BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Forumi su zapravo oduvijek bili problem, a preteča su društvenih mreža koje su se kasnije pojavile. Isto kao što se ljudi na forumima kriju pod nickovima, te se tako se osjećaju superiornima nad ostalima, na društvenim mrežema su ‘najgrlatiji’ upravo oni sa lažnim profilima. Također, oni sa pravim profilima većinom predstavljaju život kakav ne žive, prikazivajući ga puno boljim nego što jest.

Sigurno često pogledate komentare na medijima tipa jutarnji, index i slično, te se pitate kako je moguće da ima toliko luđaka!? Bar ja se pitam, a da bude gore, često krenem čitati iste samo kako bi se načudio tom ‘fenomenu’, pitajući se tko su uopće ti ljudi? Kako je moguće da imaju toliko mržnje u sebi, da su toliko ljuti na sve oko sebe. Vrijeđanje i omalovažavanje ljudi oko sebe, posebno onih uspješnih, a koje uopće ne poznaju njima je svakodnevnica. Zašto?
Pomislio sam da im očito život ne vrijedi ništa kad provode toliko vremena bez ikakvog smisla i svrhe. Po cijeli dan samo pljuvati po svemu i svakome, samo kako bi nahranili svoj ego na taj način, kako bi se osjećali dobro, superiorno!? A zapravo su nitko i ništa u stvarnom životu. Da je suprotno, nebi se skrivali iza lažnih profila, zar ne!? Smatram da društvene mreže, npr. Facebook imaju preko 50% lažnih profila i računa, ali su oni najaktivniji, tako da tu i pravila facebooka padaju u vodu jer je to ono što im donosi profit. Iako nerijetko i brišu iste, ali zanemarivo na ukupan broj.

Za razliku od društvenih mreža, forum je od početka zamišljen na način da se piše pod nekim nickom ili tajnim imenom jel. Samim tim, članovi su sigurni u sebe da mogu pisati šta god zažele, bez obzira jeli to istina ili laž. Iako rijetko, čitajući ponekad forum.hr koji je vjerovatno daleko najjači i najaktivniji, upitam se kako je moguće da ima toliko pametnih i uspješnih ljudi na jednom mjestu. Ljudi koji znaju sve o svakome i o svemu. Mislim se pritom, kako nemamo bar 150 najboljih tvornica svega i svačega, kako nemamo 1000 uspješnih svjetskih start upova, generalno kako nemamo najmanje 200,000 uspješnih i bogatih poduzetnika, svi redom potekli sa foruma. Kad ono, u stvarnosti imamo sve suprotno od toga i to da je vjerovatno oko 99% tih forumaša nesposobno zaraditi tisuću eura mjesečno. Kao rezultat te nesposobnosti, njima su svi krivi, od države, preko susjeda, čak do prijatelja koje su spremni omalovažavati i vrijeđati svakodnevno redom, naravno inkognito.

Što se tiče specifičnih foruma kao što je Moj Novac ili Poslovni koji su financijske prirode, a koji su diretno povezani sa kretanjima cijena na tržištu kapitala, to je tek posebna priča. Samim tim što smo svi od početka na njima zbog osobnog profita, dovoljno govori o profilima forumaša. Špekulanti koji žele na određeni način doći do informacije, koju će iskoristiti kako bi zaradili novac. Ne samo da smo spremni iskostiti informaciju koju smo saznali tu, već smo istu spremni i plasirati ostalima, bila ona istina, poluistina ili laž. Jer, budimo iskreni, prvenstveno želimo sebi zaraditi novac, a ne pomoći nekom drugom kako bi ga on zaradio, zar ne!? Ako netko usput uz tvoju pomoć i zaradi super jel, ali nije nam to namjera. Pri tom nastojanju mnogi od nas nisu vjerovatno razmišljali na način da bi se mnogi forumaši i čitatelji mogli navući na ulaganje kasno, neki i prekasno, pa su pri tom i gubili novac. Zapravo, većina uvijek gubi, a rijetki zarađuju, oni koji su prvi ili eventualno drugi. Treći u redu su već u riziku da ne vrate uloženo. Samim tim, svi smo mi ovdje stvarali neprijatelje tijekom naše tzv. forumaške karijere, jer smo nekad negdje nekoga ‘navukli’ u dionicu koja je kasnije izgubila na vrijednosti. Bar oni misle da smo im upravo mi krivi za to, ne razmišljaju da su zapravu oni sami i jedini krivci, jer su oni osobno donijeli odluku da kupe određenu dionicu po određenoj cijeni.

A BALVANA!!! :) :) :)

Evo jedan konkretan primjer. Ako je dionica bila 30 kn i pisalo se na forumu o njoj da je dobra investicija, a netko je kupio kad je bila po 100 kn na osnovi tog pisanja, tko je kriv kad je ista pala na 50 kn, pri čemu je ovaj kupac što je kasnio izgubio 50%, dok je ovaj prvi zaradio npr. bar 150%? Naravno, da će onaj tko je izgubio kriviti ovog tko je zaradio novac i koji je prvi investirao, koji je prvi prepoznao priiku. Uvijek je tako i upravo zbog toga je nemoguće imati većinu onih koji će te podržavati na forumu. Jer većina ipak gubi novac na burzi, zar ne!? Ja sam dosta pisao na forumu u proteklih 11 godina, a zapravo se čudim kako nema i više onih koji me mrze. Jer su ‘zbog mene’ izgubili novac. Ne žele priznati sebi da su oni krivci i da su nesposobni sami pronaći priliku, biti prvi i zaraditi.

Od kada sam ovdje na forumu, evo već 12ta godina, zaista sam se nagledao svega i svačega, te sudjelovao nekad i u neprimjerenim prepirkama, a uvijek prozvan i isprovocicaran od strane nekoga, zbog svega navedenog gore. Nisam vrijeđao, ali sam zaista znao poluditi i bio spreman doslovno na fizički obračun. No, oni koji takve prepirke pretežno započnu nisu oni koji su oštećeni trgovanjem koje je rezultiralo gubitkom na osnovi nečijeg pisanja. To su upravo oni o kojima sam pisao u početku ovog članka, oni koji nisu zadovoljni svojim životom, koji misle da su najpametniji i koji misle da im nitko nije ravan. Dok sa druge strane znaju da su nule u stvarnom životu. Ali su zato jaki na jeziku, pljuvati i omalovažavti svakoga ovdje, jer su hrabri pisati pod maskom. Dok nikad nisu imali muda, bar ih ja nisam upoznao, reći tko su i što su u stvarnom životu. Kako i bi, tek onda njihovo samoveličanje nebi imalo nikavog smisla.

E sad, tko će se gdje pronaći u ovome tekstu ne znam, ali znam da će neki zamjeriti, dok će drugi podržati isti. Ja bar ne pišem pod maskom jer većina zna tko sam i što sam i znam da nikoga nikad nisam prevario za osobnu dobrobit, niti mi je to ikad bila namjera. Volim pisati i oduvijek sam htio ukazati na dobru priliku, kako bi se od nje profitiralo. Dokaz tome je i moje pisanje bloga, na kojem sam u protekle dvije godine potpuno besplatno sa preko 700 članaka i analiza educirao, davao preporuke i savjete desecima tisuća trgovaca forexa iz 140 zemalja svijeta. Dakle, na osnovi toga što pišem nisam zaradio niti jedne lipe sebi, dok su mnogi profitirali tko zna koliko puta na osnovi mene. Jesu li u konačnici uspjeli? Pa, sigurno je da njih preko 90% nije, ali znam da mene nitko nije nikad okrivio za to. Jer ne donosim ja konačne odluke o tome kada će i koliko netko uložiti, te koliko će riskirati pri tom. Svatko je kovač svoje sreće u ovom poslu posebno, ali i u bilo kojem drugom, morate biti svjesni da ste jedino vi krivi za vaš gubitak ili neuspjeh, najvećim dijelom koji je presudan. Nitko više.
Evo stvarno sam se uzpisao.
Sve vas lijepo pozdravljam iako ja u biti nevjerujem u forex jer je tko god je iskušao tu igru 99% ih je izgubilo ne samo ulog nego i sve što su imali.

A BALVANA!!! :) :) :)

i zaključak,,,,,BUDI SVOJ

dan je pametniji od noći!

Bear, može adresa tog bloga da bacim oko? Može i na pp ako je ok…
Pozdrav!

Ako nije problemi ja bi htio znati link bloga.

Vjerujte mi nista pametno necete nauciti ni vidjeti.
Ako se nekom suprostavite sa razlicitim misljenjem par trolova od moderatora ce vas mjesecima omalovazavati i rugati se sa vama..
A vjerujte mi na rijec ne treba vam to..
Poslovni. hr je svjetlosne godine ispred tog.
Sama cinjenica da niste nikad culi za njega dovoljno govori a postoji preko 15 godina.
Ono dno dna ljudi… Cast iznimkama.
Rekli bi kad ih citate da ti ljudi vode svjetsku ekonomiju i drmaju wall streetom a ne da su nekoliko puta bankrotirali nego svako dvije godine po jednom… I sto je najsmjesnije kad im na to ukazete oni ce vas omalovaziti i rugati se..
Ima tamo i dobrih i kvalitetnih… Ali na prst jedne ruke.
Dovoljno vam je to da je moderator najveca varalica u povjesti svih dionickih foruma u RH…
Bit cete prevareni kako god… Ako ne odmah o da za koju godinu….

A BALVANA!!! :) :) :)

Brodari su burek. Prevara. Moze se zaraditi na brzinu ako uletis u pravom trenutku, ali ne zaradjuju i nece jos dugo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

koliko tocno iznosi nas bdp?
ne mogu nigdje nac konkretnu brojku, samo promjene. neka moja racunica je oko 330mlrd

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre

48.7 mlrd $ je u 2016, mislim da jos nema sluzbenog za 2016

http://m.tportal.hr/biznis/459944/Zasto-nestaje-papirnati-novac-i-kome-je-to-u-interesu.html

sto se krije iza ovoga? bitcoin ?


http://m.tportal.hr/biznis/459944/Zasto-nestaje-papirnati-novac-i-kome-je-to-u-interesu.html

sto se krije iza ovoga? bitcoin ?

Zdrav razum? Novčanice su pune raznih bakterija, fekalija i droge, gotovina je komplicirana za proizvesti, skupa za skladištiti i prevoziti, laka za ukrasti, bogom dana za kriminalne radnje. Živjelo kartično plaćanje!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Brodari su burek. Prevara. Moze se zaraditi na brzinu ako uletis u pravom trenutku, ali ne zaradjuju i nece jos dugo.

E moj serislave imas ime koje ti bas pristaje.
Da nije brodara ti bi zivio jos u kamenom dobu.
Pa 90% svetske trgovine se odvija morem..
A i vise bi da je eu odvojena od rusije..
Zao mi je napisati ti ovo ali nista ti duso draga ne razumijes.
Brodari su generatori svjetske razmjene dobara… I do se ne izmisli teleportiranje roba bilo koje vrste oni ce i dalje biti …..ma bolje da ne trosim bateriju…. Je u pravu si serislave

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close