BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dividenda minus porez i prirez
http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/426992/Koje-kompanije-ce-ove-godine-najbogatije-nagraditi-dionicare.html

Jdos i hupz cekamo objavu o dividendi, bcin takoder


Moje posljednje iskustvo trgovanja na ZSE 😃. Uđem ja u jednu dionicu sa 100000 kn. Preko brokera, telefonski (ne mogu drugačije zbog posla) uz proviziju1,2%.(1200kn) Za neko vrijeme dionica naraste 10% i ja prodam, broker uzme 1,2% (1320kn) Pazi !!! To je 13% od moje dobiti !!! Kad uzmem u obzir i onaj famozni porez državi (1200kn) stvar izgleda ovako. U cijeloj toj transakciji zaradio sam 10000 kn a trošak (brokerska provizija+porez) iznosi 3720 kn. Jednostavno rečeno, od zarađenog novca sam izgubio 37,2%. DOBRODOŠLI U HRVATSKU 😃

MOŽE LI BOLJE ?

Porez
Nedavno je proradla regionalna platforma za trgovanje dionicama SEE Link. Treba provjeriti omogučuje li ona trgovanje hrvatskim dionicama bez plaćanja poreza na kapitalnu dobit.
Ako omogućuje trgujte izvana ili podnesite ustavnu tužbu jer u ovoj državi Vas očito netko diskriminira i stranim investitorima omogućuje povlašteni položaj u odnosu na domaće.

Brokerske usluge
Znate da može mnogo povoljnije.

Posao
Ako zbog rada trpe Vaše investicije prestanite raditi. Ili otiđite negdje gdje se rad cijeni. Rad u Hrvatskoj je najčešće gubitak vremena.
Lp,
upupup


Jdos i hupz cekamo objavu o dividendi, bcin takoder

Ima li netko info oce li bit dividende za ove dionice?



Moje posljednje iskustvo trgovanja na ZSE 😃. Uđem ja u jednu dionicu sa 100000 kn. Preko brokera, telefonski (ne mogu drugačije zbog posla) uz proviziju1,2%.(1200kn) Za neko vrijeme dionica naraste 10% i ja prodam, broker uzme 1,2% (1320kn) Pazi !!! To je 13% od moje dobiti !!! Kad uzmem u obzir i onaj famozni porez državi (1200kn) stvar izgleda ovako. U cijeloj toj transakciji zaradio sam 10000 kn a trošak (brokerska provizija+porez) iznosi 3720 kn. Jednostavno rečeno, od zarađenog novca sam izgubio 37,2%. DOBRODOŠLI U HRVATSKU 😃

MOŽE LI BOLJE ?

Porez
Nedavno je proradla regionalna platforma za trgovanje dionicama SEE Link. Treba provjeriti omogučuje li ona trgovanje hrvatskim dionicama bez plaćanja poreza na kapitalnu dobit.
Ako omogućuje trgujte izvana ili podnesite ustavnu tužbu jer u ovoj državi Vas očito netko diskriminira i stranim investitorima omogućuje povlašteni položaj u odnosu na domaće.

Brokerske usluge
Znate da može mnogo povoljnije.

Posao
Ako zbog rada trpe Vaše investicije prestanite raditi. Ili otiđite negdje gdje se rad cijeni. Rad u Hrvatskoj je najčešće gubitak vremena.
Lp,
upupup
[/quote]

U čemu je diskriminiran?
Pa ja isto tako ne plaćam porez na kapitalnu dobit kad trgujem na američkoj burzi.




Moje posljednje iskustvo trgovanja na ZSE 😃. Uđem ja u jednu dionicu sa 100000 kn. Preko brokera, telefonski (ne mogu drugačije zbog posla) uz proviziju1,2%.(1200kn) Za neko vrijeme dionica naraste 10% i ja prodam, broker uzme 1,2% (1320kn) Pazi !!! To je 13% od moje dobiti !!! Kad uzmem u obzir i onaj famozni porez državi (1200kn) stvar izgleda ovako. U cijeloj toj transakciji zaradio sam 10000 kn a trošak (brokerska provizija+porez) iznosi 3720 kn. Jednostavno rečeno, od zarađenog novca sam izgubio 37,2%. DOBRODOŠLI U HRVATSKU 😃

MOŽE LI BOLJE ?

Porez
Nedavno je proradla regionalna platforma za trgovanje dionicama SEE Link. Treba provjeriti omogučuje li ona trgovanje hrvatskim dionicama bez plaćanja poreza na kapitalnu dobit.
Ako omogućuje trgujte izvana ili podnesite ustavnu tužbu jer u ovoj državi Vas očito netko diskriminira i stranim investitorima omogućuje povlašteni položaj u odnosu na domaće.

Brokerske usluge
Znate da može mnogo povoljnije.

Posao
Ako zbog rada trpe Vaše investicije prestanite raditi. Ili otiđite negdje gdje se rad cijeni. Rad u Hrvatskoj je najčešće gubitak vremena.
Lp,
upupup
[/quote]

U čemu je diskriminiran?
Pa ja isto tako ne plaćam porez na kapitalnu dobit kad trgujem na američkoj burzi.

[/quote]

Čestitam na pametno izabranom poslu.
Trgujete li na američkoj burzi hrvatskim dionicama?
Lp,
upupup

Placanje poreza nema veze s platformom preko koje trgujes nego s poreznom rezidentnoscu. Ako si rezident RH i trgujes dionicama bilo gdje na svjetu zaradu ostvarenu na dionicama moras prijaviti u HR i na to platiti porez. Ako si npr rezident Njemacke (npr Hrvat koji je odeslio u njemacku i tamo zivi Xgodina) i trgujes na ZSEu s HR dionicama ti si duzan platiti porez na kapitalnu dobit Njemackoj ne Hrvatskoj.

Makedonac, Srbin itd. koji zaradi novac trgujuci HR dionicama nema obvezu platiti ista u HR nego samo u svojoj zemlji (ako njegova zemlja ima porez na kd), isto tako ti kada trgujes dionicama u Makedoniji, Srbiji itd ne moras platiti porez tamo nego samo ovdje.

Doduse situacija nije bas crno bijela (gore sam malo pojednostavnio stvari), kada drzave imaju potpisane ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja situacija moze biti drugacija nego li je gore opisano

...



Jdos i hupz cekamo objavu o dividendi, bcin takoder

Ima li netko info oce li bit dividende za ove dionice?
[/quote]
Hupz bi trebao imat, lani je objavio u 7 mjesecu, tako da za neke konkretne info cemo jos pricekat malo.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Placanje poreza nema veze s platformom preko koje trgujes nego s poreznom rezidentnoscu. Ako si rezident RH i trgujes dionicama bilo gdje na svjetu zaradu ostvarenu na dionicama moras prijaviti u HR i na to platiti porez. Ako si npr rezident Njemacke (npr Hrvat koji je odeslio u njemacku i tamo zivi Xgodina) i trgujes na ZSEu s HR dionicama ti si duzan platiti porez na kapitalnu dobit Njemackoj ne Hrvatskoj.

Makedonac, Srbin itd. koji zaradi novac trgujuci HR dionicama nema obvezu platiti ista u HR nego samo u svojoj zemlji (ako njegova zemlja ima porez na kd), isto tako ti kada trgujes dionicama u Makedoniji, Srbiji itd ne moras platiti porez tamo nego samo ovdje.

Doduse situacija nije bas crno bijela (gore sam malo pojednostavnio stvari), kada drzave imaju potpisane ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja situacija moze biti drugacija nego li je gore opisano

Zahvaljujem na objašnjenju zakona.
Ipak, ostaje otvoreno glavno pitanje.
U Ustavu imamo definirane neke stvari koje trebaju spriječiti diskriminaciju.
Ako Ustav sriječava diskriminaciju, a neki drugi zakon je omogućuje zna se što treba mijenjati.
Oporezivanje hrvatskih građana za nešto što netko drugi može raditi ili imati u Hrvatskoj radeći unutar ili izvan RH , a bez plaćanja poreza, je diskriminacija.
Osnovno je pitanje je li diskriminacija omogućena ili nije.
Lp,
upupup

Moram pohvalit, nova emisija na Hrt-u Javna ponuda. Sat vremena o poduzetnistvu, dionicama, turizmu… Od odlaska samoupravljača stvar se očito popravlja…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Pravo je pitanje zašto su uveli porez na dobit???
Jednostavan odgovor je očekuju nastavak rasta BDP-a
i rast burze. A naravno kad nisu kompenzirali pad
ošišat će opet dioničare kroz porez jer jednostavno
većina toga mora rasti.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

ispričavam se svima ako ovo što ću napisati nije u skladu s temom ovog foruma, ali moram ovo podijeliti s vama. pa me slobodno isto kritizirajte :). (ako uopće moderator ostavi ovaj post).

pred 3 mjeseca sam se odselio zbog posla u Belgiju i sad navratio ovaj vikend u Zg, da vidim familiju i frendove. i onda trenutak prosvjetljenja s jednim taksistem ekološki osviještene firme u Zg…

lijepo mi je striček taksist (jasno koja firma) sve objasnio… da je problem u meni i da ja uništavam RH i da je zbog mene u državi tako kako je. kako je to izgledalo (taj razgovor)?

vozi on mene do Središća u kasni noćni sat, pored fontana i kaže da su malo stali s gradnjom. odgovorim da ne znam.
kaže on da on zna, da ne vidi da se nešto gradi… opet kažem da ne bi znao, da me nema u Zagrebu ni u RH već tri mjeseca. odselio u inozemstvo.
pita on – gdje?
kažem – Belgija
on – i kako je tamo?
kažem: dobro, lijepo mi je tamo i da je za promjenu lijepo živjeti u uređenoj državi i imati osjećaj da ima nade za neku budućnost, ne kao u RH gdje nema neke nade, nema mogućnosti, nema budućnosti, nema spasa.
on – dobro da si otišao (već smo na ti); u RH i nema budućnosti radi tebe i takvih poput tebe.
ja: molim??!?!?
on: da, čim neki mali problemćići iskrsnu, odmah se pakiraju koferi i odlazi van. ne bi se ostalo i riješilo probleme.
ja: molim?!?!?!? gospodine, vi nemate pojma o čemu pričate! da znate koje sam sve stvari sve pokušao promjeniti i shvatio da nema smisla… pa vi nemate uopće pojma…
on: zašto je nitko iz Austrije ne odlazi?
ja: zato što su tamo normalni ljudi, normalno i uređeno društvo
on: ne, nego zato što oni nisu selili kad se pojavili problemi, nego su ih riješili i sad im je dobro.
ja (sad već iznerviran i kontroliram se da ga ne stjeram di mu je mjesto): gospodine, vi nemate pojma. dok god će u RH biti spodoba poput … ekipe (i jedne i druge), nema nade za Hrvatsku… I nikad je neće biti…
i tako… vozi on mene, i dalje se svađa i vrijeđa me (ja “genije” se svađam s njim)… ne vjerujem što se dešava i mislim si da bi bilo bolje da sam išao pješice doma, a ne taksijem. plaćam mu, on i dalje vrijeđa… izađem iz auta, u nevjerici i kažem na glas što ga ide. odem svojim putem, u nevjerici.
račun mi nije dao (istina, nisam ni pitao za njega)… ali, zar neizdavanje računa nije kažnjivo? odnosno siva ekonomija… skoro kao krađa? i tko tu onda uništava budućnost u RH?

A random walk down Wall Street...

New Report

Close