BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Kolegice Renči
Cijenim Vaše pisanje na raznim temama, ali sa ovime što ste napisali se ne slažem.
Imam rodbinu i po Slavoniji i po nekim drugim ruralnim dijelovima RH i mislim da za prosječnog čovjeka dosta toga razumijem. Pitanje stanja poljoprivrede i stočarstva je vrlo kompleksno i pitanje da se radi analiza odgovornosti kako bi ta bilanca ispala. U Salvoniji se ne isplati imati 10 krava a eno gledam u “plodovi zemlje” u Dalmatinskoj zagori od 10 krava ljudi dobro žive. Danas je sva roba na burzi i nešto garantirati unaprijed a pogotovo za pšenicu,kukuruz i sl. je gotovo nemoguće bez dotacije države. Veliki je problem neznanje i neslanaženje poljoprivrednika , taj problem se dijelomično rješava na način da su njihova djeca pozavršavala fakultete i jedan dobar dio tih ljudi se vraća na selo sa novim znanjima i tehnologijama. Koliko je vidim na selu su prisutni veliki pomaci. Ja se nadam da će to i u budućnosti ići u smjeru male manufakturne obiteljske proizvodnje jer je tu ta veća dodoana vrijednost. Jedan veliki dio tih ljudi koje spominjetete su zaista takvi ali to je sve proces razvoja i treba 100-tinjak godina da se to dovede u red. Pogledajte neki vestern pa da vidite kako su ameri to rješili prije 200-300 godina

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Kolegice Renči
Cijenim Vaše pisanje na raznim temama, ali sa ovime što ste napisali se ne slažem.
Imam rodbinu i po Slavoniji i po nekim drugim ruralnim dijelovima RH i mislim da za prosječnog čovjeka dosta toga razumijem. Pitanje stanja poljoprivrede i stočarstva je vrlo kompleksno i pitanje da se radi analiza odgovornosti kako bi ta bilanca ispala. U Salvoniji se ne isplati imati 10 krava a eno gledam u "plodovi zemlje" u Dalmatinskoj zagori od 10 krava ljudi dobro žive. Danas je sva roba na burzi i nešto garantirati unaprijed a pogotovo za pšenicu,kukuruz i sl. je gotovo nemoguće bez dotacije države. Veliki je problem neznanje i neslanaženje poljoprivrednika , taj problem se dijelomično rješava na način da su njihova djeca pozavršavala fakultete i jedan dobar dio tih ljudi se vraća na selo sa novim znanjima i tehnologijama. Koliko je vidim na selu su prisutni veliki pomaci. Ja se nadam da će to i u budućnosti ići u smjeru male manufakturne obiteljske proizvodnje jer je tu ta veća dodoana vrijednost. Jedan veliki dio tih ljudi koje spominjetete su zaista takvi ali to je sve proces razvoja i treba 100-tinjak godina da se to dovede u red. Pogledajte neki vestern pa da vidite kako su ameri to rješili prije 200-300 godina


Nemojte se ljutiti, ali ovo sto Vi pisete nema veze sa stvarnosti. Ocito ne znate sto se dogodilo sa poljprivrednom proizvodnjom i informacije koje imate su iz poljoprivredne emisije na hrt.
Na burzi je otkupna cijena psenice bile takva da kada su proizvodjaci htjeli izvesti psenicu u madjarsku ( nudila.je vecu otkupnu xijenu ) tada je drzava ZABRANILA izvoz. drzavni intervencionizam zajedno sa todoricem.je unistio poljoprivredu u hrvatskoj. Nakon kradje u Djakovstini vise nikada ta firma niti.ta regija nije oporavila. Mi tek sada nakon 23 godine od tranzicije krecemo u poljoprivrednp poduzetnistvo ?!@#$%. Niste nikada culi za kooperante sa zagarantiranom otkupnom cijenom ?
Bez poticaja. Na selu se uolce jos ne vide nikakvi pomaci. Sela vise nema.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Npr: https://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/poljoprivrednici-traze-2-20-kuna-za-kilo-psenice.html
U tom tekstu procitajte kako su poduzetnike u poljorivredi maltretirali i prosiljavali na nizu otkupnu cijenu ZABRANAMA IZVOZA gusenjem drzavnim intervencionizmom te pogodovanjem agrokoru.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Vaš link …[/url]

#Samojako#nistalabavo[/url]


#Samojako#nistalabavo[/url]

Jučer u Direktu se Šprajc osvrnuo na činjenicu da dok svi u EU rastu i ubrzavaju gospodarski rast, Hrvatska usporava. Ovi na vlasti preuzeli su državu sa rastom gospodarstva, a što su dulje na vlasti ide nam sve gore. Plenković očito pojma nema kak se država vodi. A baš smo se usrečili.

#Cenzura#nadjelu

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

@avax10, uz 3x veće troškove sve ti se to svede na isto. velika većina naših rade ono što drugi ne žele raditi. uz stan 8€ pa do 15€ bez stana. rijetki su oni koji se npr probiju do auto industrije gdje je plaća 4000€ jer švabe i već ubačeni stranci čuvaju ta radna mjesta za svoje. joša ako nemaš djece opale ti porez i td. može to biti i dobro i loše ali ako ništa drugo vrijedi zbog toga što ne gledaš domaći dnevnik i sva sraja koje on nudi. čovjek se psihički odmori no tamo si uvijek stranac i zadnja rupa na svirali.

who dares, wins

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

@verdi ajde ti meni koji zivim u Njemackoj jos malo objasni kako je nama ovdje? Kako smo mi to uvijek stranci? Kako smo zadnje rupe na svirali? Ja sam nakon 6 mjeseci u firmi kao sljaker dobio ponudu da budem sef. Kako sam ja zadnja rupa na svirali a jos nemam ni fakultet?
Nemoj trolat o necemu o cemi nemas pojma. Nadjete 2-3 luzera, koji se nisu uspjeli snaci, pa se tjesite kak vam je super u Hr

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

@vikend
Ja radim u Svedskoj već godinu dana i čista suprotnost naspram HR. Cijeni se znanje i to je to. Ako imas znanje i volju samo nebo je granica. Kad si na poslu gleda se samo tvoje shvaćanje posla. Nema veze da li si star, mlad, crn, bijel, tetoviran, gay…
U HR imam 13 godina staža i nikad nisam dobio ugovor za stalno i nikada nisam radio u struci. A o plaći da i ne pričam.
U HR sam bio zadnja rupa na svirali. Imam krivi naglasak.
Samo da napomenem da radim kao Stručnjak zastite na radu, da sam u HR mogao bih samo sanjati o tom poslu.

vas dvojica da tamo niste stranci čitali bi njihove novine, a ne naše. sigurno i naš dnevnik gledate. za vašu informaciju ja sam to prošao davnih dana i za 6mj. sam bio zaboravio gdje sam se rodio a kamo li da sam čitao novine iz domaje. slijedeći put kad budem radio kuću zvat ću švabu da mi polijepi keramičke pločice jer znam da su dobri u tome. njegovo je da radi, a moje da mislim. amen.

who dares, wins

#Svakojurojednojaje#organizmusnagudaje[/url]

New Report

Close