BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isplate idu po izabranom modelu, ima ih više….recimo 30% odmah, ostatak u mjesečnim obrocima kroz pet….x godina ili zajamčeno doživotno, sa mogućnošću nasljeđivanja ili bez…
Do sada je uvjet za isplatu bila dob od 50 godina.
Obzirom da ne mogu sva jaja u istu košaru, na burzu, meni se to onda činilo zgodno….na rok od idućih 20 godina sigurno će biti barem još jedan bear, i bull….sve će se to poravnati.

sa navršenih 50 godina možes prebaciti novac u mirovinsko osiguravajuće društvo i uzeti 30% i ostatak kroz godine…državni poticaj je vec 15 godina i ide dalje. 15% max 750 kn godišnje

u prijedlogu je novog zakona mirovinskog koji ide od 01.01.2019. da ukidaju se ulazne naknade koje su bile cca po.1.250 kn po ugovoru. neki valjda radi toga vec rade akcije. ja bi uplatio 5.000 kn. i žena nek plati. do 31.12. se dobije i drzavni poticaj. radi disperzije. imam nekretnine, br. 2 dionice 3. zivotno pa i taj 3. stup nisu veliki nofci

Vaš link …[/url]

“Naprotiv, zbog gubitka radnih mjesta u prvim godinama krize zaposlenost je još uvijek za 9,5% manja nego u 2008. godini. ”
“…masa obračunatih neto plaća – ključna stavka u formiranju raspoloživog dohotka prosječnog kućanstva – u 2018. godini za 3% realno manja nego prije deset godina:

ove godine prilično variraju prinosi u 3. stupu
od -1 do +6

Ukida se ulazna naknada 1250 kuna, a mi koji smo je uplatili prije dvije- tri godine, zar će mo opet nepošteno onako po hrvatski.

@plavi
Nije li izreka — Ako ne ide drugačije, onda ćemo pošteno — nije li to u nas skovano ?
Nema pravde na ovom svijetu.
Čitam forum, niti trgujemo, niti se zabavljamo….sve nas je manje…nema vauvau, ni sisoja, niti po askupo bidu, ivana se rijetko ukazuje, nema kreše, nema crobiza,
niti migre, niti kolege lopine…..
Nekada smo se znali našaliti — tko zadnji ostane , neka ugasi svjetlo…..skoro dotle došlo.
Tužnjikavo.
A nekada su mi i nadobudni znali reći da sam katastrofičar. Da su barem bili u pravu.

Kolegice zlocesti, nije sve tako sivo ako je petak i popijes pivo :-))

Nitko se jos nije spasio sa ovoga svijeta, pa tako necemo ni mi

Warren Buffet kaze da ima svega sto hoce, ali trenutno mu je najvaznija stavka vrijeme

Prijedlog je sjajan, al’ petak i pivo su utjeha za mladiće 🙂

Radnicima se ukidaju porezi na isplate božićnica i 13.plaće, a ulagateljima se uveo za ove iste Vlade porez na dividendu i kapitalnu dobit, po zaštiti malih dioničara na svjetskim ljestvicama zaronili smo na samo dno, kao i naš burzovni index. Mali dobavljači Agrokora namireni su 100%, a mali dioničari tvrtki iz sastava Agrokora opljačkani su 100%. Pitam se kamo ide ovo društvo?

Vi brkate neke pozitivne i negativne stvari. Olakšice za isplatu do 7.500 kn su izvrstan potez kao i isplata dobavljača. Dionicari uvijek snose mnoge rizike. Zato se mora pomno birati gdje se ulaže. To je najvazniji dio, rudarski dio. Treba prikupljati sve informacije. Prije godinu dvije kod nas imao sam općenite i jasne naznake kakvo je stanje u jednoj hrv. građevinskoj kompaniji i nesebično sam podijelio na forumu. Drugi pisac je pisao neutemeljeno optimisticno. Nije samo kod nas rizicno, proučite “slučaj Enron” ljudi su izgubili zivotne ustedevine i unisteni su mnogi zivoti…Direktor je osuđen na 24 godine i kazna mu je kasnije smanjena za 1/3.a drugi na 6 godina. A kamoli kod nas gdje mirovinci šute, mali nemaju nikakvu šansu. Nadam se da nikome nije unisten život radi A. ali špekulanti koji su ae kockali nisu za žaliti a oni su manje izgubili od dugorocnih ulagatelja, tako da jest velika svinjarija ali zivot ide i mora dalje. Što te ne ubije ojača te. Loše je što se i dalje potencira negativni sentiment i bacaju bombe o sudovanjima odštetama ili slično kao da je to Mare daj p….U Hrvatskoj se predobro živi koliko se i kako radi i kakav je poslovni kodeks.


Radnicima se ukidaju porezi na isplate božićnica i 13.plaće, a ulagateljima se uveo za ove iste Vlade porez na dividendu i kapitalnu dobit, po zaštiti malih dioničara na svjetskim ljestvicama zaronili smo na samo dno, kao i naš burzovni index. Mali dobavljači Agrokora namireni su 100%, a mali dioničari tvrtki iz sastava Agrokora opljačkani su 100%. Pitam se kamo ide ovo društvo?

ovo društvo nede nikam jer im je jako dobro tu. jamili su sada opet u agrokoru,sredili su uljanik, petrokemiju. Državna imovina se prodaje i daje/poklanja određenim šerifima koji ju onda prodaju kome oni hoćeju a ima još za jamiti u podravki,brijunima,adrisu a podmazivanje da ostaneš na vlasti je počelo s 7500 kn pred Božić pa će onda valjda složiti neki IPO i Bog te veseli.Sad kad se nova bratija bandić/hdz dogovore izbori će na svim nivoima proći ko po loju i živjet ćemo vele ko bubreg u loju.
sanader,vidošević,todorić sudovi i nikom neće biti ništa

New Report

Close