BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]




Ne bih išao toliko daleko, čini mi se da je puno prestrogo reći da su ta dvojica forumaša ikoga navukla kupiti dionice Diokija.

pročitaj malo unatrag stotine navlakačkih postova tog dvojca pa se možda prisjetiš njihove prave uloge u svemu ovome!
[/quote]

Svatko s iqom većim od 45 je znao da sava na dioku i lacoste na svim dionicama pričaju lovačke, blago rečeno. tko je na konto toga uložio, mislim da je na nuli. Jer niti u startu nije smio doći do novca. [emo_smijeh]
[/quote]

isto kako ne treba slušati savu tako ne treba slušati ni tebe.. sve postove koji navlače gore ili dole bez činjenica trebalo bi brisati.. ali ako se i ne brišu pa valjda ljudi imaju svoj mozak.. svako odlučuje sam za svoj novac i šta vas uopće briga za tuđe novce.. brinite za svoje..

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

optimist, jesi ti sava ili lacoste?[emo_smijeh]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

osobno sam primjetio da teme najgorih firmi na ZSE(oni koje će uništiti dioničare koje ih kupuju) imaju često najviše postova.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

osobno sam primjetio da teme najgorih firmi na ZSE(oni koje će uništiti dioničare koje ih kupuju) imaju često najviše postova.

Kao i u životu u HRV tako i na burzi želja je većine da bez puno muke ne zaradi nego se obogati. Meni to izgleda kao neka zamjena kladionice jer ovdje su “privatni poduzetnici” i sve izgleda onako direktorski/menadžerski.

Da se pohvalim, danas mi je došao povrat poreza.[emo_smijeh]

vid'la žaba...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

Ne bih išao toliko daleko, čini mi se da je puno prestrogo reći da su ta dvojica forumaša ikoga navukla kupiti dionice Diokija. Ne mogu vjerovati da neki ljudi ulažu baš na takav način.

Istina, i mene je začudio status kojega je forumaš sava imao na ovoj temi jer mi se činilo da njegovi upisi nisu morali prolaziti moderatorsku provjeru prije negoli bi bili dostupni forumašima koji mu nisu prijatelji.

To ne znači da sam ga smatrao bilo kakvim autoritetom. Dapače, nakon što sam kupio dionice (prije negoli sam i znao za ovaj forum) i počeo pratiti ovu temu, pisanje njih dvojice uglavnom mi je bilo za hunorističnu rubriku, nisam mogao vjerovati da postoje odrasli ljudi koji toliko žele vjerovati u to što oni pišu (zbog karikiranja, pomišljao sam i da se samo zajebavaju, roleplayajući da su uvjereni u sretnu budućnost Diokija [emo_smijesak]). Budući da s jednim članom Diokijevog Topa 10 zajedno studirao (to sam također vidio kad su na ovoj temi počeli objavljivati popis 10 najvećih dioničara), čak sam se zapitao bi li jedan od njih dvojice mogao biti baš on. [emo_smijesak]

Uglavnom, dobro sam popušio, oko 75% uloga, izašao sam jako prekasno (eventualno bih uzeo nešto dionica za konačno potonuće, ali ne na ovim razinama). Krivim sebe, nespretnog u ovoj igri na burzi za koju je potrebno i više znanja i bolji nos nego što ga imam. Da sam slušao neke svoje instinkte (kako sam se ponašao s nekim drugim dionicama), bio bih se mogao lupati nogom u guzicu od sreće. Ovdje sam ostao uvjeren da će se napraviti sve da se sačuvaju proizvodna radna mjesta i teško pogriješio. Osobito se krivim što sam potpuno s uma smetnuo poziciju Roberta Ježića, to je bila baš teška pogreška. Predugo sam se inatio, nisam slušao ni sebe ni druge i zato sam izgubio. A ne zbog dvojice simpatičnih forumaša.

Ne treba sve to previše ozbiljno shvaćati.

kolega, svaka čast na iskrenosti. inače, ako ste primjetili – na ovim forumima nitko nije nikada ništa popušio. vama svaka čast što ste sve otvoreno napisali. svi smo na portfeljima osjetili posljedice krize, no samo neki imaju dovoljno pameti i poštenja da to priznaju, dok drugi i dalje glumataju da su u plusu. jesu, jer su sve prodali sa 90% gubitka, a onda su krenuli u nove kupovine pa im je sve zeleno…slično kao kladioničari. ne poznajem niti jednoga koji je izgubio.. svi su u plusu….eh da, baš…

...povijest se ponavlja...

Vjerojatno je veliki broj ljudi koji je u dionice počeo ulagati odavno ipak dosta izgubio od početka krize. Točnije: možda nisu toliko izgubili u odnosu na novce koje su jednom u dionice bili uložili, ali su dosta izgubili u odnosu na ono za koliko su te dionice jednom (u pravom “general poslije bitke” trenutku) mogli prodati.

Čitajući ovaj forum stekao sam dojam da tu ima i određeni broj jako kratkoročnih ulagača i vjerujem da su neki od njih dobro prošli, poneki čak i jako dobro. Onaj tko se držao sasvim razumnog limita od obaveznog izlaska na, na primjer, +15-20% zarade (bez obzira na eventualni potencijal za daljnji brzi rast), mogli su samo na dionicama Diokija zaraditi jako dobro. A to nisu bile jedine dionice kod kojih je (prošle godine) bilo nemalih skokova u jako kratkom vremenu.

Na kraju, ne treba smetnuti s uma da živimo u minijaturnom društvu u kojem neki ljudi mogu doći do povlaštenih informacija i iskoristiti to za zaradu na burzi. Siguran sam da tu ima rodbinskih, kumskih i prijateljskih veza i da se i prije i sada to nekima isplatilo.

Ukoliko pogledamo samo primjer dionice Diokija i jednog od ročišta PSN-a za vrijeme kojeg trgovanje nije bilo obustavljeno: onaj tko je od nekoga na ročištu (sms porukom) saznao da stvar neće proći i da se sve odgađa do drugog ročišta imao je dovoljno vremena za prodati dionice, sačekati njihov dramatičan pad (čini mi se da su se nakon prvog propalog ročišta dionice Diokija bile strmopizdile i 40-50%) nakon objave vijesti, kupiti ih ponovo (i opet ih prodati nakon očekivanog porasta prije drugog ročišta).

Na burzi ima igrača koji dobro zarađuju, neki znanjem, neki dobrim instinktom, neki razumnim i discipliniranim pristupom, a neki i povlaštenim informacijama i u sprezi s ljudima kojima je posao ulaganje većih količina novaca (jer na ovako plitkom tržištu nekad nije potrebno puno za ljuljanje). Obični smrtnici trebali bi shvatiti koliko je realno zaraditi i disciplinirano se zadovoljiti s pristojnom zaradom na onim dionicama s kojima su odlučili riskirati (dakako da neće riskirati svim novcima i da će dio ulagati u stabilnije tvrtke kod kojih se ne mogu očekivati suludo brzi skokovi cijene dionice).

JOPEC..

Kakva pljuska danas..! Jedva smo platili poreze i doprinose za 11.mjesec 2013.
do 15.tog u mjesecu decembru, a danas nova pljuska…nema isplate plaće za 12. mjesec 2013. za bez istovremene uplate poreza i doprinosa…!!! Pa, zašto nam to nitko nije rekap na vrijeme………….???? Gdje da uzmemo još toliko
novaca u 15 dana , prije isplate plaće..???
Naravno, opet dobavljači neće dobiti plaćeno………

Ovo- nije u redu- najozbiljnije.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Tražim svoj članak o KOLINDI GRABAR KITAROVIĆ…..Kako se pretražuje arhiva ovog
foruma najefikasnije…? Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


…Na burzi ima igrača koji dobro zarađuju, neki znanjem, neki dobrim instinktom, neki razumnim i discipliniranim pristupom, a neki i povlaštenim informacijama i u sprezi s ljudima kojima je posao ulaganje većih količina novaca (jer na ovako plitkom tržištu nekad nije potrebno puno za ljuljanje).

Na ZSE najviše ima ovih kojima su dostupne povlaštene info, vrlo vjerojatno da to dobro i prodaju. Nikako drugačije se ne može objasniti tako veliki broj “ulagača” u kategorije PSN ili pretjerano reklamiranje/otkrivanje vrijednosti nekih izdanja. U uvjetima izostanka bilo kakve regulacije bitno je ne nasjedati u te kategorije.


Vjerojatno je veliki broj ljudi koji je u dionice počeo ulagati odavno ipak dosta izgubio od početka krize. Točnije: možda nisu toliko izgubili u odnosu na novce koje su jednom u dionice bili uložili, ali su dosta izgubili u odnosu na ono za koliko su te dionice jednom (u pravom "general poslije bitke" trenutku) mogli prodati.

Čitajući ovaj forum stekao sam dojam da tu ima i određeni broj jako kratkoročnih ulagača i vjerujem da su neki od njih dobro prošli, poneki čak i jako dobro. Onaj tko se držao sasvim razumnog limita od obaveznog izlaska na, na primjer, +15-20% zarade (bez obzira na eventualni potencijal za daljnji brzi rast), mogli su samo na dionicama Diokija zaraditi jako dobro. A to nisu bile jedine dionice kod kojih je (prošle godine) bilo nemalih skokova u jako kratkom vremenu.

Na kraju, ne treba smetnuti s uma da živimo u minijaturnom društvu u kojem neki ljudi mogu doći do povlaštenih informacija i iskoristiti to za zaradu na burzi. Siguran sam da tu ima rodbinskih, kumskih i prijateljskih veza i da se i prije i sada to nekima isplatilo.

Ukoliko pogledamo samo primjer dionice Diokija i jednog od ročišta PSN-a za vrijeme kojeg trgovanje nije bilo obustavljeno: onaj tko je od nekoga na ročištu (sms porukom) saznao da stvar neće proći i da se sve odgađa do drugog ročišta imao je dovoljno vremena za prodati dionice, sačekati njihov dramatičan pad (čini mi se da su se nakon prvog propalog ročišta dionice Diokija bile strmopizdile i 40-50%) nakon objave vijesti, kupiti ih ponovo (i opet ih prodati nakon očekivanog porasta prije drugog ročišta).

Na burzi ima igrača koji dobro zarađuju, neki znanjem, neki dobrim instinktom, neki razumnim i discipliniranim pristupom, a neki i povlaštenim informacijama i u sprezi s ljudima kojima je posao ulaganje većih količina novaca (jer na ovako plitkom tržištu nekad nije potrebno puno za ljuljanje). Obični smrtnici trebali bi shvatiti koliko je realno zaraditi i disciplinirano se zadovoljiti s pristojnom zaradom na onim dionicama s kojima su odlučili riskirati (dakako da neće riskirati svim novcima i da će dio ulagati u stabilnije tvrtke kod kojih se ne mogu očekivati suludo brzi skokovi cijene dionice).

Kolega,apsolutno niste u pravu,da ste 2009 godine uložili milion kuna u HT i ERNT,mogli ste vratiti kompletan ulog do danas,većinu kroz dividendu,malo prodati-uglavnom cijeli ulog se vratio,a dionice ostale

ps-danas vam je na zse preko 75% ljudi sa manjim ulogom od 10 000 -50 000 kuna-zato zse tak i zgleda-trže se dionice vrijednosti od 3-4 kune,čeka se porast 5 lipa da se uzme za kiflu,iako ih ima silne milione,a osnovna računska operacija množenje broja dionica x trž. vrijednost daje osnovni pokazatelj u trž. kapitalizaciju,uz vrijednost imovine firme,stručnu spremu zaposlenih,broj ljudi i kaj rade,da li su svjetski konkurentni

ps-pomnožite broj dionica firme u stečaju,trgovine blizu stečaja sa trenutnom cijenom-sve bu vam jasno-tko tu muti,a zna se tko muti-največi prometi na zse u prošlih mjesec dana-za ne vjerovati-a,ht i ernt,ina nemaju ni približan promet-sve je jasno[emo_smijesak]-valjalo je Njemcima,Šveđanima,Rusima,a nama ne valja[emo_smijesak]

ps1-u Hrvatskoj ima desetak visokovrijednih svjetskih tehnološki i stručnih firmi u svim sektorima-pgledajte te mizerne trž.kap.,sa totalno podcijenjenom vrijednosti dionice-kaj bu se ubrzo pokazalo,kad nanjuše strani investitori sa velikim novcima[emo_smijesak] ili možda naši kad prestanu manipulirati i uzimati od malih koji uglavnom ne rade pa moraju prodati za platiti režije,a veliki koriste da uzmu za siću[emo_mrgud][emo_smijesak]

ps2-svima investitorima,pogotovo malima ispod 100 000 kuna predlažem da imaju posao koji im dozvoljava investiranje na duži rok,a ne kad im zatreba 50 000 kuna da moraju prodati i ono malo kaj imaju da se pokriju[emo_smijesak]

Oni kojima je danas na burzi ostalo 50.-100.000 kuna imali su u 2007 .
oko 500.000-1000.000 kuna…..

Onaj tko danas ima 1.00 mil ima 10 % vrijednosti od uloženog od 2007….
/ li-la/.

Odgovornost tržišta kapitala za izlazak iz krize je OGROMNA !
Svijet , pa i gosp.Merkel spasili su svoje tržište upumpavanjem kapitala…
a što smo mi napravili ?
Opljačkali su nas propali brokeri koji su bježeći glavom bez obzira
rasprodali sve što se moglo…
I još uvijek NEMA MILOSTI za ZSE, niti strategije,niti pameti……….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close