BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: HIMR (Imperial d.d.)[/color]

Imam jedno pitanje za forumaše i administratore foruma: da li je vama normalno, da se postovi brišu bez nekog pravog razloga i poruke: recimo ako napišeš potpuno nedužnu šalu vezanu na dijalog koji teče (ništa vrijeđajuće naravno) ili ako nekom kažeš hvala za info, jer je uložio energiju i to stavio na forum… moram naglasiti, da nisam inače na forumima i drugdje naviko na takvu cenzuru i tako podcjenjujući odnos do učesnika, pa me to pomalo odbija od ovog foruma…

…rijetko to činim,al eto danas me oduševila ova stranica tvrtke Slavanconsult d.o.o.

http://www.slavanconsult.hr/?Stranica=Obrtnik#obrazacKPI52

…za sve one koji traže puno savjeta i puno obrazaca za malo ili ništa novaca mislim da su došli na pravo mjesto…

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

pogledajte kako gospodin Gandalf brine za naše branitelje i njihove familije, pa to je jako dirljivo, on se brine za našu kravicu Petricu, uf uf, pa to je zaista dirljivo, pa pogledaje kako nam se ukazuje da je grijeh što je ht prodan, ah, pa otpustili su ljude, ti prljavi kapitalisti, došli nama poštenima sve oduzeti, a mi bismo “samo htjeli raditi”, bez obzira što naša Petrica nikad ali nikad nije donijela niti kunu dobiti, što se tamo rotori vrte zbog zabave, a ne zbog dobiti, što se niti kuna nije investirala natrag u gospodarstvo, što je sve manje zaposlenih, a produktivnost pada, što je tamo jedan naopačke okrenut polusvijet kojima vladaju sindikalisti, netko tko u životu nije napravio niti snjegovića, treba upravljati space shuttleom. sve naglavačke, ali bitno da je to “naše”, bitno da se posao vrti negdje daleko od “nas”, mi imamo svoj zrak vode i šume. još nam samo bodljikava ograda fali, pa da postanemo zaista ali pravi pravcati raj na zemlji, rajskiji i izoliraniji od 38 paralele u koreji. živio kim jong.

spopada me jeza. spopada me jeza od ovakvih likova, ekipe koja je toliko naivno uvjerena u svoje demogoške pizdarije da će trebati još jedna revolucija da ih se makne. nismo li pedeset godina imali partizaniju na leđima, i ne izgleda li ovo kao da ćemo ovih pedeset opet istu partizaniju u vidu branitelja opet imati na leđima, i tako do stoljeća dvadeset i sedmog. zašto je loše da ht uz duplo manje ljudi ostvaruje duplo veću dobit?? svakom iole racionalnom mozgu ništa više ne treba pojašnjavati, ali naši Gandalf braniteljski mozgovi, naši humanisti, naši dužebrižnici tu vide veliku prevaru! a koji je uloga sove?? ako kanal može iskopati pet ljudi, zašto bi ih kopalo deset? ako je cilj da se svi zaposle, onda im umjesto lopate dajte po žlicu, pa će svi hrvati imati posao, samo što kanal nikad neće biti iskopan. i tako vam je i u Petrokemijama i RIZovima i šumama i vodama. tako vam je posvuda. sitni interesi trista ljudi vam koče cijele industrije. cijele generacije ostaju taoci naših dušebrižnika, boraca za radništvo, sindikalista, srđ je naš, sve je to “naše”, svi smo mi gotovina, sve se to grabi bez imalo obzira na efikasnost, na konkurenciju koja nas jede za doručak, na svijet inovativnosti kojem ne pripadamo, na budućnost naše djece u firmama kojima su vlasnici naizmjenice četiri godine hdzovci, pa četiri sdpovci, pa tako ukrug i ukrug, dok u isto vrijeme nečija druga djeca izmišljaju aute na struju, iPadove, googlove, samsunge, vlakove koji lebde… bitno da naša država nema pametnijeg posla od upravljanju tvornicom gnojiva u kutini i tvornicom pekmeza u koprivnici. samo što Gandalfi to ne rezumiju, i što nikad neće. što je populizam jako pitak napitak, i što od njega glava ne boli, iako se dugoročno umire. popijmo još jednu!

ok, interes je interes. ali lijepo bih molio Gandalfe i ostale ekonomske talibane da nam ne prodaju svoj humanizam i dobročiniteljstvo, jer zbog njihovog džabalebaroškog humanizma smo tu gdje jesmo, na dnu…

“Minus je iskazala i Hrvatska lutrija…”

| Sitna riba. |

Posto nema vise teme (ili je je ne mogu nac) a vezane uz rad novog softwera…koristim ovu. Naime dogadja mi se da osim na iphonu vise ne mogu na racunalima otvorit ni pocetnu stranicu a ni sam forum. Ima li jos netko takvih iskustava a bio bi zahvalan i moderatoru ako moze provjerit cemu je to razlog.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VDKT (Viadukt d.d.)[/color]

Tekst u cijelosti citiran od autora Osi 3 od 07.01.2013. na temu: “Gdje je nestao novac građevinara zarađen prije krize?”

Najveće pitanje koje se postavlja jest – što rade policija i tužiteljstvo?

Kao što se sav kriminal na razini država pokušava prebaciti na Sanadera, jednog i samog, tako će ispasti da je za sve muljaže na cestama kriva samo Skladgradnja, a svi pokazatelji govore da je opseg krađe stoput vći od bilanci Skladgradnje.

Sve je počelo kad su otjerali Bechtel. Dok je Bechtel radio, naši izvođači su uspješno radili kao podizvođači, redovito su plaćani a Bechtel je ugovarao poslove s fiksnom paušalnom cijenom, koja štiti investitora, tj. državu, više nego izvođača.

I bilo je novca za sviju. A odjednom su počeli napadi na Bechtel “jer pravi profit”, što je najveći grijeh koji može uraditi bilo koja privatna tvrtka u Hrvatskoj (nitko ih ne napada samo ako gube novce).

Onda je došla ponuda domaćeg konzorcija, duplo niža od Bechtelove, ali s potpuno promijenjenim ugovorom – jedinične cijene s neograničnom mogućnosti zaračunavanja dodatnih radova, vrsta ugovora koji sav rizik prebacuje na investitora – državu, i to su prikazali kao veliku uštedu i pobjedu domaće pameti, o tome je pisalo u svim novinama.

Očito je nabijanje dodatnih radova postalo izvanredno unosan posao, dionice su se dobivale lako, stavljala se kako bilo niska cijena koja se onda do besvijesti uvećavala. Svi su očito krali, pa su cijene reketa i provizija otišle u nebo.

Tu bi u zatvor prvo trebala ići glavna državna revizorica, a zatim pola porezne uprave i inspekcija, zatim nadzor, uglavnom i skoro uvijek IGH, a tek onda bi se moglo raspravljati i krivnji “nižih u hijerarhiji” tj. izvođača.

No budući da bi takav rasplet u zatvor strpao “podobne” koji su pod zaštitom KP HDZ i KP SDP, niti se ne pokreće istraga. I tu se kriminalni krug zatvara i hrvatska još jednom promovira kao zemlja gdje su najteža kriminalna djela pod zaštitom državnih službi koje bi ta djela trebala razotkrivati i sankcionirati.

Čekalo se da Čačić krene u zatvor…..

….http://www.jutarnji.hr/nova-akcija-uskoka-miroslav-bunic—istrazitelji-u-kuci-vlasnika-zagorje-tehnobetona–danas-ce-ga-uhititi-/107921

VLASNIK ZAGORJE TEHNOBETONA PRIJETI ZATVOR…..

PS Mislm da oni imaju Ugovor za izvođenje radova IKEA Zagreb….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

btw,na ingrinoj stranici na twiteru je par dana obavijest da su pozvani u dohu…???

sve sto je u drzavnom vlasnistvu treba izbjegavati kao neizljecivu bolest[emo_smijeh]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: BLJE (Belje d.d.)[/color]

Formula 1 je jos skuplji sport pa znaci po tome nitko se ne bi smio bavit tim sportom?! Ili je ovdje u pitanju to sto je s drugu stranu blazeni Ivica Todoric.

Gospodine Ivice, izvore svetosti i milosti,
blaženoga Agrokora, pastira i mučenika,
pozvao si da ti služi
kao navjestitelj i branitelj istine
i kao hrabri svjedok vjernosti Rvackoj.

Poslušan tvojoj Riječi
i vođen Duhom tvoje ljubavi,
zauzimao se za siromašne i obespravljene;
ostavio nam je divno svjetlo čiste savjesti,
pouzdanja u tebe i ustrajnosti u trpljenju.

Ponizno te molimo
da nas obdariš svojom radošću
te blaženoga Ivicu ubrojiš
među svece Rvacke,
da bismo ga mogli još predanije slijediti
i uteći se njegovu moćnom zagovoru
u svojim životnim potrebama.

Po njegovim molitvama jačaj proročki glas Agrokora,
koji širi nadu u dolazak tvojega kraljevstva,
praćen blizinom i utjehom Blažene Djevice Marije,
Majke i Kraljice vjernoga ti Rvackoga naroda.
Po Kristu Gospodinu našemu. Amen!

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Moj pas se isto osjeca ponosno kad izvrsi zadani mu zadatak te kad mu ja dam njegov pasji kolacic kao nagradu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

branitelju …gledam te tam na Igh …i vidim veliku vjeru koja mi kao dioničaru igh priznajem paše ….al gledam te i ovdje i nisi mi jasan frende….napadaš iz svih topova ..razlog ? mrziš ingru osobno …neko ti se zamjeril ..imaš neke druge razloge ..direktiva ? ..nemrem vjerovat da je samo zato da diskreditiraš Ingru na račun Igh..jer to nema veze i nemreš to ovak uspjet ..pljuješ non stop ..da se uključiš ovdje ..uletiš sa kojom tisućicom ? …i da mirnije spavaš uz obje dionice ? …zz isti problem …kaj vas zapravo muči ? otvarate naše zasljepljene oči ? ne treba …fala …imal sam ingru i na 400 i na 40 i sad na 4 ….i bez dušebrižnika ko vas dvojica

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

Branitelju nista od toga, ponavljam nema više HDZjota da gura poslove bez natječaja i kontrole zato tvrdim ako ne sjednu svi za stol i radu skupa nema toga Rusa koji će mu donit bolje firmi.Upamti i tu famoznu ekektranu će odabrat politika koja u ovom trenutku i nije sklona IGH , a ako se nekad promini vlast (10 godina) onda se mozda i vrati na staro

New Report

Close