BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto nažalost? Kakve veze ima kad otvori…?

Kako nema? Duže spavaš, kuhaš ili čistiš po kući, odeš po spežu, skuhaš si kavicu, uglavnom ljepše živiš.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ovi se množe iz godine u godinu.

Evo kolike su mirovine saborskih zastupnika

cape tjedan započinje s laganih +2.5%

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Bilo bi najboljo da radi od 11 do 13, mislim da je to dovoljno vremena s obzirom na promet.

Pa Ljubljanska burza i radi tako nekako. Samo nekoliko sitnih sati dnevno.

ovaj je komentar obrisan na temi thnk neka stoji ovdje ako nije previše za temu bez cenzure.


To što je nešto vrijedilo 10 kn ne znači da je jeftino po 0.05 kn ukoliko
su su stvari na tržistu stubokom promijenile. Percepcija maloga ulagača
da će nadigrati velike igrače je čista iluzija. Zar mislite da je top dioničar
tek tako iz zabave ili hira spustio cijenu Tehnike. Spustio ju je radi toga
što je bio prisiljen na to, time je znatno umanjio i svoju imovinu, ali je očito
da ima informacije koje nemaju svi ulagači na tržištu. Mali ulagači umjesto
da pokušavaju nadigrati tržište, upravu, kompaniju trebaju koristiti povoljan
vjetar za rast i razvoj kompanije. Ukoliko bi došlo do raščišćavanje ovdje i
preslagivanja vlasničkog dokapitalizacije i neke vrste clean starta onda
mali dioničari mogu imati i svoju priliku. Kratkovidni pogledi su upravo to.
I dnevno praćenje cijene je vrlo kratkovidan i promašen pogled. Moguće
da griješim, bilo bi prvi puta na ovako školskom prijmjeru.

mislio sam da je za tebe tvoj best buy ledo na 11.000 školski primjer ?
ali izgleda da si tamo potrošio optimizam pa ovdje sipaš pesimizam.
šalu na stranu ali
top dioničari su se dokazali kao spaljivači kojima je cilj prodavati samo na dnu
ali ne i u rastu ili na vrhu tako da su tu više nego opravdane sumnje u možebitne motive,eventualne ciljeve,potencjalne zadatke…
tako da njihovo postupanje nije nužno dobar pokazatelj i za ostale,dapače moglo bi se
baš suprotno pokazati kao ispravno.
kad se stvori dovoljna količina”pomoći” tada je na bilo kojoj dionici moguć scenarij značajnog pada.
u prošloj situaciji je isti top dioničar uložio nemalo dionica na dnu ali i odustao kada je bilo jasno da će sve prodati a da cijena neće dole.
kasnije na 3x većoj cijeni je prodavao značajno manje količine
zato jer je cilj ove igre zvane burza što?
očito zaraditi što manje a spržiti što više ili možebitni sakriveni motivi koji na kraju priče ako uspiju dobiju svoje pojašnjenje?
dali bi bila senzacija da se taj scenarij iz travanja 2016 ponovi?
situacija nije ista,nikad nije,akosu problemi veći tu je i zglednija bolja budućnost kroz tsunami poslova koji je stigao i stizat će još žešće.
još se nije dogodilo da je više posla značilo manju zaradu za sektor.
a gdje je danas thnk u tom sektoru?
zašto nije gdje je nekad bila?
tko je za to kriv?
ima tko nas je tom smjeru upravio pa neka da odgovore ili neka snosi posljedice.
ako bi postojala samo namjera informiranja dioničara o stanju,planovima bio bi to razlog da se razmotri davanje povjerenja.
suprotno od toga a što direktno ima za posljedicu paniku i strah,neizvjesnost
bacalo bi sumnju da uprava to i želi.
svakome po njegovom izboru

[/quote]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Usprkos svim negativnostima, a bit ce ih jos, imam dojam da struzemo nekom muljevitom dnu. Muljevitom, sto znaci da odbijanac nece biti cist niti odjednom nego u nekim fazama:
– kreditni rejting,
– nagodba,
– rezultati firmi,
– whatever,
ali bit ce. Samo treba docekati.
Nize izgleda ne ide. Bar ne mnogo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Evo jedna moderna ljubavna Hrvatska pjesma , za razbijanje dosade !

Za tebe ja bih , to ću reći ti u startu
Cestu prešo i u Horvatinčićevom kvartu
Tako se to radi kad se nekog jako voli
Za tebe bih i Pernara zaposlio u školi .
Pored tebe ne bih trebao ja drugu
Za tebe Šeksu platio bih ja i cugu
Dao Ingrid djecu engleski da uči
Plenkovića da ugasi pożar mi na kući.
Ti na mene davno bacila si mamac
Za tebe Agrokoru postao bih jamac
Vjerovao politici gdje ništa nije sveto
Na Piranskome zaljevu ljetovao svako ljeto.
Da ne vidim svijeta
Da ne znam što me čeka
Da ostanem bez putovnica i dokumenta
Jer štogod da u ovoj državi se s.ebe
U njoj znam ostao bih samo ja zbog tebe …

molim dobronamjernog posjednika info da mi ovdje ili na private dostavi
zagubljeni datum sa kojim se je u skdd prešlo sa namire T+4 na T+3
u kojem su danu namirene obje?
unaprijed hvala

p.s.
sa T+3 na T+2 imam

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Evo jedna moderna ljubavna Hrvatska pjesma , za razbijanje dosade !

Za tebe ja bih , to ću reći ti u startu
Cestu prešo i u Horvatinčićevom kvartu
Tako se to radi kad se nekog jako voli
Za tebe bih i Pernara zaposlio u školi .
Pored tebe ne bih trebao ja drugu
Za tebe Šeksu platio bih ja i cugu
Dao Ingrid djecu engleski da uči
Plenkovića da ugasi pożar mi na kući.
Ti na mene davno bacila si mamac
Za tebe Agrokoru postao bih jamac
Vjerovao politici gdje ništa nije sveto
Na Piranskome zaljevu ljetovao svako ljeto.
Da ne vidim svijeta
Da ne znam što me čeka
Da ostanem bez putovnica i dokumenta
Jer štogod da u ovoj državi se s.ebe
U njoj znam ostao bih samo ja zbog tebe …

Čestitam! Podijelite ovu pjesmu na fejsu, jer ako je ne vidim uskoro da kruži, sam ću je podijeliti.

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

alen @
Mislim da već kruži jer sam je i sam kopirao preko ženinog profila ovdje , a vi slobodno nastavite jer ja nažalost nemam face profil 😉

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ADPL (AD Plastik d.d.)[/color]

Rast izvoza i industrijske proizvodnje

Pozitivno je na gospodarstvo utjecao i snažan rast izvoza, što se ponajviše zahvaljuje rastu gospodarstva Europske unije, najvećeg hrvatskog vanjskotrgovinskog partnera.

U prvih devet mjeseci ove godine vrijednost robnog izvoza dosegnula je 75,45 milijardi kuna, što je 13,4 posto više nego u istom lanjskom razdoblju.

No, podaci DZS-a ukazuju istodobno i na snažan rast uvoza, za 10,3 posto, na 121 milijardu kuna, pa je deficit vanjskotrgovinske robne razmjene u prvih devet mjeseci uvećan za 2,3 milijarde kuna ili 5,5 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje.

“Unatoč dinamičnom rastu robnog izvoza, procjenjujemo da je i na razini trećeg kvartala zabilježen rast uvoza i robnog deficita, dinamičniji nego u prošloj godini, što umanjuje rast BDP-a u odnosu na ostvareni rast potražnje”, navodi jedan od makroekonomista u anketi.

S druge strane, nakon kratkotrajnog poremećaja u drugom kvartalu zbog krize u Agrokoru, rast industrijske proizvodnje ponovno se ubrzao.

Tako je u trećem tromjesečju stopa rasta proizvodnje dosegnula 2,9 posto na godišnjoj razini, dok je u prvih šest mjeseci ove godine iznosila 2,1 posto.

Očekuje se rast BDP-a od 3,5 posto, najbrži u 10 godina

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close