BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



… trenutno me zanima kupovanje valuta, dakle GBP, USD, CAD, CHF… Dugoročni sam igrač, što preporučite?
Hvala, LP.

Ne znam koje su naknade po transakciji u toj branši, ko ni u bitkojn investicijama, ali primjetio sam da dolari ( američki, kanadski, australski i novozelandski ) su jako isplativi, maltene u dnevnom obrtaju kapitala!

Može sada neko meni izložiti odgovor za jedno pitanje:

– šta je sa montmontažom ,zašto nema uvrštenje dionica na hrvatskom tržištu vrijednosnih papira?

Bili su odlična firma ako se ne varam kooperant Ingre u prekograničnim poslovima još u vrijeme ex – yu , i to jači od industrogradnje, tehnike i vijadukta koji se drže danas stabilno… jesu oni postali isključivo orijentirani na strojarske poslove ko kooperant njemačkih firmi ? Mislim, ne bi me ni čudilo to, štoviše, koliko su dobro unaprijed se odmakli od 'bure -bez -dna' Ingre i njihovih propasti od šuplje-u-prazno projekta posvuda
[/quote]

MMTZ se dosta izmijenila vlasnixka struktura koliko primjexujem na SKDD.
Zanima me tko je iza skrbnickog posto je Rohan negdje na broju 7 8 po vlasnistvu.

Koliko sam nasao u vijestima prodali su Montcogim. Cijenu nisam nigdje uspio naci jer je tajna ali mislim da udio MMTZ odnosno Labcevica ne bi smio biti ispod 70mKn ako usporedim sa slicnim transakcijama.
Dug nemaju ili ako imaju onda je zanemariv.

Steta sto je dionica delistirana.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]


Ok, ovdje je vise nego ocito da je imao povlastene informacije…. kao uostalom i ostali koji su bliže vatri. Sad da vidimo hanfu, dorh, uskok, poreznu,, vladu…. dali ce institicije odraditi svoj posao i oduzeti nezakonito stecenu imovinu i kazniti pocinitelja ?

A tek da se pogledaju zemljišne knjige, kad se kupilo neko zemljište, pa prodalo za izgradnju neke ceste, prenamjene u stambeno… valjda će jednog dana donjeti i zakon da ako kupis teren za 10, a prodas za 200 unutar 10-20 godina da se smatra da mesetaris terenima i da se sva razlika uplacuje u drzavni proracun

Otišao Suljo pecati na neko jezero gdje je inače pecanje zabranjeno. Riba k’o pijeska. Začas navadio punu kantu ribe i taman je ponio, kad – Policajac.

Institucija: Gospodine, ovdje je pecanje zabranjeno. Sada ćete prekršajno odgovarati za te ribe.
Suljo: Ali, gospodine Policajac, ovo su moje ribe…
Institucija: Kako? Kako to mislite “moje” ribe?
Suljo: Fino. Ovo su moje ribe. Ja ih svako jutro donesem ovdje na jezero, pustim ih da se malo isplivaju, poslije ih pozovem i one se fino vrate u kantu pa ih odnesem natrag kući… Hoćete li da vam pokažem?

Institucija: Hajde.

Suljo tako istrese ribe u jezero i one otplivaju. Tajac nekoliko sekundi…

Institucija:Dobro… Hajde sad…
Suljo: Što?
Institucija: Pa pozovi ih.
Suljo: Koga?
Institucija: Pa ribe.
Suljo: Koje ribe?

…a i kada bi nekom čudom Institucije profunkcionirale, prvo bi morali kazniti sami sebe a onda 90% kadra iz drž. i javnog sektora, posebno hac, hž, šume …isl.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]



Ok, ovdje je vise nego ocito da je imao povlastene informacije…. kao uostalom i ostali koji su bliže vatri. Sad da vidimo hanfu, dorh, uskok, poreznu,, vladu…. dali ce institicije odraditi svoj posao i oduzeti nezakonito stecenu imovinu i kazniti pocinitelja ?

A tek da se pogledaju zemljišne knjige, kad se kupilo neko zemljište, pa prodalo za izgradnju neke ceste, prenamjene u stambeno… valjda će jednog dana donjeti i zakon da ako kupis teren za 10, a prodas za 200 unutar 10-20 godina da se smatra da mesetaris terenima i da se sva razlika uplacuje u drzavni proracun

Otišao Suljo pecati na neko jezero gdje je inače pecanje zabranjeno. Riba k’o pijeska. Začas navadio punu kantu ribe i taman je ponio, kad – Policajac.

Institucija: Gospodine, ovdje je pecanje zabranjeno. Sada ćete prekršajno odgovarati za te ribe.
Suljo: Ali, gospodine Policajac, ovo su moje ribe…
Institucija: Kako? Kako to mislite "moje" ribe?
Suljo: Fino. Ovo su moje ribe. Ja ih svako jutro donesem ovdje na jezero, pustim ih da se malo isplivaju, poslije ih pozovem i one se fino vrate u kantu pa ih odnesem natrag kući… Hoćete li da vam pokažem?

Institucija: Hajde.

Suljo tako istrese ribe u jezero i one otplivaju. Tajac nekoliko sekundi…

Institucija:Dobro… Hajde sad…
Suljo: Što?
Institucija: Pa pozovi ih.
Suljo: Koga?
Institucija: Pa ribe.
Suljo: Koje ribe?

…a i kada bi nekom čudom Institucije profunkcionirale, prvo bi morali kazniti sami sebe a onda 90% kadra iz drž. i javnog sektora, posebno hac, hž, šume …isl.
[/quote]
Citam i smijem se…odavno bolji vic nisam procitao, hvala!!!

Rastimo zajedno...

Katastrofa

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2029070


Katastrofa

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2029070


Koji portal čitaš kolega…desna ruka kurira.rs. Svašta ovdje čovjek može vidjeti. Ja bih taj antihrvatski portal zabranio…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Od sutra nove oznake goriva. Trebati nam će prevoditelj na crpkama.
Stvarno smo zamorci.
Ne zna čovjek više što bi mislio. Disneyland.

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/570110/u-kanadi-se-pripremaju-za-povijesnu-legalizaciju-kanabisa-graanima-ce-ce-biti-dopusten-uzgoj-posjedovanje-i-konzumacija-u-rekreativne-svrhe

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://finance.yahoo.com/news/pot-stocks-climb-record-highs-205218668.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Opravdana vjera Igora Bilbije u Atlantsku plovidbu

Pozdrav s pučine!

Amerikanci kazu trend is your frend, a trend je zadnje 3 godine bio dobar, jer smo s minusa od preko 200 mil. kn dosli do plusa od preko 80 mil.kn – graf na kraju clanka. Bit cu jako zadovoljan ako ova godina zavrsi i bolje od prosle jer su vozarine jos vece nego prije. Ok, sad ce netko replicirati da su prodavali brodove itd. ali ako su novac od prodaje brodova iskoristili za razduzivanje kod banaka onda su to stvarno pametno napravili sto svakako podrzavam.
[/quote]
meni je puno velika razlika ako je plus poslidica prodaja brodi?
jeli neki zna da nakon tog razduživanja koliko brodi ni pod hipotekami.
pari mi se da je to veliki problem jer bankari odlučivaju šta će bit.
interes bankara i brodara ni isti pa more banka odlučit na štetu brodara da uzme svoji šoldi.
banke šta su dugo godin pratile brodari izlazu iz kreditiranja brodari.
ako se oni boju jeli se mi tribamo bojat za svoji šoldi?
ulazu novi šta uzimaju velike kamate da se osiguraju a zna se kako će to uticat na zaradu brodari.
trump carine su usporile demand a orderbook se puni priko mire.
koliko priko mire neka zalipe ovdi oni šta su ga često lipili a sadi ga ne lipe misecima.

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.



Opravdana vjera Igora Bilbije u Atlantsku plovidbu

Pozdrav s pučine!

Amerikanci kazu trend is your frend, a trend je zadnje 3 godine bio dobar, jer smo s minusa od preko 200 mil. kn dosli do plusa od preko 80 mil.kn – graf na kraju clanka. Bit cu jako zadovoljan ako ova godina zavrsi i bolje od prosle jer su vozarine jos vece nego prije. Ok, sad ce netko replicirati da su prodavali brodove itd. ali ako su novac od prodaje brodova iskoristili za razduzivanje kod banaka onda su to stvarno pametno napravili sto svakako podrzavam.
[/quote]
meni je puno velika razlika ako je plus poslidica prodaja brodi?
jeli neki zna da nakon tog razduživanja koliko brodi ni pod hipotekami.
pari mi se da je to veliki problem jer bankari odlučivaju šta će bit.
interes bankara i brodara ni isti pa more banka odlučit na štetu brodara da uzme svoji šoldi.
banke šta su dugo godin pratile brodari izlazu iz kreditiranja brodari.
ako se oni boju jeli se mi tribamo bojat za svoji šoldi?
ulazu novi šta uzimaju velike kamate da se osiguraju a zna se kako će to uticat na zaradu brodari.
trump carine su usporile demand a orderbook se puni priko mire.
koliko priko mire neka zalipe ovdi oni šta su ga često lipili a sadi ga ne lipe misecima.

[/quote]

Evo ovo je izvedba dionice onih u koje si Ti ulozio, kako sam kazes, a koji su prema javno dostupnim podacima kupili brodove od AP dokapom od 100 mil $

😀😎🤞👍✌

p.s. Pari mi se da si kao i uvik pogodija u sridu.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

prika giga pari mi se da si falija a to nisan od stručnjaka očekiva.
te brodi ni kupija NM nego NMM.
znam da ti ovi graf puno više odgovara.
a šta ću ti ja nisi ima sriće što se babi tilo to se babi snilo.
NMM je sa tim brodi zaradija šoldi i isplatija dividendu a kadi će dividenda na
ovi šta su prodali brodi?
ja bi reka da triba prvo napravit dokap da se kupu brodi?
neka ste vi meni sritni da vami vaš brodar prodaje brodi jer je pravo vrime za prodaju brodi jeli tako?
morebit da ću i to doživit da neki šta ima dionice atpl da se slaže kako vami direktor govori da je pravo vrime za prodaju brodi?
ja da se slažem ja bi napisa ali se ne slažem.
morebit da on ima pravo i da bi tribalo sve prodat e da tu nisu banke šta držidu pod hipotekami.
ajmo promatrat

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color]



kolike su zalihe secera u skladistima diljem Europe

Odlicno pitanje. U srpnju su bile cca 6-7 milja. Sad bi trebale biti cca 3-4MT.
Dovoljna je samo 1 losa sezona da secer ode u nebo kao maslo. A moglo bi lako dogodine.
Inace kolega Bisakovi se hvali sa 550eura. Ja sam kupujuci Vlen na 9.1kn pisao kako prodajem na 9.6-9.8kn zaradio cca 19.000 kn pa se nisam hvalio jer i nije neka lova. Viro? Pa tu mislim kupovati jos. Vasa sreca da kupujem po razinama jer sam mogu skinut ove sto stopaju.
[/quote]
Ajme,pa vi pisete takve “cudne postove”,a usput nista,valjda niti ne razumijete .Razlika je da sam ja u zaradi na seceru,a vi u ocito enormnom gubitku pa ste nervozni.Tocno je medutim da mi “secer” sada nije u fokusu i da trgujem manjim lotovima s tim dionicama i ne vise od 4000-5000 EUR po poziciji i to se pokazalo OK,iako su zarade male,ali je i rizik mali uz S/L.Sada su mi daleko interesantniji neki REIT-ovi,Healthcare stocks,neke banke,food sector,retail sektor(WHT posebno) ,dakle vise defenzivne dionice koje isplacuju dividende zadnjih 5-10 godina,jer smatram da je veca korekcija burzi opasna i treba vise ici u defenzivne dionice.Dakako,trgujem “vani”!

New Report

Close