BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nažalost ne znam kako to radi iznutra, znam onoliko koliko sam zainteresiran, a jesam za dječji doplatak te sam citirao ono što stoji u vlastitoj kartici prihoda obzirom jedine prihode ostvarujem s burze odnosno dividendni prinos. Dokle je taj ispod cenzusa imam pravo na DD. Kod klasične porezne prijave tj. kod zaposlenih stvar ide posve drugačije.
Moj slučaj je bio aktualan u drugom mjesecu 2015. gdje je bila riječ o prihodima za 2014. godinu.
Kako dalje mislim da ćemo morati svaki tražiti svoj put, moj je recimo preseljenje iz Zagreba na mjesto (ne samo fiktivno) gdje nema prireza i prepisivanje dječjeg doplatka na suprugu koja je posve bez prihoda…. dovoljno smo se naplaćali raznih poreza u životu i ne pada mi na pamet niti jednu kunu uprihoditi u proračun koju ne moram.
Sretno



Može li mi netko preporučiti poreznog savjetnika u ZG za ovaj moj gore navedeni problem!Ili ako netko ima slična iskustva da mi javi može i porukom! Hvala

Ja bi ti samo preporučio da ne pređeš olako preko ovoga. Ovo je van svake pameti čak i za našu državu. Pokušaj kontaktirati privatnom porukom forumaše koji su diskutirali ovdje: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala 14.6.2015. Možda ovaj pod nadimkom "propalica" zna nešto više. Za početak napiši svakako žalbu na riješenje, ako ti piše da se možeš žaliti. Uz to, pokušaj malo prevrtiti po zakonu i ustavu kako da dođeš do toga da pokažeš da ti jednu te istu kunu oporezuju 10 ili koliko već puta za ISTU stvar. Ovo je tipično višestruko oporezivanje. Provaj vidit u zakonu di je regulirana štednja, kako to da se kad odročiš novce to ne vodi kao prihod nego samo kamata. Ti kad kupiš dionice ti u biti "oročavaš" svoje novce samo što ti je kamata nekad negativna. Ako forumaš "propalica" kaže da zna slučaj da porezna i HZMO gledaju samo dividendni prinos za dječji doplatak, a ljudi su rekli da je njima računalo svaku prodaju, onda očito da ni oni sami nemaju pojma i da postoji neki način da nauče. Ovo je stvar za koju bi ti se isplatilo i alarmirati svih. Napiši možda mail nekom saborskom zastupniku koji je pravnik, možda će mu biti u interesu da to rješi. Podjeli problem i na blogu[/url], možda tamo netko zna više. Ovo je zbilja van svake pameti… Sretno! I daj, nek čovjeku neko predloži nekog ko može pomoć u ovoj situaciji, čovjeka razbojnici pljačkaju, a mi stojimo i gledamo!
[/quote]

Isti slučaj i kod kolege s posla, tražio potvrdu o prihodima za vrtić a kad je vidio prihod od cca 700 tisuća kn, zamantalo ga [emo_smijeh]
Uglavnom, kad im je objasnio situaciju s dionicama sve su mu priznali i napisali kako treba.
Sve ovisi na kakvog ćeš panja u poreznoj naići.

Politika i ekonomija
IVO BIĆANIĆ

‘Hrvatsku nakon izbora čeka stočni sajam’ svi će sa svima trgovati

Zna li netko što nakon izbora čeka TK

Mi ćemo biti glavni akteri filma “Maratonci trče počasni krug” drugi dio….

amerikanec
Valamar s 1.22 M kn prihoda izgleda još uvijek drži 1.mjesto po
prihodima ali JLH još nisu na burzi pa je sve teško izračunati.
Nema Beča, nema akvizicije, Baška voda nas održava.Kaj se sprema kaj i koliko vrijedi Puntižela doo.Ja bi to prodal i kupil …
http://forbes.hr/biznis/luksicu-samo-istra-donijela-gotovo-milijardu-kuna-prihoda/

Plavi, sve izvjesnije mi je (i to je samo moje mišljenje, bez nagovora na nešto) da uprava planira povećati dividendu npr.na kunu po dionici te time privući više fondova što stranih što domaćih i na taj način sa konstantnim “zdravim” rastom dionice povećati atraktivnost i likvidnost da ostane najbolja blue chip dionica. Članovi uprave su aktivni i prije svega transparentni te lobiraju na stranim tržištima da zainteresiraju ulagače te očekujem da prema planu Valamar bude izlistan na stranoj burzi. Ono što mi je indikativno kod Valamara i sada Adrisa je da su obje firme/dionice postale premale samo za ZSE te sam optimističan uz naravno nastavak daljnje profitabilnosti da se u relativno kratkom razdoblju (2-3 godine) trguju na nekoj stranoj burzi.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Best buy – komentari i analize[/color]


Koji je BB na izborima? Ako me netko ne razuvjeri, ja ću glasati za MOST.Pa da damo priliku novima, ha?
Osobno ne poznajem nikoga sa tih lista, pa su svaki komentari dobrodošli.
lp

POTPISUJEM ISTO!

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Best buy – komentari i analize[/color]



Koji je BB na izborima? Ako me netko ne razuvjeri, ja ću glasati za MOST.Pa da damo priliku novima, ha?
Osobno ne poznajem nikoga sa tih lista, pa su svaki komentari dobrodošli.
lp

POTPISUJEM ISTO!
[/quote]
I ja iako mi je strasno zao sto nisu u koaliciji s Pametno

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Best buy – komentari i analize[/color]


Koji je BB na izborima? Ako me netko ne razuvjeri, ja ću glasati za MOST.Pa da damo priliku novima, ha?
Osobno ne poznajem nikoga sa tih lista, pa su svaki komentari dobrodošli.
lp

***kolega plavi, to ste trebali napisati pod topicom Općenito jer bi sad mogao doći onaj ZliVjeko i obrisat postove kao netematske…ili bude DobarVjeko pa ih tamo premjesti 😀 …ustvari kad sam već to napisao da se osvrnem i na te izbore… i ja sam mislio glasovati za Most sve dok nisam majstorski uočio da im se daje puno prostora u svim režimskim medijima, a kap koja mi je prelila bačvu je bila kad sam na jednom indexu ugledao članak di nas se moli, kumi, klečeći nas se moli da nek ne glasujemo za sdphdz nego za Most…tu sam ih prekrižio, opće sad nebitno što je možda taj Petrov pošten, stranka mu je tejkoverana od crvenih, plavih i klaunova… koliko on opće ima utjecaja na jednog Prgometa, Lovrinčevića ili onog Mamića 2 zvanog Petrina, da o Jeliću i likovima koji mjenjaju službeni letak Mosta i pišu osobne promocije gore da ne spominjem?…dakle, prekrižim sve koje reklamiraju režimski mediji i kaj mi ostane: Markićka, Živi zid i Pametno… Markićka otpada, ne vjerujem joj… Pametno? WTF is Allice? Nikad čuo. Možda je to moja greška, ali trebali su se malo ranije trgnuti i predstaviti se, ja fakat neznam ništa o njima, a inače površno gledajući izgledaju mi ok… možda na idućim izborima dobe glas… i tko mi je ostao? Ostala je stranka koju mediji ignoriraju, totalna medijska blokada režimskih medija, što je prvi znak da nemaju kontrolu nad njima… zatim to je stranka u koju nisu prebjegli Prgometi, Petrine i ostale kvazimoralne vertikale…a zašto? zato jer bi ih svaki tjedan kod neke deložacije interventna nosila u maricu i zgužvali bi si odjelo u bajbokani i morali bi nešto raditi… doduše ova stranka ima i minuse, recimo antipatična osoba bez ikakvih ljudskih emocija zvana Pernar takvih nam je dosta, bio nam je takav Premijer dosad, pa neke afere sa onim vozačem ili Slađom itd… no, za sve nas ne da je dobro nego je nasušna potreba da barem 10-15 tipova poput Sinčića uđe u Sabor da barem jednom s guštom gledamo prijenose saborskih sjednica, da s guštom gledam kako s saborske govornice lopovima govori da su lopovi, a veleizdajnicima da su veleizdajnici…to nismo imali još od pokojnog starog Pankretića

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Best buy – komentari i analize[/color]

Da sam u hrvatskoj glasovao bih za MOST.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]


bih još nadodao da su veliki faktor u ovome izbori, svi su sa tim zaokupljeni , čeka se objava smjera nove vlade pa če mo onda dobiti neke smjernice tj. biće nam jasnije.

ostane li nekim čudom SDP na vlasti još jedan mandat, bojim se da ćemo ovo čemu sad svjedočimo na burzi gledati još 4 godine

Ignore: KressoM, delux

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]



bih još nadodao da su veliki faktor u ovome izbori, svi su sa tim zaokupljeni , čeka se objava smjera nove vlade pa če mo onda dobiti neke smjernice tj. biće nam jasnije.

ostane li nekim čudom SDP na vlasti još jedan mandat, bojim se da ćemo ovo čemu sad svjedočimo na burzi gledati još 4 godine
[/quote]

Slažem se.
A ako pobijedi HDZ također ćemo isto gledati sljedeće 4 godine. 🙂

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close