BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Strah od gubitka je veci od zelje za dobitkom…

Nezaustavljivo raste štednja, na godišnjoj razini za 12,1 milijardi kuna ili 5% na 255,6 milijardi kuna.

Gradjani 170 mlrd kuna…da drzava da barem mali stimulans da 5% tog novca dodje na burzu…ali ne…

Jedno početničko pitanje. Što znaći da je dionica u predtrgovanju? Hvala


Jedno početničko pitanje. Što znaći da je dionica u predtrgovanju? Hvala

Di ste to pročitali? Predotvaranje? Prvih 15 minuta kada nema trgovine, nego se zauzimaju “startne pozicije”?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Na platformi, konkretno npr. dionica Tiska do 13h bila u predtrgovanju, a sada u posttrgovanju…djelomično sam shvatio.


Na platformi, konkretno npr. dionica Tiska do 13h bila u predtrgovanju, a sada u posttrgovanju…djelomično sam shvatio.

Dionica Tiska je nelikvidna i trguje se njome u posebnom rezimu trgovanja. Za te dionice trgovina se obavlja po principu drazbe tj. obavi se samo jedna transakcija u danu, izmedu 13:00-13:05. Ako se poklope nalozi koji se mogu postavljati u predotvaranju (ili predtrgovanju). Za Tisak i dionice iz posebnog rezima predtrgovanje se odvija od 11h do negdje izmedu 13:00 i 13:05.

Za dionice koje su u redovitom trgovanju pedtrgovanje je od 9:00 do 9:15-9:18, a nakon otvaranja odvija se normalna trgovina.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Na platformi, konkretno npr. dionica Tiska do 13h bila u predtrgovanju, a sada u posttrgovanju…djelomično sam shvatio.

Dionica Tiska je nelikvidna i trguje se njome u posebnom rezimu trgovanja. Za te dionice trgovina se obavlja po principu drazbe tj. obavi se samo jedna transakcija u danu, izmedu 13:00-13:05. Ako se poklope nalozi koji se mogu postavljati u predotvaranju (ili predtrgovanju). Za Tisak i dionice iz posebnog rezima predtrgovanje se odvija od 11h do negdje izmedu 13:00 i 13:05.

Za dionice koje su u redovitom trgovanju pedtrgovanje je od 9:00 do 9:15-9:18, a nakon otvaranja odvija se normalna trgovina.
[/quote]

Hvala KressM na objašnjenju.!

Hrvatska gospodarska komora organizira posjet hrvatske gospodarske delegacije Bugarskoj, u sklopu službenog posjeta predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović. Tom će se prilikom održati Hrvatsko-bugarski gospodarski forum na kojemu će se predstaviti sljedeće hrvatske tvrtke: Končar EV, Dalekovod, DIV, Končar Inženjering i IN2
‘Bugarska planira modernizaciju i izgradnju nuklearnih elektrana, elektropostrojenja, plinovoda. Također, u planu je i izgradnja bugarske cestovne infrastrukture, obnova željezničke mreže, luka, aerodroma, gradskih i prigradskih integriranih sustava za vodoopskrbu, izgradnja sustava za navodnjavanje obradivih zemljišnih površina. Svi ti infrastrukturni projekti značajna su prilika za hrvatske gospodarstvenike koji su u svim segmentima konkurentni na tržištu Europske unije’, ističe Želimir Kramarić, potpredsjednik HGK za međunarodne odnose i EU koji će na Forumu predstaviti aktualnu gospodarsku situaciju u Hrvatskoj.

Hrvatske tvrtke na Forumu će razgovarati s potencijalnim bugarskim poslovnim partnerima. Naime, bugarski i hrvatski gospodarstvenici zainteresirani su za jačanje suradnje u području energetike, prometne infrastrukture, turizma, informacijskih i komunikacijskih tehnologija, vojne i prehrambene industrije te poljoprivrede.

Hrvatski izvoz u Bugarsku u 2015. je godini iznosio 67,9 milijuna eura i u odnosu na 2014. godinu porastao je za čak 51 posto. U Bugarsku najviše izvozimo gnojiva, šećer i neprerađeni duhan. Značajan je i izvoz osobnih vozila, poljoprivrednih strojeva, vojnog oružja, sjemena uljane repice, tiskarskih strojeva i lijekova.

Berkshire godisnja sjednica live

https://finance.yahoo.com/brklivestream/

Što se dobiva odnosno koje su sve povoljne mogućnosti hrvatske firme kada otvori račun odnosno registrira firmu u inozemstvu recimo njemačkoj i ta firma ima lovu i želi nešto kupiti od biznisa u hrvatskoj?
ima li kakav članak ili neka nešto napiše

Moje posljednje iskustvo trgovanja na ZSE 😃. Uđem ja u jednu dionicu sa 100000 kn. Preko brokera, telefonski (ne mogu drugačije zbog posla) uz proviziju1,2%.(1200kn) Za neko vrijeme dionica naraste 10% i ja prodam, broker uzme 1,2% (1320kn) Pazi !!! To je 13% od moje dobiti !!! Kad uzmem u obzir i onaj famozni porez državi (1200kn) stvar izgleda ovako. U cijeloj toj transakciji zaradio sam 10000 kn a trošak (brokerska provizija+porez) iznosi 3720 kn. Jednostavno rečeno, od zarađenog novca sam izgubio 37,2%. DOBRODOŠLI U HRVATSKU 😃

New Report

Close