BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ljudi samo opušteno. Ne treba gubiti živce, jer nam bolje nikad neće biti. Kaže premijer da ćemo biti Švicarska. Ja mislim da ćemo mi biti Tanzanija, kad Švicarska postane svemirski brod [emo_smijeh]

OPASAN OVRŠNI ZAKON POGODUJE JAVNI BILJEŽNICIMA I
ODVJETNICIMA

Društvo Hažeković i Partneri- jedno od najbogatijih odvjetničkih društava
putem Javno bilježničkog ureda Željka Maroslavac, Zagreb, danas
su poslali mom suprugu , umirovljeniku

OVRŠNI PRIJEDLOG na imovini ovršenika

VRIJEDNOST SPORA : = 55,00 KUNA

Nalaže se naknada troška ovršnog postupka u iznosu od = 9 9 6, 2 5 KUNA!

Moj suprug tj ja, – jer ja plaćam režije preko interneta, zaboravili smo
platiti iznos od = 55,00 KUNA u 2 / 2012.g.

Naša Općina je raskinula Ugovor o odvozu smeća, i sklopila ga s drugom firmom, tako da nemam pojma, da li je za veljaču, koju sam preskočila
u plaćanju, došla opomena ili nije…. ????

Da li je naša država NORMALNA ? – Pa, zar će na ovaj način zarađivati
bogataši poput Hanžekovića ..????

BAKICAA, ti to kužiš …ako su vršena plaćanja smeća, nakon tog datuma,
zar nije logično , da se knjigovodstveno zatvaraju NAJSTARIJE KNJIGOVODSTVENE
STAVKE ??? Pa, koji je to NESRAZMJER- štete i KAZNE TROŠKA ???
kOME IDE TAJ TROŠAK …pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti ???

Ljudi, pa nemojte dozvoliti ovo- zbilja nije normalno !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Evo napokon da i nama krene.

MAGISTRI FARMACIJE

Nema promjena u zakonskim odredbama , po kojima bi se peta V godina
studija magistrima farmacije, priznala – kao pripravnički staž, nakon čega bi
dobili odobrenje za samostalan rad !- Kako je bilo i planirano.

Podsjetimo se:

Nakon četverogodišnjeg studija, radi bolje pripremljenosti za posao, magistri
farmacije, su po završetku fakulteta, odradili 1/ jednu/ godinu/ pripravničkog staža u zdravstvenim ustanovama, te polagali stručni ispit pri Ministarstvu
zdravstva i soc.skrbi.
Nakon toga, postali su članovi Ljekarničke komore, koja im je , temeljem
Uvjerenja o položenom stručnom ispitu , izdala – odobrenje za samostalan
rad / licencu /.
Uz 500,00 kuna godišnje članarine, farmaceuti se godišnje obrazuju i usvršavaju
u stručnom radu.

Prelaskom na bolonjski sustav- obećano je ukidanje pripravničkog staža , uvođenjem tzv. V GODINE studija, koja je zamišljena u velikom dijelu, kao
praktičan rad na pripremi farmaceuta za posao,kako ne bi gubili vrijeme 1 godinu.
No, niti Ljekarnička komora, niti Fakultet, ni ostali, nisu se mogli dogovoriti-
GDJE ĆE I KAKO studenti V godine farmacije, odraditi praksu, kako ne bi morali
biti TERET U LJEKARNAMA I TROŠAK HZZO- U , koji financira njihov pripravnički staž u trenutno- još nepoznatom iznosu / čeka se natječaj, ali neće biti 1600,00 kuna /

Tko bi se odrekao unosnih poslova oko pripravnika farmaceuta.

Ljekarnik -pripravnik košta poslodavca između 80.-110.000,00 kuna godišnje.
Nema od njega nikakve koristi pravno gledajući-iako poslove u ljekarni, nakon studija, nauči za samo 2 mjeseca! Taman toliko- koliko je planirano na V godini studija- koja se praksa -ne provodi.

MInistarstvo zdravstva organizira stručne ispite. Ispit košta 700,00 kuna.
Upis Ljekarničkoj komori košta 500,00 kuna, a pripreme -u Hrvatskom ljekarničkom društvu oko 1200,00 kuna.?
U jednoj rundi na ispit izađe oko 90-100 kandidata. 63.000,00 +45.000,00
+60.000 / svaki drugi je na pripremama/.

Trošak pripravničkog,danas HZZO-o sa plaćom od cca 5.000,00 kuna = košta 750.000,00 kuna godišnje.

Zato Vas molim ,da prestanete više očekivati od poslodavaca – da rješavaju
apsurdnosti prvenstveno nadležnih institucija.
Predlažemo, da nam date gotove ljude, a ako , LJekarne Zagreb- ne žele primiti
studente V godine na praksu 2 mjeseca – primiti će ih lokalne ustanove širom Hrvatke- BESPLATNO !!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

HRVATSKA KULTURNA BAŠTINA……Nekretnine…

Neki od investitora, odlučili su uložiti novac u sanaciju i restauraciju
starih dvoraca, kurija, gazdinstava koji danas služe kao ostatak
povijesti naše hrvatske kulturne baštine…
U nekima su otvorene ugostiteljske djelatosti, druge stoje prazne….

Da li možda znate, kako će se takvi OBJEKTI- oporezivati kao i sva ostala imovina
ili u drukčijem statusu………?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Poplave i ljudi…

Danas smo ujutro, ostali bez PRAXITENA.Tiho, smo iz ostalih poslovnica, donijeli veće količine….zaprepašteni reakcijom ljudi na poplavu…i zabrinuti potrošnjom.
Naime, tokom jučerašnjeg dana,građani, poplavljenog područja,
u najbližoj ljekarni, odnijeli su, veći dio sredstava za smirenje…
Možete li zamisliti, pod kakvim su stresom u ovoj teškoj ekonomskoj situaciji,
sa poplavljenim kućama i uništenom imovinom, koju nemaju od čega obnoviti???
Zbilja teška situacija…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Sutra spašavanje zseA OD potopa bi moglo ovako uslijedit, PREDOTVARANJE

KOIE 2 KOMADA 620 KN
INA 1 KOMAD 4248
ERNT 1 KOMAD 1297
VIRO 2 KOMADA 545
HT 69 KOMADA 215
ADRS 1 KOAMD 250 KN
PTKM 2 KOAMDA 215 KN
PODR 1 KOMAD 288 KN
KRAS 2 KOMADA 380 KN
..
.
.Dakle panike nema, kupci jedva čekaju skidat po asku, CROBI U debelom zelenilu…izvoz raste, bdp luduje,….ljudi isto….
Sve u svemu jedan prekrasan dan….
Pozdrav vrijednim djelatnicima HANFE!

[emo_beztona]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Imam ja prijatelja stranca koji je kupio u lijepoj našoj nekretninu….ima i tekući račun na kojem ima za hrvatske prilike podosta novaca….Ode u svoju zemlju i ne zamijeti da je nestala Credo banka na kojoj je račun imala Stanouprava….čovjek plaća internet bankarstvom, ali novac pada u bunar….dođe on u lijepu našu da se malo odmori od magle, kiše i stresa, skokne na bankomat da uzme nešto hrvatske valute… a ono…ne može!!! Uđe u banku pita što je? Kažu blokiran..pita kako?koliko? Idite na Finu…kakvu Finu pita on? Pa ode na finu, pa u banku, pa na finu…ma da ne duljim, ovrha 100-ti dio od novaca koje ima na računu,ali ne može do para!
Ma priča je izmišljena…ali istinita…imate 1000000000000000000000 kuna na računu, ali niste platili neki od računa, kojih u papirnatom obliku dobivamo toliko da samo nebo zna koliko šume godišnje strada….i ovrše vas za 112,09 kn i vaš je račun u blokadi tjedan dana….nema para….pa tko je tu lud!!!!

Ajoj. Zaboravih.

– do kraja mjeseca na WIN-WIN situaciji

LP DALMACIJI

PS Da li i VI budete u 10 veličanstvenih

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

FISKAJNE BLAGAJNE

Na str.1342 ove teme , dana 28.03.2012.napisala sam o konekciji blagajni sa Poreznom Upravom, a koja se tiče trgovine , pa zato i kafića..Kako je tada bilo rečeno u našoj Poreznoj , mi smo spremni na zaostalom sjeveru za priključenje- ali, ostatak Hrvatske – nije… odgođeno je sve skupa.
Pa, zbog toga molim kolegu, VATRENI 1, ti koji si se čudio tada ovim nebulozama,
reci mi- imaš komentar, sada……?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Tko zadnji proda dionice na našoj burzici neka ugasi svijeću.[emo_palacd]

[b]Svakim danom u svakom pogledu sve više i više napredujem.[/b][emo_euro][emo_cool]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]


Kako vam se da svaki dan piliti jedno te isto? Pa zar niste sami sebi dosadili? Imate certifikate koji na dan odrade i po 20% gore ili dolje pa zarađujte kao pravi ulagači bez drukanja, a ne što ovdje mlatite iz dana u dan praznu slamu.
ovdje je trgovanje nikakvo i dal će cijena 20 kn gore ili dolje stvarno nikoga ne zanima, a ovo prepucavanje taština je žalosno čitati.
pusti ih ,to su pravi investitori znalci ..pocela je ista prica kao na ingri…sami sebe uvjeravaju kako je super dokupljivati 5 godina i jos uvjek je u minusu 50-70%…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close