenicima, jer je to prava, konkretna demografska mjera

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-premjestila-ured-u-sisak-besplatni-udzbenici-su-prava-konkretmna-demografska-mjera/8140139/


Pa nismo mi Švicarska ili bogata Skandinavija.
Besplatni udžbenici su prava ,konkretna mjera za skupljanje političkih bodova i ulagivanje biračima.
Najpoštenije i najjednostavnije bi bilo da se pravo na besplatne knjige veže uz pravo na dobivanje dječjeg doplatka jer s obzirom da smo siromašna država to bi trebalo spadati u područje socijale.
Dvijestopedeset tisuća građana svake zime ode na skijaču , a komplet knjiga manje košta od sedmodnevne ski karte.
Istina je da su sva djeca jednaka ,ali roditelji nisu.
A oni kupuju i plaćaju knjige.
[/quote]

Dječji doplatak bi kao i besplatne knjige trebala dobiti SVA djeca, odnosno njihovi roditelji.
Jer su kod nas socijalni transferi ionako vrlo visoki i vrlo selektivno raspodijeljeni, odnosno kako se tko ogrebe jer je najglasniji.
Znači, ako ja kao srednja klasa uplaćujem neki porez da bi netko nešto dobio e onda i ja imam pravo dobiti to isto jer sam ili sam to kroz porez platio za sebe i njega ili barem platio veliku većinu za sebe i njega. I onda je bez veze da on dobije, a ja ne. Jer on kao nema, je li? Pa neka radi pa će imati! WTF?!??
Isto vrijedi i za besplatnu vožnju tramvajem za pazi molim te, umirovljenike. Oni koji tramvaj ne plaćaju su oni koji ga ne plaćaju niti kroz prirez, a ja koji ga plaćam kroz prirez ga moram platiti i iz džepa! E pa ne može!!! Ako je besplatno penzićima onda i meni. Ako nije meni neka plaćaju i oni.
Dosta socijalizma.
Porezna baza se treba širiti, a ne sužavati.
Može se eventualno razgovarati o tome da se nekome transferira više nego nekome drugome, ali se ne može nekoga derati za neku uslugu i onda mu ju još uskraćivati, a nekome davati džabe i još da bude oslobođen poreznog deranja.
Sve sam rekao i u pravu sam, zatvaram diskusiju i ne tražim ničiji odgovor.
[/quote]

A random walk down Wall Street...

Hajde forum, tko zna neka pojasni.
Zašto je kamata na oročenu štednju u banci 0,5%
Sjećam je se i na 5% u krizi 1998 valjda, potom 3%…….što se promijenilo ? Obilje novaca, HNB ima nisku kamatnu stopu, vanzemaljci….
Krediti su valjda sa 5% kamatnom stopom ?
Dobar profit, od 0,5 do 5.

Imaš banku: Deponent. Kamata je 4,49% godišnje na oročene kunske depozite na rok oročenja 24 mjeseca.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

A na 36 mjeseci kamata je 5,14%. Tri godine je i maksimalni rok oročenja u toj banci. Za dodatne detalje se informiraj…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Živjele ino-doznake!

Slobodno tržište a gospoda bi zabranjivala…
Hrvatska je prvenstveno turistička zemlja i sve treba biti podređeno turizmu ,ako se nekome zatvara trgovina nedjeljom tko mu smeta nek zatvori, zasto uplitanje u trziste?!?!
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/580317/novi-predsjednik-udruzenja-trgovine-hgk-rezolutan-rad-nedjeljom-treba-zabraniti-jedina-bi-razlika-bila-u-kruhu-ispecenom-dan-prije-i-ja-sam-ga-kao-dijete-jeo-pa-mi-se-nista-lose-nije-dogodilo

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

za ekonomiju bi bilo bolje da je nedjelja neradni dan.

i za posloprimce i za poslodavce.
Posloprimci bi mogli unaprijed planirati nedjelje, a poslodavci
ionako moraju dati jedan dan tjednog odmora tako da bi i njima bilo
jeftinije i jednostavnije. mislim da će uvesti to kada dođe na red.

Pa da bas ce ekonomiju biti briga jeli nedjelja radni dan kad kroz 20-30 godina bude skroz normalno radit na princip e-trgovine i samoposluzne trgovine bez radnika, pregazit ce vrijeme ovakva razmisljanja i ideje.
navike kupaca nisu konstantne i mijenjaju se vremenom.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI
razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Eh nadam se da ce biti pameti i da se politika nece puno mijesat i u ovo, da nas ne pocnu zaobilazit i kineski investitori jer drugih i nema !
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kineski-val-u-hrvatskoj-cak-dvije-tvrtke-zele-graditi-najvecu-solarnu-elektranu-kod-nas/8198957/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close