BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kaj budete koji redak napisali o Zokinoj koruptivnoj aferi?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Da li je netko dobio Privremeno porezno rješenje od porezne i jel imate prikazane Primitke od otuđenja financijske imovine navedene tj. promet dionicama? Jel vam zbog toga prijeti ukidanje nekih olakšica za vas ili obitelj??

Matematičko pitanje, pa molim nekoga da mi pojasni ako zna.

Kupim 100 dionica po 10 kn.
Sutra im cijena padne na 5 kn.
Ja kupim još 100 dionica po 5 kn.

Sad imam 200 dionica s prosječnom nabavnom cijenom 7.5 kn

Prekosutra cijena dionice skoči na 6 kn.

Ja prodam 90 dionica po 6 kn.

Kako financijski stojim?

Jer cilj mi je s tim novcem naksutra kupiti još 90 dionica po tipa 5.5 kn, ili 6 kn, nije bitno, samo u svrhu snižavanja ulazne cijene.

Jel to pametno ili ne?

Odustani od burze

@Igor9
hahahahaha


Matematičko pitanje, pa molim nekoga da mi pojasni ako zna.

Kupim 100 dionica po 10 kn.
Sutra im cijena padne na 5 kn.
Ja kupim još 100 dionica po 5 kn.

Sad imam 200 dionica s prosječnom nabavnom cijenom 7.5 kn

Prekosutra cijena dionice skoči na 6 kn.

Ja prodam 90 dionica po 6 kn.

Kako financijski stojim?

Jer cilj mi je s tim novcem naksutra kupiti još 90 dionica po tipa 5.5 kn, ili 6 kn, nije bitno, samo u svrhu snižavanja ulazne cijene.

Jel to pametno ili ne?

Nikada nije dobro kupovati ako je razlog kupovanja snižavanje ulazne cijene.


Matematičko pitanje, pa molim nekoga da mi pojasni ako zna.

Kupim 100 dionica po 10 kn.
Sutra im cijena padne na 5 kn.
Ja kupim još 100 dionica po 5 kn.

Sad imam 200 dionica s prosječnom nabavnom cijenom 7.5 kn

Prekosutra cijena dionice skoči na 6 kn.

Ja prodam 90 dionica po 6 kn.

Kako financijski stojim?

Jer cilj mi je s tim novcem naksutra kupiti još 90 dionica po tipa 5.5 kn, ili 6 kn, nije bitno, samo u svrhu snižavanja ulazne cijene.

Jel to pametno ili ne?


Biste li prodali televizore ispod nabavne cijene, dakle s gubitkom, da biste imali novac kupiti iste te ali po nižoj nabavnoj cijeni?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Matematičko pitanje, pa molim nekoga da mi pojasni ako zna.

Kupim 100 dionica po 10 kn.
Sutra im cijena padne na 5 kn.
Ja kupim još 100 dionica po 5 kn.

Sad imam 200 dionica s prosječnom nabavnom cijenom 7.5 kn

Prekosutra cijena dionice skoči na 6 kn.

Ja prodam 90 dionica po 6 kn.

Kako financijski stojim?

Jer cilj mi je s tim novcem naksutra kupiti još 90 dionica po tipa 5.5 kn, ili 6 kn, nije bitno, samo u svrhu snižavanja ulazne cijene.

Jel to pametno ili ne?

e pa kakvo je ovo pitanje????


Matematičko pitanje, pa molim nekoga da mi pojasni ako zna.

Kupim 100 dionica po 10 kn.
Sutra im cijena padne na 5 kn.
Ja kupim još 100 dionica po 5 kn.

Sad imam 200 dionica s prosječnom nabavnom cijenom 7.5 kn

Prekosutra cijena dionice skoči na 6 kn.

Ja prodam 90 dionica po 6 kn.

Kako financijski stojim?

Jer cilj mi je s tim novcem naksutra kupiti još 90 dionica po tipa 5.5 kn, ili 6 kn, nije bitno, samo u svrhu snižavanja ulazne cijene.

Jel to pametno ili ne?


Pametno sigurno nije. Kockaš. To ti nikad ne može biti pametno. Što ti znači smanjeni prosjek? Jel ti bolje izgubit 10% na uloženih 1000 kn (to ti je gubitak 100 kuna) ili 5% na uloženih 10.000 kn (to ti je gubitak 500 kuna iako ljepše zvuči “5%” kad se radi o gubitku).

Ti moraš skroz promijeniti način razmišljanja kod dionica i malo uložiti vremena za steći neko osnovno znanje.

A ovo konkretno pitanje što si pitao, pitaš kako financijski stojiš? U konkretnom primjeru uložio si 1.500 kn, a sada imaš 110 dionica koje vrijede 660 kn na cijeni od 6 kuna i 540 kn keša koji si dobio od prodaje 90 dionica po 6 kuna. To ti je ukupno 1.200 kn. Dakle izgubio si 300 kn, iliti 20%. Na jednoj kocki si izgubio, na jednoj dobio. Bilo kako bilo, kockanjem samo kratkoročno možeš biti u dobitku. Ostatak pitanje o nadokupljivanju dionica nema smisla jer govoriš samo o cijeni, dakle opet kockanje. Pravo pitanje je koliko vrijedi dionica i zašto bi je kupovao.

Nažalost ti je razmišljanje potpuno krivo i na taj način ćeš pogubiti novce. Ili ćeš dobivati ako bude burza rasla. Ali puno manje nego što bi mogao. A ako bude burza padala onda ćeš gubiti. Al puno više nego bi trebao.

Iako tako izgleda, ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica već samo nagovor na promišljanje i edukaciju. Radite kako hoćete, samo razlikujte što je kockanje, a što je ulaganje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[/quote]
Pametno sigurno nije. Kockaš. To ti nikad ne može biti pametno. Što ti znači smanjeni prosjek? Jel ti bolje izgubit 10% na uloženih 1000 kn (to ti je gubitak 100 kuna) ili 5% na uloženih 10.000 kn (to ti je gubitak 500 kuna iako ljepše zvuči "5%" kad se radi o gubitku).

Ti moraš skroz promijeniti način razmišljanja kod dionica i malo uložiti vremena za steći neko osnovno znanje.

A ovo konkretno pitanje što si pitao, pitaš kako financijski stojiš? U konkretnom primjeru uložio si 1.500 kn, a sada imaš 110 dionica koje vrijede 660 kn na cijeni od 6 kuna i 540 kn keša koji si dobio od prodaje 90 dionica po 6 kuna. To ti je ukupno 1.200 kn. Dakle izgubio si 300 kn, iliti 20%. Na jednoj kocki si izgubio, na jednoj dobio. Bilo kako bilo, kockanjem samo kratkoročno možeš biti u dobitku. Ostatak pitanje o nadokupljivanju dionica nema smisla jer govoriš samo o cijeni, dakle opet kockanje. Pravo pitanje je koliko vrijedi dionica i zašto bi je kupovao.

Nažalost ti je razmišljanje potpuno krivo i na taj način ćeš pogubiti novce. Ili ćeš dobivati ako bude burza rasla. Ali puno manje nego što bi mogao. A ako bude burza padala onda ćeš gubiti. Al puno više nego bi trebao.

Iako tako izgleda, ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica već samo nagovor na promišljanje i edukaciju. Radite kako hoćete, samo razlikujte što je kockanje, a što je ulaganje.
[/quote]

KressoM, hvala na odgovoru. Za razliku od ostalih, ti si mi dao objašnjenje. Ovo pitanje je tu bilo postavljeno s razlogom da vidim zašto je loše spustiti ulaznu cijenu koliko ide (u vrijeme bear marketa) i zatim na nižim razinama dočekati bull, te brže krenut ostvarivat profit.

Dio imovine je odlično imati u dionicama, pogotovo kada počneš mlad.
1. Burza nema veza sa klasičnom kockarnicom, kladionicom itd.
2. Za početak treba puno učiti i čitati sve živo
3. ZSE je potpuno neefikasna burza, to znače da će neke dionice za godinu, dvije, deset
vrijediti puno više. Neke će firme propasti.
4. Osobno bih gledao: – likvidnost, dividendu, fundamente i (da budu turističke), odnos prema malim d.
Ovo u zagradi je moja preferencija i može biti potpuno krivo. Trenutno je po mome
mišljenju HIMR zicer, ali je nisam nikakav stručnjak. Zanimljiv mi je AD Plastik iako ga nemam
jer sam u turistima pa vjerojatno nisam do kraja objektivan.

Malo sam skrenuo s teme, ali pad cijene nije dovoljan razlog za kupnju, ali može biti kao
kod spomenutog HIMR (mislim da ovdje jest razlog, koliko vidim ići će i ispod 700 kn).
Kupovanja samo što cijena pada je suicidalno razmišljanje s dobrim namjerama.

http://www.seebiz.eu/wada-razocarana-sto-rusija-nije-izbacena-s-oi/ar-139954/

Šimunić za dom spremni diskvalificiran … iako je jasno da to nema veze s Hitlerom
Hrvatska bi letjela s prvenstva ….
nogometaš Ademi kažnjen godinama…

New Report

Close