BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HNS i dalje jaše. Mala stranka za bezbroj fotelja:
https://www.24sata.hr/news/fotelja-je-vrlo-vazna-on-je-iz-hns-a-da-i-njega-su-uhljebili-560786

Ignore: KressoM, delux

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/tajna-uspjeha-mozda-i-najbolje-drzave-na-svijetu-uglednici-objasnili-kako-su-od-jedne-od-najsiromasnijih-u-europi-postali-zemlja-kojoj-svi-zavide/7031302/

dal nasi politicari citaju novine ?

A kak stvari stoje sa turističkim zemljištem i turističkim firmama.
Koliko vrijedi cijeli HR turizam? Treba li ipak revalorizirati imovinu u valamaru ili ovo što piše Roha nema
veze s turizmom
http://www.seebiz.eu/rohatinski-upozorava-na-potencijalni-krizni-balon/ar-171426/
Dokle poduzeće ne dođe u situaciju, bilo u okviru redovnog poslovanja bilo u slučaju stečaja ili nekog drugog oblika prekida poslovanja, da mora svoja dugovanja izvršavati prodajom imovine čija vrijednost je daleko veća u knjigama nego na tržištu”, kaže bivši guverner.
U tom se trenutku potencijalni problem pretvara u stvarni. Balon zapravo postoji od početka krize i nije ispuhan. A nije ispuhan zato što vlast nikada nije shvatila koliko je stvar ozbiljna. Problem manjka kapitala u poduzećima nije samo problem banaka i HNB-a, neće ga riješiti samo tržište i stoga traži zajedničku akciju monetarne i fiskalne politike, prenosi Dnevnik.hr.

Uglavnom nema veze s turizmom jer je vrijednost turizma jako narasla, opcenito vise manje svega na obali, u odnosu na prije 10 g.
Ali bi moglo vrijediti za gradjevince u unutrasnjosti i razne druge firme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Po koliko se knjiže nekretnine u turističkim tvrtkama? Po cijenama iz pretvorbe. Balon je u halama, poslovnim prostorima i nekretninama neturističke branše, turisti uglavnom nisu revalorizirali vrijednost

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

platinum invest konferenciju pod nazivom tržište kapitala u 2018. godini
https://www.zsem.hr/media/2018/02/Pozivnica-na-Platinum-Invest-konferenciju.pdf
KONFERENCIJU POD NAZIVOM. TRŽIŠTE KAPITALA U 2018. GODINI. U srijedu 21.02.2018. u 09:00 h na Zagrebačkoj Školi Ekonomije i Managementa … udruga banaka, Denis Alajbeg, ZŠEM, Dubravko Radošević– Ekonomski institut Zagreb, Zdeslav Šantić– Splitska Banka, Neven Vidaković-. Platinum Invest.

ima li tko kakvo štivo-komentar
denis alajbeg: mislim da na tržištu ima prostora za rast u 2018/19 a sve nakon toga je prilično neizvjesno

a kaj vi forumaši velite
sjećam se da je nekad forumaš belupo prodaval samo crnilo ko sipa a bogme bil je u pravu
ne znam kaj se ništ ne javlja mora da je u dionicama od agrokora.Ne daj bog da ga je šlagiralo ja mu želim samo sve dobro.
Nek nekaj napiše i on ali i medo tak da bude u ravnoteži.


Po koliko se knjiže nekretnine u turističkim tvrtkama? Po cijenama iz pretvorbe. Balon je u halama, poslovnim prostorima i nekretninama neturističke branše, turisti uglavnom nisu revalorizirali vrijednost

http://www.seebiz.eu/rohatinski-upozorava-na-potencijalni-krizni-balon/ar-171426/ [seebiz.eu]
dali je Roha sve rekao što je mislio

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Zar nismo vidjeli domaci kapital na djelu u slucaju agrokora ? Domaci kapital i mirovince u slucaju nexe, petrokemije i ostalih dokapitalizacija ?
Ulogu domaceg kapitala i mirovinaca u preuzimanju merkatora ?
Nadam se da ovo nikako nece preuzeti domaci kapital jer sve sto preuzme domaci kapital sluzi samo da se postavi kao meduposrednik do prodaje stranom kapitalu. U medjuvremenu samo njih nekolicina od toga ima veliku korist. Mali dionicari, umirovljenici uglavnom su izigrani. Sto dalje od domaceg kapitala. To nije nas kapital. To je privatni kapital npr Ivice Todorica ili Ante Vlahovića.

Status Quo: Roll Over Lay Down

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Domaci kapital na djelu je FRNK . Dug mu je veci od 7 EBITDA. I tko bi im dao kredit ? Toj upravi ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Kolega Renči,
Moram priznat da sve što sam vidio oko Agrokora je white collar crime. Mislim da je Todorić zapravo običan “šljaker” za tu ekipu. Mislim da je napravio jako puno za HR poljoprivredu i maloprodaju.Mislim da je zadnjih 25 godina spavao u tom tornju svom i sanjao da će dobiti neke korektne novce za razvoj posla. Baš se nedavno taj Roha pohvalio da ga je on zapravo svoji djelovanjem u HNB poslao da se zadužuje u Londonu ( nije spomenuo da ga je možda poslao kod “svojih”). Ovime nikako ne mislim obranit loše stvari o Todoriću ali po meni pozitivne daleko nadmašuju negativne. Bilo bi dobro napravit neku simulaciju događanja da on recimo nije osmislio i proveo Agrokor… Zanima me hoće li onaj Juričan napravit film o novim Gazdama pošto će to oni sebi prisvojit za 1/10 cijene koju je Todorić platio a za koju mu se prigovara da je dobio zabadava.
Znači zanima me način razmišljanja molim jedan metar s kojim ćemo mjeriti sve i svakoga.

Kolega daliborop
Moram priznat da mi je jako drago ovo što su mirovinci počeli kupovat te hotelske kuće po moru jer to je zapravo taj novi veći skok u turizmu sa domaćim kapitalom. Novaca imaju i za jačanje dotične destinacije u kojoj posluju.Jako se buni cijela branša da ima jednostavno premalo hotela da bi se gradio ozbiljan biznis u smislu produljenja sezone.
Nemožetet uvijek sve napravit kada ste zamislili očito nije bilo vrijeme. Ali su stvari postale jako povoljne u ovo trenutku i šteta što to oni koji odlučuju ne vide.
Ako ovakva firma ode mimo mirovinaca ja ću biti jako žalostan

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Kolega bbkk0000 citat : ” Mislim da je napravio jako puno za HR poljoprivredu i maloprodaju.”
Na zalost ocito nr znate sto se dogadja i donosite sud temeljem osobnog dojma, a bez cinjenica. Mozda temljem novinskih natpisa.
Poljoprivredna proizvodnja u HR je unistena, a radna snaga te potencijalni podizetnici iseljeni. Koji je udio u BDP poljoprivredna proizvodnja ? Procitajte sto vam je daliborop napisao o belju.
Ne znam da li je u pitanju samo white collar kriminal.

Ali je u pitanju pohlepa, neznanje i glupost domaceg kapitala. A s druge strane se ceka. Jucer je jedna osoba kojoj je to struka prokomentirala : Sve ce to pripasti Monsantu.
Neka pripadne i bolje njima nego.ovim ” domoljubnim tukcima “.

Status Quo: Roll Over Lay Down

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Apsolutno svo stanovnistvo ruralne hrvatske radje bi bilo kooperantima velikih multinacionalki nego todoricevog belja ili vupika zbog kojih su se i iselili i napustili domovinu. Ne moze se raditi ukoliko ne znas otkupnu cijenu proizvoda, a i kada znas koja je ne isplate je. To nije domaci kapital. To je kapital Ivice Todorića.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close