BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HZZO grabi prema ugovorenim rokovima…

Znam da ovo nije forum za besplatnu reklamu, ali u prilog želji Vlade za još boljom likvidnošću,
moram potvrditi da se ovih tjedana iz blagajne HZZO.a slilo poprilično novaca , kojim su plaćeni
lijekovi, ortopedska pomagala i ostalo…
Odmah je lakše disati , novac se brže okreće, i time je Vlada VLASTITIM PRIMJEROM potvrdila,
da doista želi ubrzati protok novaca i time poboljšati uključivanje i angažiranje sredstava, te pokrenuti trgovinu roba i usluga….

No, hrpa novaca još je zarobljena na burzi, u fondovima ……pa ,meni samo treba još taj
odgovor- KADA ĆE SE POBOLJŠATI LIKVIDNOST sudionika na burzi, tj. kada će Vlada, izmjeniti
Odluke o ulaganjim svojih fondova i pomoći privredi i poduzetništvu- da dođe do svog novca…
Evo, ja ću odmah kupiti jednu nekretninu, plaćati ću porez, a prodavatelj će potrošiti novac
na robe i usluge…pa ću možda još ulagati i sl…..
Ali, ako se ne oslobodi taj kapital…….???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.bild.de/geld/wirtschaft/staatseinnahmen/steuerrekord-in-deutschland-13-prozent-plus-26315884.bild.html Stroj za pare.Samo u kolovozu 41milijardu ojra prihoda od poreza.
A imat ćemo i mi plus za koju dekadu, valjda.


Interesantno je danas biti sudionik tržišta kapitala. Gledam malo "vani" pa se sve izvrnulo naglavačke. Čim lošija vijest to bolje indeksi skaču prema gore. Gotovo pa su svi došli do razina od prije krize, dok su privrede zemalja radile, a svi su se složili da su vrijednosti dioničkih indeksa u tom trenutku bile neprihvatljive i " u balonu". Kako to, da su nakon 4 godine gadne recesije, odjednom te razine postale prihvatljive sa naznakom "stručnjaka da ima mjesta daljnjem rastu"???? Zašto ta logika ne funkcionira i kod nas?? Zar stanje nije dovoljno loše?? Ako treba srondali bu mo još 10-20%. Bi li onda profunkcioniralo? Ili smo mi predodređeni za neku drugu igru??

a što možeš očekivati u situciji gdje mnistar financija prijeti novim desecima tisuća otkaza i novim haračem na nekretnine od 01.01.2013.?? pa koji normalan čovjek želi ulagati u ovoj općoj nesigurnosti i psihozi koju potiče upravo vlada?!?!? i onda se čude kako pada potrošnja, ind. proizvodnja i BDP!?? ljudi su u strahu prestali trošiti, a tupani nikako da shvate da su upravo oni krivi za to!

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Čačić: Gospodarski rast dolazi 2013. godine

gospodarski rast možda i dođe nagodinu, ali ti do pameti nikad nečeš.

Evo drug Rade najavljuje i još 3000 penzionera,pa kod mene u INI još par sto,pa u Hep-u-isto toliko,pa u………………Suma sumarum,bit ćemo prava penzionerska država.Ali niko ne ostaje na cesti.Ili niko ne ostaje u Hrvatskoj.Idemo svu u………….EU.

peyo

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

haha sada sa ja stvarno nasmijajo tvojim lupetanjima. Ovo je i mene počelo zabavljati.

Znači biseru.
1.) Kada ja stavim prognozu za svega par dana unaprijed a sljedeći dan cijena malo padne – onda sa svim topovima, kako nemam pojma i…..mada je cijena točno onog dana postigla prognoziranu razinu i ispala je [/u]zarada, koju sam pre par stranica stavio na forum.

2. Kada ti na 3814 stanici prognoziraš rast brodara i onda nekoliko stranica dalje na ATPL 320 jednom od forumaša odgovoriš da je propao buy i [/u]ispadne gubitak onda se to inače zove TRGOVINSKA STRATEGIJA. hahaha [lol]

Kako je jedan pisac kazao:

"Udarci, koje promašite upravo su oni koji vas izmore".

Meni saldo na mom kontu kaže, da sam u plusu (nije bilo promašenih udarca) a ti loseru?
Stavi radije čovjeku već onaj graf za ULPL.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Vidim da si se pogubio malo,

daj si pročitaj što piše, skoncentriraj se … možda uspiješ shvatiti, ali možda samo.
Jel po tvom odgovoru se vidi da si se malo pogubio. I tak …

Čemu rasprava sa nekim tko ne razumije što mu se govori? 🙂
Ili ne želi razumijeti :)))

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Prorok kako to da si se odlučio za kupovinu ksst? Zašto ne recimo zvzd ili ernt?

Pozdrav svima novi je tjedan kako ćemo početi rast ili standardni pad dionica.

U Hrvatskoj je sve bolje ili bolje rečeno tako dobro da svatko mlad i obrazovan gleda otići van hrvatske za boljim životom. Vaš link
A kako i neće kad nas se pelješi na svakom koraku. Vaš link

Gle ti čuda velikoga.Cijeli svijet tuku banke?Ili pojedinci ili skupine pojedinaca koji iza njih stoje.Ljudi se boje građanskih ratova,a pogotovo mi Hrvati kojima je sve friško.Na drugu ruku guramo se i mi ,a i svi ostali u famoznu dobru ili možda ne??????-EU.a ČUDO—–čudo je -zatvori granice,tako i tako nam sva lova ode,ali ne dolazi.Banke cušperen,i oduzimanje u naše ruke,makar na neko vrijeme.Kunu ojačati tako da građani vrate lihvarske kredite i svedu se na nulu.
Para više nema,nestale u vihoru,pa da li ljudima išta drugo ne preostaje.Grčka je na nogama,ako povuče za sobom Italiju i Španjolsku,ode EU u mp3,a scenarij ukrupljavanja sindikata cijele Europe i svijeta može donesti hebene promjene.Da li će se opet povijest pisati na ovom brdovitom Balkanu.

peyo

Štimac VS Mamić

Gosp. Štimac kaže da će uspješno asimilirati Sammira u svlačionicu.
Pa dobro, zar se nije mogao izabrati neki ljepši izraz.

Ja ću samo reći da je onaj Iličević MIG 29 u odnosu na golf iz 91 (Sammir).
Još jedan Hrvat kojeg smo asimilirali.

Ja bi molio dinamovce ako Vas Mamić fizički zlostavlja, prijavite ga.

A ne da se Kelavi počne jezik plesti kada ga pitaju da li je Mamić vikao (ako njegov brat kaže da nije, onda nije).
Ps Kada će te početi dijeliti ulaznice za ligu prvaka, možda netko dođe.

Nakon takve psihičke torture nije ni čudno što popije takav gol.

A propo pive, što mislite tko može više popiti Sammir ili Vida.

Dobrodošli u plavi pakao.

Lp od zadrtog purgera

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

New Report

Close