BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obrisalo me na temi OPTE, ali mislim da je ovo bitno pa ću ponoviti:
Pripazite da vam prodaju Optime ne bi radio Šavorić jer bi vas moglo izbiti iz cipela kao dioničare Agrokora, Jadrana DD, Lenca…
Taj tip je bad news za male dioničare kad god se pojavio u priči.

https://euractiv.jutarnji.hr/HRiEU/imamo-li-smjestajnog-kapaciteta-za-predsjedanje-europskom-unijom/8127914/

Adris će dobro omastiti brk

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Dobna granica za povlačenje mirovine iz trećeg stupa dignuta s 50 na 55 godina


što mislite o ulaganju u 3. stup ? da li se isplati

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Isplati se.
Ja ulažem od 2009 i smatram sasvim solidnim ulaganjem.
I prinosi i poticaji i mogućnost isplate, sve skupa super.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Isplati se.
Ja ulažem od 2009 i smatram sasvim solidnim ulaganjem.
I prinosi i poticaji i mogućnost isplate, sve skupa super.

To ćeš moći procijeniti i reći tek na kraju, a do tada kradeze smisli još milijun caka.

Obraćajući se Siščanima koji su je došli dočekati u velikom broju, predsjednica je naglasila da se posebno veseli susretu s učenicima i studentima, jer su oni budućnost Hrvatske, naglasila je kako pozdravlja donošenje zakona o besplatnim udžbenicima, jer je to prava, konkretna demografska mjera

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-premjestila-ured-u-sisak-besplatni-udzbenici-su-prava-konkretmna-demografska-mjera/8140139/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Juka, kak to izgleda besplatan udžbenik na tabletu?

Koliko to njih košta distribucija besplatnih elektronskih kopija?

Kuna po kopiji?

Pa normalno kad se boji da ne ostane bez mirovine. Nešto su se puno uzhebali, počinju shvaćati da će to i njih pogoditi u budućnosti, jer to nije kao sve ostalo što se njih ne tiče, jer im je pun novčanik.



Isplati se.
Ja ulažem od 2009 i smatram sasvim solidnim ulaganjem.
I prinosi i poticaji i mogućnost isplate, sve skupa super.

To ćeš moći procijeniti i reći tek na kraju, a do tada kradeze smisli još milijun caka.
[/quote]

Nek požure sa osmišljavanjem jer bi uskoro svi skupa mogli u remetinec … 😉


Obraćajući se Siščanima koji su je došli dočekati u velikom broju, predsjednica je naglasila da se posebno veseli susretu s učenicima i studentima, jer su oni budućnost Hrvatske, naglasila je kako pozdravlja donošenje zakona o besplatnim udžbenicima, jer je to prava, konkretna demografska mjera

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-premjestila-ured-u-sisak-besplatni-udzbenici-su-prava-konkretmna-demografska-mjera/8140139/


Pa nismo mi Švicarska ili bogata Skandinavija.
Besplatni udžbenici su prava ,konkretna mjera za skupljanje političkih bodova i ulagivanje biračima.
Najpoštenije i najjednostavnije bi bilo da se pravo na besplatne knjige veže uz pravo na dobivanje dječjeg doplatka jer s obzirom da smo siromašna država to bi trebalo spadati u područje socijale.
Dvijestopedeset tisuća građana svake zime ode na skijaču , a komplet knjiga manje košta od sedmodnevne ski karte.
Istina je da su sva djeca jednaka ,ali roditelji nisu.
A oni kupuju i plaćaju knjige.



Obraćajući se Siščanima koji su je došli dočekati u velikom broju, predsjednica je naglasila da se posebno veseli susretu s učenicima i studentima, jer su oni budućnost Hrvatske, naglasila je kako pozdravlja donošenje zakona o besplatnim udžbenicima, jer je to prava, konkretna demografska mjera

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-premjestila-ured-u-sisak-besplatni-udzbenici-su-prava-konkretmna-demografska-mjera/8140139/


Pa nismo mi Švicarska ili bogata Skandinavija.
Besplatni udžbenici su prava ,konkretna mjera za skupljanje političkih bodova i ulagivanje biračima.
Najpoštenije i najjednostavnije bi bilo da se pravo na besplatne knjige veže uz pravo na dobivanje dječjeg doplatka jer s obzirom da smo siromašna država to bi trebalo spadati u područje socijale.
Dvijestopedeset tisuća građana svake zime ode na skijaču , a komplet knjiga manje košta od sedmodnevne ski karte.
Istina je da su sva djeca jednaka ,ali roditelji nisu.
A oni kupuju i plaćaju knjige.
[/quote]

Dječji doplatak bi kao i besplatne knjige trebala dobiti SVA djeca, odnosno njihovi roditelji.
Jer su kod nas socijalni transferi ionako vrlo visoki i vrlo selektivno raspodijeljeni, odnosno kako se tko ogrebe jer je najglasniji.
Znači, ako ja kao srednja klasa uplaćujem neki porez da bi netko nešto dobio e onda i ja imam pravo dobiti to isto jer sam ili sam to kroz porez platio za sebe i njega ili barem platio veliku većinu za sebe i njega. I onda je bez veze da on dobije, a ja ne. Jer on kao nema, je li? Pa neka radi pa će imati! WTF?!??
Isto vrijedi i za besplatnu vožnju tramvajem za pazi molim te, umirovljenike. Oni koji tramvaj ne plaćaju su oni koji ga ne plaćaju niti kroz prirez, a ja koji ga plaćam kroz prirez ga moram platiti i iz džepa! E pa ne može!!! Ako je besplatno penzićima onda i meni. Ako nije meni neka plaćaju i oni.
Dosta socijalizma.
Porezna baza se treba širiti, a ne sužavati.
Može se eventualno razgovarati o tome da se nekome transferira više nego nekome drugome, ali se ne može nekoga derati za neku uslugu i onda mu ju još uskraćivati, a nekome davati džabe i još da bude oslobođen poreznog deranja.
Sve sam rekao i u pravu sam, zatvaram diskusiju i ne tražim ničiji odgovor.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Prošao zakon o mirovinskoj reformi.
Majčinstvo se nagrađuje kažu sa 2% većom mirovinom.
Majčinstvo treba nagraditi, no zar nužno iz ove zdjele.
Raditi ćemo svake godine 4 mjeseca dulje.
I čuveni narodni dodatak od 27%…onima iz drugog stupa unatoč činjenici da su u zajednički fond silom ulagali 85% doprinosa pripada samo 20 % dodatka.
Mene ce biti neugodno reći što sam u životu radila i kolika će mi mirovina biti.
Stvarno !!!

New Report

Close