BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


intermezzo gospodarska analiza. u posljednjih 5 godina hrvatski građani uspjeli se mnogo razdužiti, povećati štednju i istovremeno ostvariti ogroman skok potrošnje, platni suficit u svemu ovome stalno u plusu. ceteris paribus, sve super.
tko je trošio na čijoj grbači? i misli li da će tako i dalje? to je već filozofsko pitanje.. neki su štedili i radili, neki su samo štedili, neki radili i trošili, a neki su samo trošili. Neki su i trošili i štedili,to su ovi pametni. A mi smo uglavnom štedili, jelda? ne mnogo, naravno, nakon što sve poplaćaš, a pažljivo se pazilo da nešto ne pojeftini, ili bože moj poskupi gospodarima. a pozitivna kamata je daleko. nije dosta 30% ušteđevine? no dobro to su samo pare. 2015., je bila kritična, svako sa zrnom soli u glavi je investirao i trošio. a mi? mi suficit do krova, dobro ne baš do krova, jedno 5% ispod krova što je moglo ući u BDP te 2015… dakle neko je tu jako pametan, a netko jako g.lup.. Stiže stiže, nema bijega. Ako ništa drugo, najveća je kazna najpametnijem da je netko drugi još pametniji. I to još nije išo u škole prave i slično., školovo se na Hreliću.

Činjenice su neumoljive, >300 000 iseljenih, a pametni misle potaknuti konjunkturu i potrošnju na vrhu ciklusa. Prvenstveno svoju. Za njih će biti vrh, jer nikog NEEEMAAA..a koga ima nema para, ili ima dovoljno. Jebiga, prepametan pa sve pare pokupio. i šta ćeš sad s parama? daj sirotinji kao milostinju. Ja dam uvijek, evo uzmi ako ti je preša. oćeš još? znam da oćeš, e al nema, evo ti šipak..

a gledaju oni i ovu nedostatnu štednju okom sokolovim. Samo im nije jasno da ih sokol ne voli.


ne znaju oni, može i štednja da odleti.. mala ako je poštena, a velika ako nije

even better than the real thing

evo u Berlinu zapošljavaju strane policajce, ima i za njih posla 🙂

even better than the real thing

e a šta će ova velika štednja vani? vani to ne vrijedi te pare, ahaha, ima da te ogule gdje god da pođeš

even better than the real thing

ima da budeš konkurentan vrlo brzo

even better than the real thing

uostalom, šta fali rotoru? ćemo manje da se vozimo uskoro iovako ionako

even better than the real thing

Čitam jutros — komunalni redari kažnjavaju građane koji napuštenim macama ostavljaju vodu
Sram svih bilo, a svi smo navodno katolici, puni milosrđa.
Čovjeka uhvati strah gdje živi.

Moraju kažnjavati dobre ljude jer smeće od ljudi ne kažnjavaju… http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Ljudi-ovo-je-zaista-necivilizirano-Prilazi-plazi-za-invalide-na-Biviju-blokirani-parkiranim-automobilima

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

baš čitam kako Nizozemska ima trgovački suficit od 110 milijardi eura. Kako je to moguće? Protivno svim ekonomskim zakonitostima 🙂

even better than the real thing

Ovo nama treba https://www.youtube.com/watch?v=b-knd14SYAA

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

još televizijskih voditelja? još koji televizijski kanal? još jedna javna rasprava? meni treba bravar!

even better than the real thing

saberi se i poslušaj što čovjek govori.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

mi moramo, mi trebamo?

even better than the real thing

New Report

Close