BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

također, zanima me mišljenje svih forumaša, šta bi voljeli imati na aplikaciji i šta misle da bi bilo korisno da aplikacija posjeduje 🙂

zahvaljujem unaprijed na feedbacku

to sa “live” trgovanjem bi morao vidjeti šta kaže ekipa iz ZSE-a, ne znam kako je regulirano i bi li se ikako moglo doći do “live” trgovanja

Ako nije live onda i nije bas korisno, ja trenutno koristim pbz investor preko puffin browsera na mobu i ide live. Jedino sto nije optimizirano za mob pa moras dosta povecavai i letiti po ekranu.



jučer sam sa frendom programerom pričao o pravljenju mobilne aplikacije za dioničare ZSE-a. trenutno na tržištu ima nešto sitno aplikacija za nas, ali ništa to nije ozbiljno i profesionalno napravljeno koliko mi se čini.

mišljenje? prijedlozi? kritike?

naravno; sve je još uvijek u fazi rekla-kazala


Kakvu ste aplikaciju zamislili? Samo za praćenje cijena ili? Možda bi bilo korisna aplikacija di bi korisnik mogao izabrati pojedinu dionicu i naštimati si iznose kada hoće da mu aplikacija javi kada ta dionica dođe do određene cijene. Ili još bolje, kada se na BIDU/ASKU pojave njemu željeni iznosi kao prvi…

Ostalo, možda da javlja svaku vijest kada izađe od pojedine dionice tipa: objava, izvješće i sl…

Lako bi mogli imati i sponzorstvo od nekih brokera ili fondova…
[/quote]
imate zvono na investoru za cijene +/- ja sam trenutno svoje + isključio, da mi sada stalno ne zvone, inače koristim zvona, ako nisam baš pri kompu

Koristim ja na mobu agramov trader isto preko internet preglednika.

Naravno da bi bilo dobro da je live, al cak i da je sa 15 min zalasnjenja, opet je dobro. Ako si negdje, ne buljis non-stop, ili cak ako ne gledas svakodnevno, nego se ta cijena dogodi nakon par mjeseci, onda ti live ne znaci puno.

A opet ako imas sve vjesti vezano za dionicu na jednon mjestu, to je fora.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Aplikacija je svakako dobrodošla, što više podataka to bolje! Ja kada nekako usput želim virnuti s mobom na stanje ZSE odem na njihov sajt, međutim potpuno mi je nejasno zašto sama ZSE na svojoj stranici kasni 20+ minuta? Aktualniji je poslovni nego ZSE, ne vidim logiku?

Zse kasni 15min tocno, a to je zato da kupis njihov ZSE monitor i da zarade. Logicno.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ah, no dobro. Za detalje imam PBZ investor ali aplikacija bi bila super.

želim postaviti i nekome tko zna pitanje, da li je moguće da investicijski fondovi nepravilno izračunavaju, tj. štimaju vrijednosti udjela, jer to sam uočio već neko vrijeme.
naime promatrajući portfelje fondova uočio sam da fondovi ne prate kretanje rasta dionica koje su u portfelju bno ako bi rast trebao biti puno veći.
to vrijedi i za pozitivan i negativan rast udjela, čini mi se da se štima da uvijek ili skoro uvijek udjeli lagano rastu, a da se rast kada je trebao biti veći korigira da bi se moglo kada pada taj pad smanjiti.
uglavnom nešto mi je čudno, ako netko nešto zna o tome

dan je pametniji od noći!


želim postaviti i nekome tko zna pitanje, da li je moguće da investicijski fondovi nepravilno izračunavaju, tj. štimaju vrijednosti udjela, jer to sam uočio već neko vrijeme.
naime promatrajući portfelje fondova uočio sam da fondovi ne prate kretanje rasta dionica koje su u portfelju bno ako bi rast trebao biti puno veći.
to vrijedi i za pozitivan i negativan rast udjela, čini mi se da se štima da uvijek ili skoro uvijek udjeli lagano rastu, a da se rast kada je trebao biti veći korigira da bi se moglo kada pada taj pad smanjiti.
uglavnom nešto mi je čudno, ako netko nešto zna o tome

nisam to nikada primjetio, ali ne bih rekao da je to uopće moguće, mislim da obzirom na njihov portfelj
( nemaju oni samo hrv. dionice, sve ovisi o strukturi portfelja) vama se čini da se tu pojavljuje nekakva razlika, dovoljno je da imaju dionice na nekim drugim tržištima, proučite portfelj, to bi moralo biti jasno vidljivo kod svakoga fonda u što su uložili i koliki % , inače sam imao nekada davno nešto u Erste Total Ist, ali mislim da je to propalo ili se priključilo drugom fondu, povukao sam se nakon mjesec dana s 5% minusa i ne pomišljam nikada više dati nekome da upravlja s mojim novcem, nisu oni baš neki experti

to bas pratim što ste napisali, i pravim svoje izračune temeljem portfelja koji je javan.
da li je točan neznam i uzimam postotak greške 10 posto.
i razlika se uvijek pojavi kada očekujem veći rast, tada izostane, kao i veći pad.
mislim da amortiziraju i prilagođavaju dnevne izračune udjela, prvenstveno negativne da psihološki utječu na udjeličare vlasnike udjela.

dan je pametniji od noći!

ovo se ne tiče ovih o kojima vi pišete, ali dobro je znati, radi mirovine;
http://hr.seebiz.eu/mirovinski-fondovi-lani-zaradili-preko-pet-milijardi-kuna/ar-149873/
odabrao sam kategoriju A prije dvije godine, mislim

New Report

Close