BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega,apsolutno niste u pravu,da ste 2009 godine uložili milion kuna u HT i ERNT

Tu negdje oko 2009. godine, možda malo iza toga, u jednom sam trenutku bio poželio svu svoju (nemenadžersku) ušteđevinu, nešto preko 400 000 kuna, uložiti u ERNT (u kojem mi radi nekoliko najboljih prijatelja) čija je dionica tad bila nešto iznad 800 kuna. Umjesto toga, odabrao sam još neko vrijeme novce ostaviti na oročenoj štednji uz 5-6% kamate i pogriješio.

Nisam se želio dovesti u situaciju da moram pratiti neke poslovne informacije i puno razmišljati o svemu tome (novce ne smatram osobito važnima niti su mi ikakav smisao postojanja, tako da ulaganje na burzi nije nešto čemo “prirodno” težim). Kako su kamatne stope na oročenu štednju pale na razinu sprdačine i kako sam mislio da ovoj našoj krizi jednom ipak mora doći kraj, donio sam racionalnu odluku (barem sam mislio da je takva [emo_smijesak]) da je vrijeme prebaciti se na dionice. I opet sam pogriješio, podcijenivši dubinu naše krize i obilato precijenivši trenutak u kojem ćemo iz krize izaći (očigledno je da sam nešto previše vjere polagao u sadašnju vladajuću garnituru za koju se ispostavilo da nema osobitih kapaciteta za iole brže okrenuti loše trendove).

Kod ulaganja držao sam se standardne metode ulaganja većeg dijela u nešto stabilnije tvrtke i izlaganja većem riziku manjeg dijela novaca kod nekoliko tvrtki za koje sam procijenio da bi morale imate budućnost. Ispostavilo se da sam u slučaju Diokija pogriješio, iako sam i dalje apsolutno uvjeren da je to (slanje u stečaj proizvodne tvrtke za koju se činilo da može imati budućnost) apsolutno suicidalan potez kad su interesi RH u pitanju.

Inače, govorio sam o tome da postoje neki ljudi koji su 2008. godine u dionicama imali brdo novaca, od čega im je nakon udara krize (što se poklopilo s izlaskom mirovinskih fondova iz investicijskih fondova što je našu burzu bilo srušilo i nešto prije svjetske krize) ostao tek djelić. Mislim da je jako mali dio ljudi uspio dionice prodati na vrijeme i da se većina može tek sa sjetom prisjećati kolikim su novcima (u teoriji) raspolagali.

Savjet za spremnošću za investiranje na dugi rok apsolutno je razuman. Čak i ova naša kriza, koja je potaknuta onom svjetskom (koja je već minula), ali i koja ima duboke razloge u (nedobrom) načinu funkcioniranja na koji smo podesili naš sustav, ima svoj kraj. A onaj tko nije uložio novce koji će mu zatrebati sutra ima vremena čekati i dočekati bolje sutra. Dobar dio dionica na Zagrebačkoj burzi trenutno je podcijenjen i samo treba imati strpljenja dočekati bolja vremena. Čini mi se da ljudi ponekad potpuno smetnu s uma da živimo usred najveće ekonomske krize u Hrvatskoj koju pamtimo (sam se ne sjećam ovako loših vremena i ovako katastrofalne situacije kad je zaposlenost mladih u pitanju; a studirao sam u vrijeme jebene besparice u ratno vrijeme), a da i najdugotrajnija kriza jednom mora završiti.


Kolega,apsolutno niste u pravu,da ste 2009 godine uložili milion kuna u HT i ERNT

Tu negdje oko 2009. godine, možda malo iza toga, u jednom sam trenutku bio poželio svu svoju (nemenadžersku) ušteđevinu, nešto preko 400 000 kuna, uložiti u ERNT (u kojem mi radi nekoliko najboljih prijatelja) čija je dionica tad bila nešto iznad 800 kuna. Umjesto toga, odabrao sam još neko vrijeme novce ostaviti na oročenoj štednji uz 5-6% kamate i pogriješio.

Nisam se želio dovesti u situaciju da moram pratiti neke poslovne informacije i puno razmišljati o svemu tome (novce ne smatram osobito važnima niti su mi ikakav smisao postojanja, tako da ulaganje na burzi nije nešto čemo "prirodno" težim). Kako su kamatne stope na oročenu štednju pale na razinu sprdačine i kako sam mislio da ovoj našoj krizi jednom ipak mora doći kraj, donio sam racionalnu odluku (barem sam mislio da je takva [emo_smijesak]) da je vrijeme prebaciti se na dionice. I opet sam pogriješio, podcijenivši dubinu naše krize i obilato precijenivši trenutak u kojem ćemo iz krize izaći (očigledno je da sam nešto previše vjere polagao u sadašnju vladajuću garnituru za koju se ispostavilo da nema osobitih kapaciteta za iole brže okrenuti loše trendove).

Kod ulaganja držao sam se standardne metode ulaganja većeg dijela u nešto stabilnije tvrtke i izlaganja većem riziku manjeg dijela novaca kod nekoliko tvrtki za koje sam procijenio da bi morale imate budućnost. Ispostavilo se da sam u slučaju Diokija pogriješio, iako sam i dalje apsolutno uvjeren da je to (slanje u stečaj proizvodne tvrtke za koju se činilo da može imati budućnost) apsolutno suicidalan potez kad su interesi RH u pitanju.

Inače, govorio sam o tome da postoje neki ljudi koji su 2008. godine u dionicama imali brdo novaca, od čega im je nakon udara krize (što se poklopilo s izlaskom mirovinskih fondova iz investicijskih fondova što je našu burzu bilo srušilo i nešto prije svjetske krize) ostao tek djelić. Mislim da je jako mali dio ljudi uspio dionice prodati na vrijeme i da se većina može tek sa sjetom prisjećati kolikim su novcima (u teoriji) raspolagali.

Savjet za spremnošću za investiranje na dugi rok apsolutno je razuman. Čak i ova naša kriza, koja je potaknuta onom svjetskom (koja je već minula), ali i koja ima duboke razloge u (nedobrom) načinu funkcioniranja na koji smo podesili naš sustav, ima svoj kraj. A onaj tko nije uložio novce koji će mu zatrebati sutra ima vremena čekati i dočekati bolje sutra. Dobar dio dionica na Zagrebačkoj burzi trenutno je podcijenjen i samo treba imati strpljenja dočekati bolja vremena. Čini mi se da ljudi ponekad potpuno smetnu s uma da živimo usred najveće ekonomske krize u Hrvatskoj koju pamtimo (sam se ne sjećam ovako loših vremena i ovako katastrofalne situacije kad je zaposlenost mladih u pitanju; a studirao sam u vrijeme jebene besparice u ratno vrijeme), a da i najdugotrajnija kriza jednom mora završiti.
[/quote]

opet mogu reći samo jedno : svaka vam čast na poštenju i iskrenosti. doista ste jedan od rijetkih koji priznaje gubitke na burzi i skidam vam kapu do poda. vi ćete uvijek biti bogataš, a novci će opet početi kapati s burze jer već je krenuo novi ciklus, samo što mnogi zavijeni u crninu to još ne mogu shvatiti, no shvatit će i oni. pogledajte sve postove na forumu – svi su u plusevima. naravno da nisu, lažu i sami sebe uvjeravaju u laži. zato će na burzi ostaviti i gaće na štapu. a vi nećete jer ste zreli i pošteni. na kraju ćete vi biti najveći dobitnik.

...povijest se ponavlja...


Kolega,apsolutno niste u pravu,da ste 2009 godine uložili milion kuna u HT i ERNT

Tu negdje oko 2009. godine, možda malo iza toga, u jednom sam trenutku bio poželio svu svoju (nemenadžersku) ušteđevinu, nešto preko 400 000 kuna, uložiti u ERNT (u kojem mi radi nekoliko najboljih prijatelja) čija je dionica tad bila nešto iznad 800 kuna. Umjesto toga, odabrao sam još neko vrijeme novce ostaviti na oročenoj štednji uz 5-6% kamate i pogriješio.

Nisam se želio dovesti u situaciju da moram pratiti neke poslovne informacije i puno razmišljati o svemu tome (novce ne smatram osobito važnima niti su mi ikakav smisao postojanja, tako da ulaganje na burzi nije nešto čemo "prirodno" težim). Kako su kamatne stope na oročenu štednju pale na razinu sprdačine i kako sam mislio da ovoj našoj krizi jednom ipak mora doći kraj, donio sam racionalnu odluku (barem sam mislio da je takva [emo_smijesak]) da je vrijeme prebaciti se na dionice. I opet sam pogriješio, podcijenivši dubinu naše krize i obilato precijenivši trenutak u kojem ćemo iz krize izaći (očigledno je da sam nešto previše vjere polagao u sadašnju vladajuću garnituru za koju se ispostavilo da nema osobitih kapaciteta za iole brže okrenuti loše trendove).

Kod ulaganja držao sam se standardne metode ulaganja većeg dijela u nešto stabilnije tvrtke i izlaganja većem riziku manjeg dijela novaca kod nekoliko tvrtki za koje sam procijenio da bi morale imate budućnost. Ispostavilo se da sam u slučaju Diokija pogriješio, iako sam i dalje apsolutno uvjeren da je to (slanje u stečaj proizvodne tvrtke za koju se činilo da može imati budućnost) apsolutno suicidalan potez kad su interesi RH u pitanju.

Inače, govorio sam o tome da postoje neki ljudi koji su 2008. godine u dionicama imali brdo novaca, od čega im je nakon udara krize (što se poklopilo s izlaskom mirovinskih fondova iz investicijskih fondova što je našu burzu bilo srušilo i nešto prije svjetske krize) ostao tek djelić. Mislim da je jako mali dio ljudi uspio dionice prodati na vrijeme i da se većina može tek sa sjetom prisjećati kolikim su novcima (u teoriji) raspolagali.

Savjet za spremnošću za investiranje na dugi rok apsolutno je razuman. Čak i ova naša kriza, koja je potaknuta onom svjetskom (koja je već minula), ali i koja ima duboke razloge u (nedobrom) načinu funkcioniranja na koji smo podesili naš sustav, ima svoj kraj. A onaj tko nije uložio novce koji će mu zatrebati sutra ima vremena čekati i dočekati bolje sutra. Dobar dio dionica na Zagrebačkoj burzi trenutno je podcijenjen i samo treba imati strpljenja dočekati bolja vremena. Čini mi se da ljudi ponekad potpuno smetnu s uma da živimo usred najveće ekonomske krize u Hrvatskoj koju pamtimo (sam se ne sjećam ovako loših vremena i ovako katastrofalne situacije kad je zaposlenost mladih u pitanju; a studirao sam u vrijeme jebene besparice u ratno vrijeme), a da i najdugotrajnija kriza jednom mora završiti.
[/quote]

Poštovani kolega,Hrvatska nije u nikakvoj ekonomskoj krizi,nego je u krizi upravljanje sa Lijepoj našoj-tj u financijsko robovlasničkom odnosu zbog 220 milijardi vanjskog duga-koji neznamo ili možda neki i ne žele riješiti-pa mi dajemo u najam autoceste koje su gotove-donose ćistu dobit-normalno uz pošteno i transparentno upravljanje-zakaj se npr nedaju Hrvatske šume npr Japancima na 100 godina,uz obvezu preuzimanja kompletnog javnog duga-normalno uz uvijet siječe koliko je godišnja biološka samo održivost istih-prosječni Hrvat tak i tak od istih tih šuma nema nikaj,a znamo kaj se događa u toj firmi koja raspolaže sa imovinom svih nas-dati im obvezu izgradnje min. 100 elektrana na sječku gdje će raditi i zarađivati naši ljudi-japanci usput rečeno nemaju svog drveta ni za svoje štapiće-prozore proizvode od plastike i umotavaju u drvenu foliju-riješimo se komplet duga prema van,šume buju ostale u Hrvatskoj,mislim da bi nakon njih bile i veće,lijepše i kvalitetnije,ali očito nekim pojedincima tak nekaj

yeosol

jedan od najiskrenijih postova! kapa do poda na …… svemu!

…..jutro! ……Provala u ljekarni ! Nadzorne kamere snimile su provalnika..obio je sef i odnio gotovinu ….od petka,subote…..
sve je osigurano…procedure…procedure….papirologija….
Ništa od lijekova ne fali…

…naravno, policija je sad tu..ALI,..da se bar malo prošeću tu i tamo, po ulicama…..? ….nema šanse, ljepše im je sjediti u kancelarijama… …[emo_palacd]

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kakvi neskolovani amateri danas provaljuju u apoteke pa to je za ne virovat. A da mu je bar netko rekao da se na ulici jedan metadon/heptanon prodaju po 10 kuna komad odnio bi on ne boj se.Znanje je moc.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Hoće li u ovoj državi ikad odgovarati koji novinar za gluposti i neprovjerene glasine koje piše. Kod nas ama baš svatko može objaviti vijest bilo kojeg sadržaja, a da za nju ne snosi minimum odgovornosti. Sjećate se kako su pisali da će turistička sezona podbaciti, pa limuzine oko diokija, danas mercator… Evo ja recimo imam informaciju iz anonimnog izvora da ćemo svi ove godine poduplati portfelj. Nećemo? Ma nema veze, koga briga, kartica teksta je ispisana…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Hoće li u ovoj državi ikad odgovarati koji novinar za gluposti i neprovjerene glasine koje piše. Kod nas ama baš svatko može objaviti vijest bilo kojeg sadržaja, a da za nju ne snosi minimum odgovornosti. Sjećate se kako su pisali da će turistička sezona podbaciti, pa limuzine oko diokija, danas mercator… Evo ja recimo imam informaciju iz anonimnog izvora da ćemo svi ove godine poduplati portfelj. Nećemo? Ma nema veze, koga briga, kartica teksta je ispisana…

Kolega,svakog novinara koji opzužuje bilo koga,bez bilo kakvih dokaza možete utužitii na sudu-ono kaj je doma ostavite njemu za gospođu kad kaže da ima 22,a ono cener, na ovom forumu,čak i one koji to dozvoljavaju da se piše-modertori-pogotovo- bez dokaza-bez linkova-mogu se lijepi novci zaraditi,iako je cil spriječiti laži i podmetanja sitnih kokošara bez dokaza,a sa velikom mržnjom prema nekom ili nečemu-ako trebate pomoć u tužbi ,ostavute broj

Ima li prvih komentara na film Vuk s Wall Stretta?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Erste banka je poslala neko pojašnjenje oko obračuna kamata….i kredita..
Pošto japanski ne razumijem, kineski još slabije…nije mi poznato-
što su na tri lista papira htjeli reći oko novog obračuna….
Ako ima stručnjaka ovdje za daleke i egzotične jezike i NLO pisma
molim da nam objasne – ŠTO HOĆE S KAMATAMA I NAKNADAMA ERSTE BANKA OD
2014 godine…i kako će se po novom obračunavati stambeni krediti?……i ostalo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poslovni.hr%2Fsvijet-i-regija%2Fdionicari-se-navukli-na-dionice-tvrtki-koje-prodaju-marihuanu-traz-enovi-microsoft-260839&ei=gEfSUr_APIbRywO-poHICg&usg=AFQjCNH1D137wtjnvyXxna42UM4YAG4x3g&bvm=bv.59026428,d.bGQ

i ovi su konačno došli pameti, mi HRVATI smo i dalje kao guske u magli-turistička država kao Hrvatska nezna kak poboljšati vanpansionsku potrošnju,zaustaviti odlazak mladih ljudi sa otoka,ali je bitno da svakih sto metara uz cestu imamo litre loze za kupiti,mladi slažu srdele u konzerve za plaću od 1500 kuna,nakon loze skupljsmo svaki ponedjeljak mrtva tijela mladih ljudi zbog prometnih nesreća uzrokovanim alkoholom,au slavoniji rade sjekire,noževi i pištolji po narodnjačkim klubovima.Na svim našim otocima je oduvijek bilo i biće trave,samo kaj naši vlastodršci,kad ćuju marica,misle ide policija ili da je marica lokalna kurva-zaposlite ljude i uzmite legalne poreze od engleza,njemaca,talijana i drugih na fini način,kao cijeli svijet,a ne preko energetskih certifikata-tak i tak svaki normala čovjek kad nekaj kupuje zna kaj kupuje i zakaj daje milion ,dva kuna-bar ja znam,a nisam certifikator,iako bi mogao biti obzirom na struku i iskustvo u gradnji šest apartmana[emo_smijesak]-imam nekad goste kaj ujutro otvore sve prozore i vrata i upale šest klima bez obzira na vrijeme-sve im to lijepo naplatim -nikad se nitko nije žalio-pa i hladnjak troši ako ga držiš otvorenog cijeli dan bez obzira u kojoj je en.klasi i svi sretni i zadovoljni-hep,ja i još mi gosti proizvedu svaki dan cca 200-300 litara vode iz klima za zalijevanje vrta[emo_smijesak]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ARNT (Arenaturist d.d.)[/color]

bearg
Vidim da čitate blog gosp. Xy i pratite ga u stopu (Arnt i Rizo).

New Report

Close