BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

FRANCUSKA prestižna marka predstavlja svoje viđenje automobila za 2035. godinu. A to izgleda i zvuči jako dobro.

Tijekom posljednjih sto godina Francuzi su automobilski svijet začinili doista nevjerojatnim proizvodima, kako u estetskom tako i u tehnološkom smislu. I dok su se posljednjih godina malo uspavali utonuvši u sveprisutni konfekcijski trend, sada su odlučili svojim dizajnerima dati odriješene ruke i prazan papir.

I dobili smo DS X E-Tense, bolid koji odgovara na zahtjev PSA grupacije da njegovi dizajneri osmisle automobil za 2035. godinu. I dok drugi budućnost vide u kojekakvim automatiziranim kapsulama, Citroenov prestižni brand nudi asimetrično osmišljen bolid u kojem vozač i dalje ima na raspolaganju mogućnost osobnog upravljanja.

https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=auto&id=1041721

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/drzavna-firma-s-najboljim-kolektivnim-ugovorom-ima-sve-manju-dobit-a-zaposlila-cak-794-novih-ljudi-sada-ce-svi-dobiti-osjetno-veca-prava/7315416/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/foto-drzava-stopirala-dalmatinski-las-vegas-projekt-vrijedan-vise-od-pola-milijarde-eura-propada-zbog-cuvene-hrvatske-birokracije-ovo-je-ludost/7313841/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Pogledajte na prethodnoj stranici zadnji post, stavio sam također link koji oslikava stanje u HR.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/foto-drzava-stopirala-dalmatinski-las-vegas-projekt-vrijedan-vise-od-pola-milijarde-eura-propada-zbog-cuvene-hrvatske-birokracije-ovo-je-ludost/7313841/

Strasno. Ovi rvacki poduzetnik ce investirat po miljarde eura,a puno mu je dat 3 miljona eura za 100 hektara zemljista u vlasnistvu drzave bez kojih projekt ne moze zapocet.Znaci taj nema niti 0,6% od vrijednosti investicije za kupit zemlju.. Stvarno drzava bi mu trebala platit da uzme tih 100 hektara. Stvarno se u nas svak naziva poduzetnikom. Ovaj je po meni lo.pov u pokusaju ili sitan prevarant,a nikako poduzetnik(dobro je poduzetnik na neki nacin jer poduzima sve sta je u njegovoj moci da izlevati drzavu).

U nekoj normalnoj državi, država bi mu dala koncesiju na zemlju na 100 godina, samo neka radi, stvara, ulaže. I oslobodila ga poreza na nekoliko godina, sama o svom trošku dovela struju, vodu, kanalizaciju i sve drugo što treba. Ovako, neka ostane pustara, šikara, leglo zmija i guštera.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba[/color]

[COLOR=”Red”]OTVORENO PISMO[/COLOR FORUMSKOJ ZAJEDNICI]

Forumska složna družbo – razni Bisakovi, Ecobarbari, Bananarami, Popoloi, Pongoi, Serislavi, Spanci, Zorangutani i svi vi ostali koji ste zdušno zagovarali, podržavali i ohrabrivali ovakvu kriminalnu konstrukciju vezanu uz Agrokor, a što je trebalo rezultirati “nulovanjem” postojećih dioničara.

Danas, kada je postalo sasvim bjelodano (a nama je od samog početka bilo jasno) da je cijela igra oko Agrokora ništa drugo nego čisti kriminal u koji je upleten najviši državni vrh!

Danas, kada se grčevito taj kriminal nastoji provesti u djelo i prezentirati nam ga kao u pravu i zakonu utemeljeni postupak.

Svi vi koji ste nam namijenili eutanaziju vlasništva sa izopačenim idejama da je “OK” poništiti dionice kvalitetnih tvrtki u kojima su i mirovine građana ove zemlje, te nam pritom poručivali da “nije bitno” te da neka “zaboravimo”; i to u ime nekog vašeg sebičnog interesa, a na uštrp svih ostalih.

Svi vi koji ste se olako odrekli djela investicijske javnosti, i pritom potpuno ispustivši iz vida da se kriminal, zlo i nepravda koja se čini vašem forumskom prijatelju/poznaniku danas, može zadesiti sutra vas.

Svi vi koji ste, iz samo vama poznatih razloga, pristali svojim pisanjem dodatno podupirati kriminal, nepravdu i time držali ljestve nakaradnom sustavu.

Svi vi koji ste iskoristili svaku priliku da nam nanosite dodatnu bol i nelagodu, pitam vas:

[COLOR=”Red”]JE LI VAM NEUGODNO?

JE LI VAS SRAM? [/COLOR]

Tko prizna, pola mu se oprašta. A onu drugu polovicu ćete morati, kao Sizifov teret, sami sa sobom nositi do kraja života. Vrlo vjerojatno vam vaš prepotentni ponos neće dozvoliti da se forumskoj zajednici iskreno ispričate.

Ali je jedno sigurno:
vi ćete, figurativno govoreći, jednog, nadam se, dalekog dana kada budete došli pred Sv. Petra, morati mu objasniti zašto ste i jednu minutu, a kamo li više mjeseci, pa čak i više od godine dana, bili spremni i voljni dati podršku tako očitom pokušaju pljačke. Takvim ste djelima i sami u tome aktivno sudjelovali. Iskreno se nadam da će on, za to što ste napravili, prema vama biti blag.
Ta nada je jedino što vam je preostalo!

Vaš Posejdon

La vita e bella!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba[/color]

Posejdone

Ražestio si se bez veze.
Lijepo shvati da je ulaganje u Todeks bio promašaj, tvoj promašaj, i vozi dalje.
Išao si se špekulantski igrati s jako vrućom žeravicom i spekao si se.
Po datiranju tvog pisanja zaključujem da si se ubacio kad je već grunulo odavno, na nižim cijenama.
Loše si procijenio ekonomsko-političko-pravne okolnosti i to je to. Događa se.

Pa nisam ja recimo jednom u životu upiknuo s.anje od dionice. Mnogo puta. I gotovo uvijek je moj gubitak bio uzrokovan lošim poslovanjem firme zbog nekih muljaža za koje ja nisam znao. I, što sad? Ništa. Vozim dalje. Da tužim nekog? OK, koga? I za što? U kojem vremenu, s kojim parama…?

Mi ovdje prisutni smo isto popušili dosta para na Netodeksu baš zbog Todeksa.
Pa ponešto i na Todeksu, ima i toga.
Ali smo odrezali na vrijeme i okrenuli se nekim drugim pričama, a bilo ih je (Atpl, Rivp, Thnk, DDJH itd.) i bit će ih i dalje.
Međutim, sve stagnira, truli, nikako da se pomakne jer naša (ne)pravna država ne da nije u stanju provesti zakonitu nagodbu nego evo ispast će da nije u stanju provesti niti nezakonitu!!! Bar da to provedu u realnom vremenu pa da onda imaš papir s kojim možeš ići u skupnu tužbu!!
I razumjet ćeš da na nam je brate svega toga oko pun kufer i da naprosto smatramo da je tržište kapitala upravo to, tržište kapitala, a da je kriminalu i tužbama mjesto na sudu. Ne na tržištu kapitala.

Nama želim kraj ove agonije, a vama svaku sreću s tužbama. Argumenata nekih imate, imate i sponzore s jakim advokatima pa što bude.

Pozdrav.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Serislave,

shavati da si zaigrao na kartu kriminala i korupcije i tome si dao podršku.
Tebi je to ok.

Meni i mnogima drugima nije.

Lekciju nisi naučio niti sa PVCM-om.
Netko mora podmetnuti leđa pa početi mijenjati situaciju u Hrvatskoj.
Ti sigurno nećeš biti taj. Jer nisi takav karakter. Nemaš tu vatru u sebi.

I to je u redu.

Imaj svoj stil investiranja i budi tuđa ovca za šišanje, ako te volja.

Ali ne dociraj drugima kako bi se trebali ponašati.

La vita e bella!

Ma Serislav je ok, samo on ima problem, on se sam sa sobom ne moze dogovoriti neke stvari, a kamoli da ima neki stav…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

https://novac.jutarnji.hr/incoming/zele-investicije-cijela-poljska-postala-jedna-gospodarska-zona-s-povlasticama-za-ulagace/7349532/

Glavno da smo se smijali Poljacima ……

https://novac.jutarnji.hr/incoming/zele-investicije-cijela-poljska-postala-jedna-gospodarska-zona-s-povlasticama-za-ulagace/7349532/

Glavno da smo se smijali Poljacima ……

New Report

Close