BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Radi se portu 1272 kod Mosticha. Kolega ovakva situacija kakvu ste naveli je i kod mene na poslu pa ipak ide…Naravno ne direktno već uz pomoć određenog software-a i podešavanja.


Radi se portu 1272 kod Mosticha. Kolega ovakva situacija kakvu ste naveli je i kod mene na poslu pa ipak ide…Naravno ne direktno već uz pomoć određenog software-a i podešavanja.

ali software i dalje ne vuče podatke


Radi se portu 1272 kod Mosticha. Kolega ovakva situacija kakvu ste naveli je i kod mene na poslu pa ipak ide…Naravno ne direktno već uz pomoć određenog software-a i podešavanja.

pa ajde kolega, pomozite čovjeku … napišite mu kak da to izvede.
koliko mi se čini radi se o tuneliranju, al za to treba imati pristup (npr. ssh) nekom vanjskom serveru koji nije iza restriktivnog firewalla.

ma sve ok kolega siguran sam da bi se nešto dalo iskemijati…ali dok su tu na forumu dobri ljudi kao što su slazic, dejavu, velki šef i sl. te dobri ljudi iz PGa…jednostavno sam se navikao rješavati sve na ovaj način.

btw. plaćam za prošli mjesec za margin 1.200 kn, a od prinosa u prosincu ni p (ne računam INU)…tako da nije samo stvar u lovi.
štoviše po mojoj nekoj kalkulaciji za portfelje ispod 200k kn ulaganja u mostich su preskupa jer ti smanjuju profitnu marginu [smiley2]


kolega flyer nije u pitanju firewall nego port preko kojega se spaja na ZSE…na primjer u mojoj firmi taj port je deaktiviran i sada ako hoću imati mostich na poslu, ja bi morao pisati informatičkoj službi i objašnjavati im da mi taj port treba za privatno trgovanje koje radim na poslu…e a to mi se ne da.

Kod mene je enaka situacija. Kad bih zatražila aktiviranje porta bi odmah dobila kontrolu pa otkaz! Zato to ni ne pokušavam. Probala sam tražiti informacije na temi K/P ali kako sam na moderiranju, to moj upit nikada ne bude pročitan, pa nema ni odgovora. Odustala sam. Zato bih zaista cjenila ako bi objasnio nama laicima kako se može zaobići firewall.
[smiley3]

kolegice metka, postupak vam je sljedeći:
ako ste još na moderiranju onda tražite K/P preko privata za VSE kod kolege slazica, a za ZSE kao što vidite ima nas tu dosta koji imamo i postamo pa nekom od nas…a postat ćemo vam tu na KUPNJA-PRODAJA [smiley2]

@Metka, ako trebas informaciju K/P sa VSE slobodno mi se javi na Private.

Za sve one koji imaju problema s firewallom, drugi nacin je da na kucno racunalo instalirate ATM ili Mostich, i sa posla preko remote desktopa se spajate na kucno racunalo.

Ako se nevaram za zaobilazenje firewalla moze posluziti program hamachi
http://www.hamachi.cc

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Ako imas ovlasti admina…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Ako imas ovlasti admina…

Za sto ti trebaju ovlasti admina?
Na remote desktop moze se spajati preko browsera, tako da port nije vazan.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Za onaj klasični RDP od Windowsa moraš biti lokal admin na kanti na koju se spajaš. Ako koristiš neke druge VNC programe, ne moraš.
Pitanje: Zašto adminu u firmi ne platite ćevape da vam forwarda taj prokleti port na vaš PC??? Pa mi informatičari smo lako potkupljivi i vrlo jeftini [smiley1]

...samo je smrt siguran posao...

odgovor: ne želim da itko od mojih kolega zna za moju burzovnu aktivnost…informatičari osim što su lako potkupljivi su i vrlo brbljava gomilica [smiley2]

OK, slažem se sa tim da želiš zadržati diskreciju, ali ovo za brbljanje…. [smiley2]

...samo je smrt siguran posao...

New Report

Close