BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam imao isto stambenu godinama ,u biti to mi je bilo jedno od prvih investiranja.
Tih 15 % poticaja+ kamate na stambenu to je bilo slatko dok je trajalo a onda ukinuli poticaje preko noći
S tim da ako tu ukinu te poticaje kod 3 stupa lova ostaje zarobljena ako ste mladi.
Ali načelno svaka štednja je pozitivna
Nije za neke osobe ni loše da ne mogu do te love ,jedino tako ce i ustedjeti za mirovinu


Ne vjerujem uopce da ce tih 15% dodatka trajati duze od 5 god. Tako je bilo i sa stambenim stedionicama, samo si tada mogao izvuc novce natrag.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI




A tko više danas trguje, osim par špekulanata?

Pravih investitora više i nema!


po vama ispada da su pravi investitori oni što izgube (njih nema) ili nešto krivo razumijem
[/quote]
Krivo razumijete.
Mnogi veliki investitori povukli su svoj kapital i otišli na druga tržišta.
Informacija iz prve ruke.
Vlastito iskustvo i iskustvo mojih poznanika.
Kad te počnu šišati , ne čekaš da te ošišaju do kraja. Na čelavo.
[/quote]
“Sisaju” i na stranim burzama,itekako “sisaju”.
Trend je vec mjesecima “na dolje”.
Varaju se grdo oni koji misle da je na stranim burzama lako zaraditi,posebno sada.Konkurencija je ogromna.Treba dosta znanja,iskustva i srece.
Mnoge firme i tamo bankrotiraju ili strahovito “razvodnjavaju ” dionice povecanjima kapitala ili izdaju umjesto dionica ,gotovo bezvrijedne WARRANT-e.
Naravno,izbor je veci i ima “bezbroj” kompanija “po izboru”,ali treba biti “maher” za ostvarivati pristojne profite kontinuirano.
Ima takoder dosta manipulacija i insajderskog trgovanja ,iako su u EU i USA regulatori vrlo strogi vezano za takve stvari”!

#Zamkarasta#josmalopanestalo

No krasno, piše da ćemo majčinstvo nagrađivati beneficijama u mirovinskom sustavu.
Malo nam je povlaštenih mirovina.
Demografsku mjeru treba poticati = nagraditi, posve sam suglasna, ali zar iz mirovinskog sustava ?

Zločesti – 50% se slažem. Ajmo nagraditi majčinstvo na svaki racionalan način, pa i ovako ALI, ajmo i srezat “povlaštene mirovine”, odnosno sve šta su dobili oni koji u sustav nisu uplatili razmjerno. Šta kažete na to? Majke su svojim trudom i žrtvom dale puno za društvo. “Povlašteni” nisu. Kraj priče.

Političarima već 30 godina mirovinski fondovi služe kao bankomat, do kada će se nekima samo zato što pripadaju nekome sloju društva, a nisu uplaćivali u fondove povlašteno isplaćivati iz njih.

Mirovine se moraju isplaćivati prema uplatama u mirovinski fond.
Sve ostalo krši naša ljudska prava da smo pred Ustavom svi jednaki.

Pa i u penziji.

A u Hrvatskoj?
Nisu ludi. U ovakvoj smiješnoj državi u kojoj se zakoni mijenjaju svaki tjedan.
http://www.seebiz.eu/novi-pogon-volkswagena-u-bugarskoj-turskoj-ili-rumunjskoj/ar-185411/

Čitam jutros da je pala industrijska proizvodnja.
Začudilo me. Pa zar mi uopće imamo industriju ?


Čitam jutros da je pala industrijska proizvodnja.
Začudilo me. Pa zar mi uopće imamo industriju ?

Ma to su vam Uljanik i 3. maj koji ne rade zadnja 3 mjeseca

Tako je.
Porast će next year kad se taj efekt makne i krene od niže baze.
Pod uvjetom da cijeli svijet ne kihne što nadam se neće.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Čitam jutros da je pala industrijska proizvodnja.
Začudilo me. Pa zar mi uopće imamo industriju ?

kako ne bi imali,
hrvatska industrijska proizvodnja rupa u proračunu

New Report

Close