BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naziv (ime) službene maskote SP

ajde sad i to znam. hvala, ubijalo me.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

#TimRaketa#Pozdravekipiurezhiji

Na vijestima objavili da je izgorjela farma u vlasništvu Agrokora u Vinkovcima i da je od četiri staje izgorjelo 3, i u te tri staje da je uginulo 10000 prasaca, a iz četvrte staqje koja nije izgorjela spašeno je 300 prasaca. Logično….


pozdrav svima.čitam ovaj forum već dulje vrijeme i želio bih uputiti jednu konstruktivnu kritiku. Naime, da se poslovni preimenuje u špekulantsko-marketinški forum jer nekih suvislih razmišljanja o ekonomiji (čast rijetkim iznimkama) nema. Npr. javna je tajna da je ove godine žetva žitarica podbacila, kako kod nas tako i u Rusiji, pogledajte kroz prozor. Cijene nafte otišle su gore 50%, s tendencijom rasta. Što ovo znači za poljoprivredu? kako će to utjecati na ekonomski rast, inflaciju, vanjskotrgovinsku bilancu i turizam? na tečaj glavnih valuta?

što se tiče mirovinske reforme , vrlo pametno, nema šta. trebalo mi je 5 minuta 🙂

ne dajte se provocirat, kolega citatelj, to su jeftini psihološki trikovi da im odate svoje znanje zabadava. niste ludi da dijelite zabadava.. ili jeste? 🙂

even better than the real thing


pozdrav svima.čitam ovaj forum već dulje vrijeme i želio bih uputiti jednu konstruktivnu kritiku. Naime, da se poslovni preimenuje u špekulantsko-marketinški forum jer nekih suvislih razmišljanja o ekonomiji (čast rijetkim iznimkama) nema. Npr. javna je tajna da je ove godine žetva žitarica podbacila, kako kod nas tako i u Rusiji, pogledajte kroz prozor. Cijene nafte otišle su gore 50%, s tendencijom rasta. Što ovo znači za poljoprivredu? kako će to utjecati na ekonomski rast, inflaciju, vanjskotrgovinsku bilancu i turizam? na tečaj glavnih valuta?

što se tiče mirovinske reforme , vrlo pametno, nema šta. trebalo mi je 5 minuta 🙂
[/quote
Bravo kolega. Odlično pitanje ste otvorili. E sad pošto čitate već neko vrijeme onda bi bio red da vi konačno sate neko svoje razmišljanje tako da mi možemo napisati da što mislimo o vašim teorijema

No, od muzeja se ne živi…..
Čitam jutros, imam vremena, eclecticu.
Piše gospodin Bakić kako je naš AZ fond ulagao. Pa to kasica prasica. Hajde zavirite.
Pitanje svima, jer ne znam….da li se i kako se može uložiti u norveški mirovinski fond NBIM ? 🙂
I ja bih godišnji prinos od 14%
Verdi je makar skoknuo do Slovenije. Isplatno.
Bilo bi dobro da zaživi topic trgovanje na stranim tržištima kapitala. Mada je čini se, u ovom ciklusu prošla baba sa kolačima, bull traje od 2009. godine.

evo, ja sam zavirio.. pa bih želio odgovoriti na pitanje:

Ako ne znate baš ništa o upravljanju financijskom imovinom (ne morate se sramiti, većina ljudi u Hrvatskoj nije financijski pismena), zamislite da li biste rađe imali većinu svoje dugoročne imovine u onome u čemu se ogleda bogatstvo svijeta – dionicama Google, Mercedes Benza, Siemensa, Facebooka, Samsunga, Amazona … – ili u junk obveznicama.

ja bih rađe imao hrvatske obveznice sa 7% kamate, ali još rađe bi tu lovu imao na svom računu.
ono što ne bih rado imao je da prodajem agrokorove obveznice knightheadu po 20-30% nominale..

ali jednog dana bi rado kupio hrvatske obveznice po sličnoj cijeni

zapitajte se što bi bilo kad bi ljudi bili financijski pismeni?

even better than the real thing

ovo gore navedeno bih sve prodao (ove dijonice)..

zanimljv izbor, nema exon mobila..

even better than the real thing

#Bodebode#Iglicamanedirajgaručicama

#Samokrš#ilom

#Bravofantje#Cashcow

#Odpolja#dostola

New Report

Close