BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad čujem – u boj- u boj ..za narod svoj ! …..uvijek pomislim- da NIKAD NEĆU BITI dio
ovog glupog NACIONALIZMA I POLITIČKE ZAGLUPLJENOSTI ….i da te riječi – NIKAD – neće
priječi preko mojih usta!………Sramim se , nacionalističke parole,rata koji nije donio nikome
dobro- samo pojedincima prljav i krvav novac…….

Žalim, iz kraja iz kojeg dolazim, većina nas Hrvata , a mi smo regija sa najčišćim postotkom
HRVATSKE NACIONALNOSTI / 98 % ?/ -nije previše nastrojena na političke niti vjerske
parole …….. !

Zašto ? Mi smo, izgleda pravi , jednostavni , skromni i normalni Hrvati…..pa nam to nije
potrebno ničim posebno isticati.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Draga moja kolegice Miami,stvarno volim pročitati tvoje postove i simpatična si mi i to jako.Ali da si prošla dio onoga šta smo tih godina prošli moji kolege,neki pokojni,neki možda i bolje da ih i nema…….mislim da bi drugačije pisala.Neke rane teško zacijeljuju,a neke nikada.Zato je Hrvatski ponos jak,a najjači je kad nas stišču sa svih strana.Neki moji kolege i dan danas popizde na recimo razgovore kao šta je tvoj post.pa dijele Hrvatsku na ratom opustošeni dio,u koji se danas premalo ulaže i dijelove koji "nisu osjetili rat" pa su se mogli razvijati sto puta više i brže.
To po meni je totalna glupost,ali ako ti misliš da su svi ti krajevi ratni profiteri—?????????
Hrvatska je jedna jedina i treba ju čuvati kao oči u glavi.Ne vrti se sve oko profita,jer jednostavno zaboraviš tko si i zašto postojiš.
I evo samo da se osvrnem na tvoju zadnju rečenicu.A šta da si odrasla u miješanom stanovništvu,gdje svi ističu svoju i nacionalnost i vjersku pripadnost-kako bi se onda ponašala?
Bez ljutnje na ovom odgovoru,uživaj u moru i suncu,i znaj da 90 posto naših malih jednostavnih,skromnih i normalnih Hrvata nije vidjelo ove godine more,a ni prošle ,a kako je krenulo ni iduće godine.Zato se ti okupaj umjesto njih.
A oni vole Hrvatsku isto kao i ti i ja.
Sretno kolegice.

peyo

Peyo,
kad je započeo rat, nisam bila sigurna iz koje zabiti je počeo. Da li iz kninske regionalne izolacije,
ili iz čuvenog zadarskog zaleđa, a nije mi jasno ni sada….
Kad su stigli nesretnici na naše područje, prihvatili smo ih u svoje domove, ni krivi ni dužni..
Dežurala sam danonoćno u Centru za socijalnu skrb i radila na smještaju izbjeglica u planirane i pripremljene objekte…
Veći dio njih otišao je na dalje, na zapad….
Odmah nam je određen 10 % ratni porez, kako bismo podnijeli teret rata na svojstven način.
Dio njih kupio je naše nekretnine , otvorili poslove i danas su uspješni ljudi. MOj post o uspješnom
privatniku, koji se naljutio na državu jer mu duguju 5 MIL , a on na spisku 2,00 MIL – odnosi se
na vukovarsku obitelj…nedaleko nas. Pazi čuda! Vukovarac je kupio kuću odrecimo, srpske rodbine sada, Srbin je otac obitelji !…Njih pak su otjerali noćni pozivi, prijetnje i prijeteća pisma .otišli su u suzama..danas su u Beogradu , treća najuspješnija tiskarska kuća, pisala sam o svemu….. koja ludnica!!! Cijela zemlja je razyebana…u to vrijeme.
Pomogli su mi u zastupništvu u Beogradu…duga čekanja vize, noćne vožnje opasnom cestom,
torture na Bajakovu, a onda sve zaboraviš bilo da si u Beogradu ili ovdje , ne znamo od sreće kad se
sretnemo što bi…..velika smo obitelj…nikad me nije smetao srpski jezik.
Dio obitelji iz Gospića od supruga, izbjegli su u Kanadu, jedno vrijeme bili su kod nas…
A jedna od najodanijih djelatnica naše tvrtke došla je kao izbjeglica iz BIH, sa dvoje male dječice,
sve što god smo mogli..pomogli smo.
Pa, što Vam treba ta nacionalnost, vjera i drugi znakovi pripadnosti da ih ističete stalno…Zašto smo se zaratili oko nečega,što normalnim ljudima – ne smije biti prioritet ako živimo u zajednici- i ovisimo jedni o drugima…?
Ni Međimurci nisu -vidjeli -more ove godine, dragi Peyo.Uložili su novac u razvoj obalne Hrvatske,
sagradili viletine, a sad nemaju novaca ni za benzin do mora.Prosječan broj godišnjih dana
na moru je , mislim 3./ vikend/ Iz razgovora sa oko 30 osoba.
No, kako je rekla moja slavonska šefica kod nas….znate što, ovdje su ljudi počeli štediti ODMAH
KAD JE KRIZA POČELA….i jednostavno, ne troše ništa već par godina.Kupuju najnužnije.

Peyo, politika se mijenja.Slavonija će biti žitnica, kako je i bila…prije rata…Zato, moramo
puno raditi , SVI mi – a ako će biti pravednosti , na to nećeš dugo čekati.
Potisnite sve ono što Vas razdvaja i podjeća na prošlost , ako živite u višenacionalnoj sredini, i pokušajte živjeti mirno, bez spominjanja politike.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

U Hrvatskoj ima 90% lažnih invalida i oni će nas trovati bar još 100 god. Od cijele zemlje jedino je u Istri ugodno za živjet.

OŠTRO I APSOLUTNO SAM PROTIV POMOĆI GRADU SPLITU !

Grad Split mora promijeniti desetljeća pogrešne rastrošne , nemarne ,stihijske i nerazumne politike
ulaganja, nenaplate potraživanja i općenite raspodjele novca….
Bila bi najveća pogreška Vlade, SADA , u ovom najosjetljivijem ekonomskom trenutku za Hrvatsku-
ići pomagati SPLITU, koji je simbol , porezno neposlušne turističke Dalmacije, simbol opotunizma svih
mjera štednje, i primjer najveće potrošnje proračunskih sredstava, zbog kojih djeca, mirovinci,
studenti i ostali građani Hrvatske ..nemaju dovoljno novaca za najosnovnije potrebe…. a žive u istim
pravima i obavezama , kao Splićani !
GRAD SPLIT , nek nabavi novce gdje god zna. Nema smisle novac – kako god znaju i umiju, nek nauče
hraniti i uzgajati ribe- a ne samo ih jesti i pecati cijele godine….
Pustite ih barem 2 mjeseca na miru, da barem sjednu zajedno, da vidimo hoće li i dalje biti tako bahati i puni mržnje prema Vladi i Zagrebu, i da li će i dalje misliti da im nitko ne triba, jer su najpametniji na svitu….OSTAVITE IH NA MIRU- I MOLIM VAS- ne dajte im zajednički novac iz
Proračuna- AKO TO NE DAJETE SVIMa U HRVATSKOJ JEDNAKO !/ svim gradovima/.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

GOST NEDJELJOM U 2 JE X.Y.
Gost emisije Nedjeljom u dva je financijski stručnjak i analitičar X.Y. Govorit će o tome vidi li se kraj financijskoj krizi u Hrvatskoj. Zašto smo postali zemlja pesimizma, zašto nas investitori zaobilaze u širokom luku te je li održavanje kreditnog rejtinga dobra …

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


GOST NEDJELJOM U 2 JE X.Y.
Gost emisije Nedjeljom u dva je financijski stručnjak i analitičar X.Y. Govorit će o tome vidi li se kraj financijskoj krizi u Hrvatskoj. Zašto smo postali zemlja pesimizma, zašto nas investitori zaobilaze u širokom luku te je li održavanje kreditnog rejtinga dobra …

A već dan kasnije na HRT1 u 21.10 kod Togonala tema privatizacija…

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


GOST NEDJELJOM U 2 JE X.Y.
Gost emisije Nedjeljom u dva je financijski stručnjak i analitičar X.Y. Govorit će o tome vidi li se kraj financijskoj krizi u Hrvatskoj. Zašto smo postali zemlja pesimizma, zašto nas investitori zaobilaze u širokom luku te je li održavanje kreditnog rejtinga dobra …

Zemlja to su njeni gradjani. Ekonomija to su ljudi koji stvaraju vrijednosti. Okreni se oko sebe, pogledaj ljude oko sebe i vidjet ces kakve su prespektive zemlje i ekonomije u kojoj zivis.

Od toliko zemalja na svijetu, zbog cega bi netko ulozio bas u zemlju gdje vlada ovisi o stranci umirovljenika i gdje su umirovljenici odlucujuca politicka snaga ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)



GOST NEDJELJOM U 2 JE X.Y.
Gost emisije Nedjeljom u dva je financijski stručnjak i analitičar X.Y. Govorit će o tome vidi li se kraj financijskoj krizi u Hrvatskoj. Zašto smo postali zemlja pesimizma, zašto nas investitori zaobilaze u širokom luku te je li održavanje kreditnog rejtinga dobra …

Zemlja to su njeni gradjani. Ekonomija to su ljudi koji stvaraju vrijednosti. Okreni se oko sebe, pogledaj ljude oko sebe i vidjet ces kakve su prespektive zemlje i ekonomije u kojoj zivis.

Od toliko zemalja na svijetu, zbog cega bi netko ulozio bas u zemlju gdje vlada ovisi o stranci umirovljenika i gdje su umirovljenici odlucujuca politicka snaga ?

[/quote]

Twixer, ako želiš voditi raspravu na tako retardiranoj razini, dopusti odgovor:

Zato što je hrvatski premijer obrazovan i mlad, a predsjednik načitan i pametan.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

Twixer sad si se mal zaj*, mislim pa daj odi u neki USA grad ,okreni se oko sebe i pogledaj ljude koji te okruzuju i njihovu perspektivu i onda ju usporedi s USA kao USA….

Nego ovaj ga danas bas filozofira, a Stankovic ga rastura…

...

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


Nego ovaj ga danas bas filozofira, a Stankovic ga rastura…

Stanković voli ispadat pametniji od gostiju koji su pametniji od njega, pa to često pokvari emisiju.

Što se rasturanja tiče, jesi vidio kako ga je Klaus rasturio onomad? Znaš, onaj Klaus, bivši predsjednik NO-a…

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


Stanković voli ispadat pametniji od gostiju koji su pametniji od njega, pa to često pokvari emisiju.

Što se rasturanja tiče, jesi vidio kako ga je Klaus rasturio onomad? Znaš, onaj Klaus, bivši predsjednik NO-a…

Osobno mislim da je danas Stankovic puno bolji…XY zeli reci stvari koje stoje, no govori ih na totalno pogrešan način i mislim da ga sve vise i vise ljudi zbog toga blago receno ne voli…Ja mislim da on ovim filozofijama zeli reci "mi moramo prestati cekati da nam netko da i da to padne s neba, nego moramo poceti se truditi i raditi" , umjesto da kaze tu recenicu on ga filozofira o homo-sapiensu i glupostima zbog cega ljudima dode muka gledati ga…

...

New Report

Close