BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kredit – što je to krvavo ispod njegove kože?
http://distributizam.com/bulber/2013/05/29/kredit-sto-je-to-krvavo-ispod-njegove-koze/

BulBer Marketich smatra da u općoj atmosferi kreditne zaduženosti (osobito u švicarskim francima) prevladava kolektivna svijest koja optužuje i traži krivca oko nas. Kaže, ‘jasno je da su uzroci kreditne zaduženosti složeni, ali mislim da je odgovor u nama – odgovornost je na nama. Prihvatimo je, naučimo na pogreškama i mijenjajmo se. Razvijajmo se!’

www.knjigara.com

Tijelovo…

Nije mi jasan sutrašnji crkveni blagdan …da li se smije

1. Roštiljati ?
2. Feštati – u dvorištu/ malo jača glaba
3. Prčkati po “zemlji “! se ne smije ….?
4, Raditi poslove izvan i u kući / prati prozore smijemo ?…..

Kaj da radimo taj dan….?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kaj da radimo taj dan….?

uživajmo u našim tijelima.

James mislim da je miami u braku.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

Dobar dan ! Mjesecima mlatite praznu slamu o dionicama, igrate se iztražitelja, tko je kriv za ovakvo stanje. Prvo sam JA kriv jer ja sam 1989 utemeljio prvi ogranak HDZa u Hrvatskoj na JELAČIĆ PLACU U ZAGREBU. SVI KOJI SU BILI U TOJ STRANCI izabrali su vlast koja je napravila zakon o privatizaciji. Po tom zakonu politika je postavila svoje uprave u sve profitabilne firme u našoj državi. DOK su se firme uništavale nama je bilo važno da novci više neidu u Beograd sve ostalo je bilo manje važno. SADA se pojavljuju mali dioničari i žele upravljati NAŠOM FIRMOM. Dobro jutro, nakon 20 godina sna mi smo se konačno probudili. TREBAMO UJEDINIT MALE DIONIČARE. Zašto ne priznamo da smo mi Dalekovod prodali. JA nijednu dionicu nisam prodao a sada sve mogu staviti u lulu i zapaliti, moj kolega je za pola mojih dionica kupio apartman na krku a ja sam bio patriota i šta imam od toga,

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]


dakle,kada prođe predtečajna,a ona prolazi uskoro 99 posto ili za neko vrijeme 100 posto,a strpljivi smo, svatko bi se mogao zapitati da li bi itko pragmatičan a g.Čermak je više od toga,materijalno vrlo uspješan, uložio 27 M Eura plus kolačići bivšem vlasniku za godišnju dobit od 1,2 M eura?Po mojoj procjeni njegova dobit od ove investicije u nekoliko narednih godina mjeriti će se sa OO plus predznak 1,2.. M eura.
A ova dionica se prodaje za 20 kuna!!!Za ne vjerovati knjgovođama.
Da zaključim, 'Amerika' za nekoga tko je pametan i poduzetan nalazi se prije svega u njegovoj glavi.Moraš se naći i na pravom mjestu u pravo vrijeme reagirati a sve to mora biti tvoj odabir i tvoja odgovornost jer dionica i poduzeće nalik je na ženu čija je nesvjesna priroda snažna pa samim tim sklonija neurozama i histeriji,padovim ali i laganom ozdravljenju. Uložiti novce u ovu 'ženu'i priženiti se za neko vrijeme?…no odluči sam.
A posto si ti usao i posto mislis izaci..[emo_naivan][emo_vrtimise][emo_plazi]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

elijah,
previše diskretno pitanje, no javiti ću ti -recimo za 5-15 mjeseci…
…kada bih trebao nešto reći o svojim željama glede dionice meni je dovoljan i prinos od 10 posto godišnje-više je nego bankovna kamata,podnio bih 50 posto gubitka srčano,ili prkosno,svejedno, iako čisto sumnjam da će se to dogoditi,da li drukam da se to dogodi,da činim to ali nesvjesno jer sam komentar o nekoj dionici često uključuje i vrijednosni sud koji se neizbježno pretvara u veličanje ili nipodištavanje – jasno je da je u dioničarstvu vrlo važna stavka količina uloženog novca ali o tome se ne govori ni prijateljima,ako takvi i postoje – a ove nenormalne prinose o kojima govorim a koje mnogi (ne svi, jer vidim da sam sa nekim ljudima na istim frekvencijama)mogu protumačiti kao halucinaciju ja vidim u teoriji vjerojatnosti vjerodostojnim-da li će se ostvariti?neznam.da li će dionica iće gore?-naravno.-20 kuna?-smiješna cijena.-halucinacija?-ne.- jedino sam u ovoj Dionici i ne izlazim,što drugi to žele-nije me briga.neka izađu što prije ako im je po volji.,,do viđenja!
.. znam da sam se malo raspisao,osobno ne vidim razloga da se piše i subjektivnijim stilom, uostalom ne tjeram nikoga na čitanje a a za ocjene mi se fućka. i sociologija,politika, ekonomija, poduzetništvo su za mene vrlo ‘subjektivne’znanosti.Ljudi koji su zaradili velike novce nisu najčešće doktori znanosti-dapače,znamo gdje je završio jedan…
meni nije potrebno da bilo koga nagovaram bilo čemu… ali evo još nešto o predviđanju.nadam se da si čuo da postoji ‘pseudoznanost’koja nije kao gore navedene znaosti,a koja se zove poslovna astrologija i da mnoge korporacije i poslovni ljudi imaju svoje astrologe kao i da se posl. astrologija podučava na svjetskim univerzitetima.evo jednog subjektivnog podatka. rođen sam u znaku Djevice a one su Merkurijalne,intelektualne(Hermes u grč. mitologiji, Toth u egipatskoj) i praktične,i to istog datuma kao Goethe i Tolstoj…a ti su ljudi bili jako daroviti, u stvari geniji,istina književni a ne burzovni…pitanje:da li bi im njihova inteligencija koja je po nekim planetarnim aspektima slična i mojoj pomogla na burzi?-vjerojatno bi-Tolstoj sigurno nije plivao u maštarijama…
…naš odnos prema stvarima kao i ljudima,pa tako i prema poduzećima i dionicama može biti ne samo racionalan, logičan, štreberski, već intuitivan pa i mističan a taj kreativan klik može se čovjeku upaliti u desnoj strani mozga.eto,recimo da je meni kliknulo u desnoj strani mozga pa sam kupio samo Dioki gdje namjeravam i ostati gore navedeno vrijeme a o uloženom novcu javiti ću ti kad izađem,sjetiti ću te se.budi uvjeren da ću izaći u plusu- 10 posto plus-o.k. a …x2x4x15….da moguće je,to je ovdje (za sada samo teoretski) moguće.
p.s.ovaj mali forum kao ni moj komentar sigurno neće utjecati ni minimalno na cijene dionice Diokija na burzi dok pojedinac koji ovo čita odluči što činiti ili ne činiti na vlastitu odgovornost.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ADPL (AD Plastik d.d.)[/color]


Haoren

Jel vi znate u sta ja ulazem ili pretpostavljate?
U potpunosti se slazem da adpl fundamentalno bolje stoji od 90% firmi na hrv tk i nemjerljivo je bolja od ddjh. Ukoliko ste dugorocni investitor.vjerovatno, posto samo gledate fundamente, ste krcati ht jel tako?

Odlično povezivanje.

HT je primjer jedne jako dobre firme u Hrvata sa rastuićim tržištem i padom populacije.

Bravo… logika je upravo pala kao znanost.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ADPL (AD Plastik d.d.)[/color]



Haoren

Jel vi znate u sta ja ulazem ili pretpostavljate?
U potpunosti se slazem da adpl fundamentalno bolje stoji od 90% firmi na hrv tk i nemjerljivo je bolja od ddjh. Ukoliko ste dugorocni investitor.vjerovatno, posto samo gledate fundamente, ste krcati ht jel tako?

Odlično povezivanje.

HT je primjer jedne jako dobre firme u Hrvata sa rastuićim tržištem i padom populacije.

Bravo… logika je upravo pala kao znanost.
[/quote]
Lol..domac majstore ne citas sa razumjevanjem ali nema veze ulaziti u raspravu sa osobom koja na povlacenje moguceg scenarija grcka odgovara sa poveznicom rusija e onda je stvarno logika pala kao znanost..lol..i nisam ljuta nego ne volim kad netko misli da je jako pametan i strucan a nije lipe zaradio na tom podrucju..ajmo skratiti jer sam siguran da ti necu na sve multinickove moc odgovoriti. Ti si u pravu

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]

korisniče frankie,
što si se ti raspisao zadnjih mjeseci na ovoj temi! Kažu ljudi samo ružne stvari o staklenicima pišeš, pa kako to? Što te to tjera da se iz kreveta dižeš u 4 ujutro i pišeš o nečemu što ne valja?

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Burza je u banani kao i država 🙁

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]

korisniče frankie,
što si se ti raspisao zadnjih mjeseci na ovoj temi! Kažu ljudi samo ružne stvari o staklenicima pišeš, pa kako to? Što te to tjera da se iz kreveta dižeš u 4 ujutro i pišeš o nečemu što ne valja?

Nije mjesecima nemoj pretjerivat aktivan sam tek zadnja dva tjedna kad sam vidija da mi cini dobro. Ma evo recu ti iskreno o cemu se radi mada mi je malo i neugodno pricat o tome ovako javno priko foruma jer sam inace povucen i sramezljiv,ali s obzirom da si ti doktor razumit ces. Naime ja ti imam problema sa opstipacijom i primjetija sam da kad bi cita temu o Staklenicima da bi me uvik potiralo na zahod. Zato sam se poceja rano dizat i dok pijem kavu procitam ove umotvorine investicijskih gurua danasnjice o ovom gospodarskom gigantu i svjetskom cudu iz Kastila,potencijalu i dionici sta je perspektivnija od googlea,applea i facebooka zajedno i odma me otvori i potira na zahod.A u Splitu na Mertojaku ti je bija grafit Sretan sam sta mogu srat. I to je stvarno ziva istina. Tko ne zna sta je opstipacija se stvarno moze zvat sretnim.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close