BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Matematičko pitanje, pa molim nekoga da mi pojasni ako zna.

Kupim 100 dionica po 10 kn.
Sutra im cijena padne na 5 kn.
Ja kupim još 100 dionica po 5 kn.

Sad imam 200 dionica s prosječnom nabavnom cijenom 7.5 kn

Prekosutra cijena dionice skoči na 6 kn.

Ja prodam 90 dionica po 6 kn.

Kako financijski stojim?

Jer cilj mi je s tim novcem naksutra kupiti još 90 dionica po tipa 5.5 kn, ili 6 kn, nije bitno, samo u svrhu snižavanja ulazne cijene.

Jel to pametno ili ne?

Svi bi mi htjeli kupit jeftino i prodati skupo, ali to baš tako ne ide.
Čuj, dno i vrh ćeš jako teško pogoditi, tako da se oko toga nemoj brinuti.
To o čemu mozgaš je po meni nebitno. Čuo si što je bitno – razlog zašto ulaziš u neku dionicu. I nadodao bih – koliko prinosa očekuješ, odnosno kada misliš izaći. To moraš raščistiti prije nego išta kupiš.

Ranije sam i ja slično razmišljao.. nadokupljivanje, smanjenje cijene ulaza… to samo govori da si na gubitku i nisi siguran u to što radiš.

Ja sada, poslije par godina burze, kupujem gotovo isključivo dionice koje su u rastu. Ne brinem se što sam mogao proći jeftinije, jer sam sigurniji da dionica ide gore. Dosta sam se napušio novaca da naučim neke stvari. Sada u portfelju imam 5 dionica i sve su u plusu.

Kada recimo kupujem u minusu – kada je neki poremećaj, poput nedavnog referenduma o Brexitu. Recimo ATGR ispod 800 kn, meni je to dobra kupnja. Gdje ćeš naći bržu, sigurniju i bezbrižniju zaradu od 2,5%? A što ću nadokupiti u očitom rastu – možda RIVP. Razmišljam još…

Čitaj i uči. Zapisuj svoja zapažanja, to je zakon.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

PD nema niti jedan kutak da objavi vijest

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sud-u-munchenu-danas-izrice-presudu-josipu-perkovicu-i-zdravku-mustacu-1103777


PD nema niti jedan kutak da objavi vijest

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sud-u-munchenu-danas-izrice-presudu-josipu-perkovicu-i-zdravku-mustacu-1103777

.

Zato bezvezne ” vesti iz regiona” objavljuju sve u šesnaest .

Evo, javlja se Posejdon na dužnost da objasni kako se trguje.

Prvo, par godina uložiš u učenje o investiranju. To ne uključuje ovaj forum, već znači čitanje knjiga iz područja investiranja, možda kakav semianr o čitanju FI-ja, ili brokerski ispit. Upoznaš se sa tehničkom i fundamentalnom analizom te pravnim okvirom.

Drugo, postaviš svoje investicijske ciljeve i novac s kojim se želiš “igrati” na burzi i bez kojeg možeš prehraniti sebe i svoju obitelj.

Treće, kreneš u analizu kompanija koje te zanimaju i odbereš one za koje ti tvoja analiza pokaže da su najbolje prilike. Pritom pazi – tvoja analiza, tvoja odgovornost! Još jednom provjeriš sve okolnosti koje bi mogle utjecati na kompaniju.

Četvrto, kreneš u kupnju, ali ne sa cijelim iznosom kojeg namjeravaš investirati u pojedinu kompaniju, jer je gotovo 100 % da nećeš pogoditi minimalnu cijenu. Ali te nije puno briga zbog toga, jer znaš da je tvoja analiza konzistentna i da investiraš, a ne špekuliraš, pa te dnevne oscilacije cijena ne diraju niti najmanje. Pa kreneš u dokup po nižoj cijeni jer znaš da za manju cijenu dobijaš ono što vrijedi puno više.Što je cijena niža to je tvoj rizik manji!

Peto, ako ne moraš, ne prodaješ svoje dionice, iz dva razloga: 1) jer time samo stvaraš dobit svom brokeru, a sebi nabijaš dodatne troškove i poreznu obavezu i 2) nisi siguran hoće li se cijena ponovno vratiti na dovoljno nisku razinu da povoljan ulaz.

Šesto, napokon dočekaš uzet svoje dionice i kada su cijene dionica najviše ti ih imaš najviše.

Sedmo, i najvažnije – kada i ostali shvate da je vrag odnio šalu i da je vlakić krenuo, pa se i oni odluče investirati, onda im prodaš dionice po najvišoj cijeni. A kada shvate što su napravili onda sa brdom love u džepu čekaš da počnu sipati žuć po forumu, a dionice potržištu po niskim cijenama. Tada počenš opet kupovati.
I tako perpetuum mobille

To ti je sva burzovna mudrost. 🙂

La vita e bella!



PD nema niti jedan kutak da objavi vijest

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sud-u-munchenu-danas-izrice-presudu-josipu-perkovicu-i-zdravku-mustacu-1103777

.

Zato bezvezne " vesti iz regiona" objavljuju sve u šesnaest .
[/quote]
možda se srame, uopće nije nebitna vijest za burzu, jasno je da ovdje vladaju projugoslavenska razmišljanja




PD nema niti jedan kutak da objavi vijest

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sud-u-munchenu-danas-izrice-presudu-josipu-perkovicu-i-zdravku-mustacu-1103777

.

Zato bezvezne " vesti iz regiona" objavljuju sve u šesnaest .
[/quote]
možda se srame, uopće nije nebitna vijest za burzu, jasno je da ovdje vladaju projugoslavenska razmišljanja

[/quote].

Je , srame se , pocrvenili od sramote 😄

Čestitke svima za DAN POBJEDE I DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI !
Živjeli!

Trebam pomoć u vezi SKDD-a Prvih 10 – povijesni podaci.
Radim završni rad i trebam vidjeti kakvo je stanje dioničara bilo u prošlosti za određene izvrštene dionice na dan izvrštenja i usporediti sa današnjim stanjem, ali uopće ne razumijem kako funkcioniraju povijesni podaci.
Npr. za Belišće DD (BLSC-R-A) želim vidjeti stanje na 06.11.2012. i na današnji dan.
On mi nudi usporedbu nekakvu, ali ju ne razumijem.

kako se šalje zahtjev za prijateljstvo? nisam bio par godina tu i sad se uopće ne snalazim

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

gore desno (desno od palac gore/dolje) imas kvacicu u kojoj se nalazi posalji zahtjev

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre


kako se šalje zahtjev za prijateljstvo? nisam bio par godina tu i sad se uopće ne snalazim

skužijo.. :).. svejedno hvala onima koji su se javili

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

O pa kolega super24, dobro nam se vratili … 🙂

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close