BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

GRCI poklonili 3 ha zemlje uz more – SRBIMA..

Da li su počinili grešku , da li će žaliti zbog toga, i imati problema u budućnosti, kao Hrvati sa
BIH ……..u slučaju NEUMA?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami nisu Grci tako ludi. Oni su im poklonili zemljište, a Srbi će investirat, zaposliti Grke i dovodit im turiste

Kad Srbi – Grcima stave granicu i carinu , sjetit ćemo se ovog posta…………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

MILANKA OPAČIĆ —napokon počela raditi svoj posao na terenu ……..!

Evo, kolege, o slučaju staračkog doma / Ustanove / za stare i psihički bolesne osobe, u Đakovu, još
će se vjerojatno govoriti, ali potresne priče o socijalnoj zaštiti u ustanovama , kakve su danas-
nije lako govoriti.
Kad sam pisala o cijenama domova i smještaju, htjela sam skrenuti pažnju, na upravo ovakve situacije,
gdje se pojedinci bogate na račun starih i nemoćnih osoba. Svugdje oko nas, prisutne su nepravilnosti
u postupanju i provođenju socijalne zaštite, a ljudsko dostojanstvo na rubu naših spoznaja,
i slika pred kojima često zatvaramo oči.
Gosp. Opačić , samo naprijed,provjerite gdje završava Vaš novac- ali , i ne samo Vaš…kad su
u pitanju sufinanciranja …….i kad je čovjek postane predmet koji više nikome ne treba………

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Č ili Ć? HŽ radnike šalje na testiranje znanja hrvatskog jezika

http://www.vecernji.hr/biznis/c-ili-c-hz-radnike-salje-testiranje-znanja-hrvatskog-jezika-clanak-451698

…auuuu,lijepo ja kažem gosn plavom da malo obnovi č i ć…a on me ne sluša…
[proud]

Evo da malo zakuham.Glasine koje kruže..Poneki visokoobrazovani ljudi među kojima su i naši doktori-mlađa populacija počinje dobivati konkretne ponude za posao u EU?????????

Kolegice miami,da li ćeš svojim magistrama moći ponuditi 5 tisuća eura mjesečno,plus ostale benificije za njihovu obitelj?Kao kuću,auto,vrtić i školu za dijete,posao za bračnog druga?

Ovo je pogled na EU iz malo drugačije perspektive,gdje će biti masovni odlazak visokoobrazovanih ljudi iz Hrvatske.Molim da prokomentirate,da li je to moguće ili ne?

peyo

Samo nek izvole otići….. U EU ne hrle samo naši visokoobrazovani kadrovi- nego cijela istočna
EUROPA i šire…tako da konkurencija nije mala, a razvoj EU je limitiran i nije balon , koji se može
napuhavati koliko tko želi.
KOlega s posla bio je nekoliko dana u Kranju -Slovenija, kod rođaka…U SLoveniji plaće su upravo-takve kakve ti spominješ- život je lak, naizgled….a ARMAGEDON, Sloveniji u vidu kolapsa Proračuna tek stiže….. Nema šanse uz ovakvu privredu da opstanu s takvim plaćama.

Evo najsvježiji primjer: Kako znate, ukinuti su poticaji za zapošljavanje pripravnika -magistara
farmacije …ili, se još čeka 19.09.2012. kada bi se nadležni valjda trebali sastati sa Ljekarničkom
Komorom oko poticaja za mlade magistre- pripravnike. Natječaja, sada – NEMA.

Došlo je , naime, do SUDARA DVIJE ODLUKE VLADE, koja se odrazila negativno na ponašanje
mladih kadrova u LJEKARNIŠTVU.

Prvo- HZZ – daje 1600 kuna poticaja za pripravnički staž – i ljekarne ne žele niti čuti
za pripravnike bez poticaja .
Oni pak, ne žele niti čuti da bi ušli u ljekarne za 1600,00 kuna I uprljali cipele za te novce.
To im je ispod časti!
HZZO je , znači, odustao od financiranja ovog dijela pripravničkog staža za magistre farmacije-
jer ih je sve više – koji su pripravnici – trenutno od 01.10.2012……. / visoke plaće su ih privukle
na studij i sad je stvoren VIŠAK ….ALI ….
HZZO je objavio natječaj samo za doktore medicine- i spisak ustanova gdje mogu obaviti staž.

Ovih dana javilo se par magistara za obavljanje staža. Osnovica prema Kolektivnom ugovoru
za stručnu spremu magistra je 9.960,00 kuna brutto plaće.
Pripravnik mora dobiti 70 %. za prvu godinu, kad nema licencu, treba plaćenog mentora /1500,00/uz
sebe i praktički je trošak, smeta u radu jer nije samostalan…i puno je posla s njim.
Mi smo ponudili dva Ugovora za staž za iznos 5000,00 neto plaće uz napomenu, da molimo da nakon dobivanje licence tj. položenog stručnog ispita , ostanu raditi kod nas , barem još jednu godinu ……neće! Poticaji nam ne trebaju.

Ako, primimo poticaje spremni smo plaću i povećati u korist pripravnika za dvije tisuće…

Reda nema….i nema zaštite REGIJA.

Da im platimo pripravnički , košta nas oko 80.000 godišnje. Zašto? Zašto da to plaćamo, kad
mladi i arogantni pripravnici, ne žele niti jednu godinu se obavezati da odrade
početno ulaganje u posao koje uloži poslodavac i ostati barem jednu godinu raditi sa licencom……
U Zagrebu ih neće. Nude im 1600,00 kuna iz Zavoda za zapošljavanje…..
Zagebački privatnici ih neće……a Ljekarne Zagreb imaju zabranu sticanja poticaja i zapošljavanja
pripravnika. Neki prihvaćaju 1600,00 i odrade što im je za činiti i tada potraže pravi posao.

Provincija opet trpi- zbog neodlučne politike Vlade.

Prijedlog: POTICAJI SE MORAJU DATI REGIJAMA gdje je taj kadar prema statistikama Zavoda za zapošljavanje deficitaran. !..i da ih se tako prisili da se obrate nama , koji ih trebamo….
Mi ćemo ih prisiliti da ostanu ovdje, sa svojim Ugovorima o radu, i tako će se izbalansirati
potrebe širom Hrvatske…/ dati ćemo im veće plaće , ako ostanu/

Ili, nek rade što hoće i nek idu kud hoće…….. tj,. nek ostanu u Zagrebu za 1600,00 kuna.Svejedno
nam je……….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

nastavljam…

PEYO, najveći trošak u ljekarnama su plaće. Do toga je došlo zbog toga- jer JE – FAKULTET
na čelu sa gosp KUJUNDŽIĆem / HDZ / stvorio elitni deficit – kadrova- umanjujuću broj završenih magistara , kako bi povećao potražnju i vrijednost rada tih kadrova.

Drugi razlog visokih troškova je ZABRANA SERIJSKOG POVEZIVANJA CEZIH KARTICA…
Mi to zovemo jednostavnije : KOLIKO KOMPJUTERA – TOLIKO MAGISTARA..

U Austriji , npr. odgovorna osoba u smjeni je samo jedna. A kod nas- HDZ nije dopustio prvobitno
SERIJSKO POVEZIVANJE TERMINALA u jednu karticu cezih u jednoj smjeni ljekarne.
Time smo došli u situaciju da moramo imati za svako radno mjesto -LJEKARNIKA, magistra..sa kompjuterom. Kartica je njegova – i on je umeće i vadi kad hoće / to baš prosto zvuči jbg/
Peyo………a to koooooooošta !!!!!
I to je strašan apsurd, koji je povećao trošak ljekarnama, a struku učinio arogantnom, bahatom,
pa su se postavili ucjenjivački.

Baš što se toga tiče, straha nema za EU….Jedna ogromna farmceutska kompanija, koju poznam,
jer sam radila za njih…sigurno neće bacati novac … imaju samo jednog magistra farmacije.
Isto tako ljekarne u Njemačkoj..imaju najminimalniji broj magistara, koji pokrivaju samo stručni rad…/ a ne kompjutere /i ne misle bacati novac …ovako kako to mi radimo, a onda se čudimo kako su lijekovi skupi,
itd.itd. Europa štedi, a mi smo neuračunjivi , i doista ne razumijemo ponekad zanimanja
i puni smo predrasuda prema bijelim kutama…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svaka čast na stručnom objašnjenju.Prava si mačka sa 9 života.
ALI………….po ovolikim objašnjenjima osobno mislim da te negdje jako svrbi oko tih prelazaka u EU.Volio bih čuti i ostale kolege šta misle,a za tebe se kolegice zaista ne bojim.Čak ponekad si razmišljam jesi možda muškarac ,bez uvrede ali imaš "muda".
Idem gledat drugo poluvrijeme pa se čujemo.

peyo

¸bravo bravo miami na objašnjenju, ali to se događa u podosta zanimanja da jednostavno kao zaposlenici ucijenjuju što koliko i zašto

pepe7

ovoga treba za ministra financija umjesto slinića

http://www.24sata.hr/fun-video/hitno-ga-dovedimo-umjesto-s-linica-ni-iz-cega-stvara-novce-280925

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Razgovaraju blizanci u maternici:

– Vjeruješ li u život poslije rođenja?
– Što? Život nakon rođenja? Ma daj. Zar ti stvarno vjeruješ da postoji nešto nakon rođenja?
– Naravno, sigurno postoji nešto nakon rođenja. Možda smo ovdje baš zato da se pripremimo za život poslije rođenja.
– To je glupost. Nema života poslije rođenja. Kako bi taj život uopće izgledao?
– Ne znam točno, ali uvjeren sam da će biti više svjetla i da ćemo moći hodati i jesti svojim ustima.
– To je potpuna glupost. Znaš da je nemoguće trčati. I jesti svojim ustima, pa zato imamo pupčanu vrpcu. Kažem ti, poslije rođenja nema života.
– Pupčana vrpca je prekratka. Uvjeren sam da postoji nešto poslije rođenja. Nešto posve drugačije od ovoga što sad živimo.
– Ali nitko se nije vratio od tamo. Život poslije rođenja završava. Život nije ništa drugo nego postojanje ovdje.
– Pa ne znam baš točno kako izgleda život nakon rođenja, ali ćemo u svakom slučaju sresti našu mamu. Ona će zatim brinuti za nas.
– Mama!? Ti vjeruješ u mamu? Pa gdje bi po tvome ta mama bila?
– Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujući njoj smo živi, bez nje ne bismo uopće postojali.
– Ne vjerujem. Mamu nisam nikad vidio, zato je jasno da ne postoji.
– Da, moguće, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, možemo je čuti kako pjeva i miluje naš svijet. Znaš, uvjeren sam da život poslije rođenja zapravo tek započinje…

free flow information

New Report

Close