BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATPL

Based on a five-year time horizon, Maritime Strategies International (MSI) believes there will be a technology-led two-tier market for dry bulk timecharter rates, similar to that seen in the LNG sector.

“As more and more ships fit scrubbers, and over time as the finance is collectively repaid, vessels without scrubbers will face steep discounts and will become increasingly uncompetitive.”

The consultancy calculates that in 2020, the value of the time charter premium for a Capesize benchmark vessel fitted with a scrubber will be USD 12,100/day, for a Panamax USD 6,800/day, Ultramax USD 6,300/day and Handysize USD 5,100/day. Considering the daily-equivalent cost of a financing, fitting and operating scrubber is a fraction of this, the financial incentive to fit a scrubber remains strong, MSI added.
https://worldmaritimenews.com/archives/263026/msi-bulkers-without-scrubbers-will-become-uncompetitive/ [worldmaritimenews.com]

Jedan član uprave još prije nekoliko mjeseci izjavio je da Atlantska nema namjeru ugrađivati uređaje za pročišćivanje. U međuvremenu se većina velikih predomislila i već počela s dogradnjom scrubbera jer projekcije govore da će se isplatiti za brže od dvije godine. Hoće li se nakon svega možda i atpl predomisliti i krenuti u tom smjeru? Za to treba lova i dokap ne bi bio loš izbor u ovom trenutku. A ukoliko Kina uistinu primijeni najavljene mjere i perspektiva sektora izgledala bi puno optimističnije.


ovo je najvažnija odluka brodara u slideći par godin a morebit i na duže.
ovdi su nekad pisali hvalospjevi da je uprava “konzervativna”
ako jesu jeli nebi tribali učinit ka ovi?
https://finance.yahoo.com/news/seanergy-maritime-holdings-corp-announces-130000864.html [finance.yahoo.com]
Seanergy Maritime Holdings Corp. Announces Agreements with Leading Dry-bulk Charterers to Install Scrubbers on Fifty Percent

morebit da je problem da se nima šoldi a nebi se tija učinit dokap?
ako ja nebi tija pod svaku cinu učinit dokap ja bi proda brod ali je opasno
dočekat 2020 bez broda koji ima scruber?
tu bi se priko noći moga dogodit potop vakih brodara ili će propustit veliku priliku za zaradit extra šoldi.
sve je to morebit a jeli pametno riskirat?
jeli “konzervativno”?

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

ovo će bit puno zanimljivo za godin dana.
naši se brodari pravu da ih ne zanimaje.
ajmo promatrat

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

dali je u pravu R.Balan koji je rekao:idućeg tjedna burza u US ide ponovo uzlazno, Robert P. Balan kaže da će vjerojatno rasti do trečeg tjedna mjeseca Prosinca. Iza Nove Godine opet pad burze do negdje Ožujka, onda prema ljetu opet oporavak.
http://www.seebiz.eu/svjetska-trzista-indeksi-porasli-nakon-teskih-gubitaka-u-prethodnom-mjesecu/ar-184116/

Kod nas dionice i dalje koma iako glavne imaju odlična izvješća (adris,valamar,ht

Čitam maloprije da W. Buffer sjedi na 100 bilijuna keša ???
Sve mi se čini da je netko izmiješao nule, ali bilijun je neprijeporan.
Kažu dacsjedi na najviše gotovine ikada.
Hajde idem nazad na tekst vidjeti o koliko nula prije bilijuna se radi.

Billion za amere znaci milijarda,a kod nas svako malo netko prevodi doslovno,tako je prije nekoliko god provalio i jedan srpski ministar.Ima vec neko vrijeme,2-3 godine da buffet gomila cash,jer zna da je market skup ali ne kad ce i recesija,za razliku od pojedinih forumasa koji tocno znaju sad ce!☺

"Only dead fish swim with the stream"

http://www.seebiz.eu/svjetska-trzista-indeksi-porasli-nakon-teskih-gubitaka-u-prethodnom-mjesecu/ar-184116/

što mislite o ulaganju u 3. stup ? da li se isplati

U istoj nedoumici sam bio, ali dok je ovakvo stanje radije sam svoje novce okrecem.

Mislim da mi se isplatio, 3. stup.
Tijekom 15 godina štednje uplatila sam 75 tisuća kuna, sa poticajem i prinosom to je sada iznos od 150 tisuća kuna.
Treba paziti kod odabira, nemaju svi isti prinos.
Iznos će se umanjiti u prvoj idućoj recesiji, ali mi taj novac ne treba idućih dvadesetak godina. Dugoročno je to slatko malo ulaganje.

Ali taj novac Vam nije dostupan?
Kako idu isplate

Hebeš takvo ulaganje kada ne možeš proizvoljno raspolagati SVOJIM novcem. To ulaganje se na kraju može pretvoriti u gorko ulaganje. Bolje i u banku.

i onda se desi recesija i od 150, ostane 50. Ili imas taj novac u banci i ulozis u recesiji 75 i imas 500.
Ne vjerujem uopce da ce tih 15% dodatka trajati duze od 5 god. Tako je bilo i sa stambenim stedionicama, samo si tada mogao izvuc novce natrag.

New Report

Close